חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

סיכום מפגש עשרים של דָּרְשֵׁנִי | איך פוסק הלכה אמור לגשת לכל סוגיה הלכתית, כולל הסוגיות ההלכתיות הקשורות לנו, הלהט"בים הדתיים?

במפגש האחרון של "דרשני" נפגשנו עם הרב יששכר כץ שעשה את כל הדרך מניו יורק, ארצות הברית עד לבית המדרש שלנו כאן בתל אביב!

במפגש האחרון של "דרשני" נפגשנו עם הרב יששכר כץ שעשה את כל הדרך מניו יורק, ארצות הברית עד לבית המדרש שלנו כאן בתל אביב!

איך פוסק הלכה אמור לגשת לכל סוגיה הלכתית, כולל הסוגיות ההלכתיות הקשורות לנו, הלהט"בים הדתיים? לפני שהוא אפילו יושב לכתוב, המסורת אומרת לו שגם אם בסוף התשובה היא "אסור" הוא צריך למצוא את כל המקומות שאפשר להגיד "מותר".

כל זה מתחיל מהמקום האמוני והערכי. אם חנה, שהייתה עקרה התפללה במשך שנים שיהיה לה ילד ובסוף אלוהים שמע את תפילתה ונתן לה את בנה, מה שהפך אותה לאמו של שמואל הנביא – הרי שגם לתפילה שלנו כלהט"בים דתיים יש ערך וחשיבות למרות האיסורים והסטיגמות. שגם נשים וא.נשים על הקשת הטרנסית יוכלו לקיים מצוות, להתפלל כמו כולם ואפילו להניח תפילין. ושאהבה בין שני גברים או שתי נשים, היא בדיוק אותה אהבה כמו אצל גבר ואישה.

היה שיעור מרגש עם המון דברים מדהימים שחיזקו עוד יותר את העובדה כי התורה שייכת לכולנו ללא הבדל מיני ומגדרי, והשאיר הרבה מחשבה על ההשפעה החיובית של כולנו על עולם התורה וההלכה.

המפגש הבא שלנו יהיה בעוד כחודש (4.9) אז יצאנו בתחושה מאוד טובה לחופשת הקיץ, רוצים ללמוד איתנו? היכנסו לאתר שלנו לפרטים נוספים

ח"כ סמוטריץ,

לא תכננתי לכתוב, הספיק לי בנתיים להתווכח עם השלטים שלך בכל רחבי הישוב תוך כדי ריצות הבוקר שלי , אבל הבוקר השלטים נעלמו והמילים מתפרצות לי החוצה, מבקשות להשמיע קול , קול של רבות ורבים שפגשתי בשנים האחרונות במסגרת תפקידיי ועיסוקיי.

קרא עוד »

אני חושב שהמילה שחיפשת היא "קוויר"

הרב אברהם סתיו, אני חושב שהמילה שחיפשת בפתיחת דבריך היא קוויר (או אולי גיי באנגלית), אדם שהוא חריג מהציפיות הסיס-הטרו-נורמטיביות של החברה שלנו, ולא המילה הומו או הומוסקסאול.

קרא עוד »

מאז שאני זוכר את עצמי, היה לי יותר נוח לכתוב ביד שמאל

מאז שאני זוכר את עצמי, היה לי יותר נוח לכתוב ביד שמאל. זה אף פעם לא היה עניין גדול מבחינתי, פשוט בגיל מסוים הבנתי שקוראים לזה להיות שמאלי, ושרוב בני האדם משתמשים ביד ימין.

קרא עוד »

לרגל יום הנראות הביסקסואלי

לרגל יום הנראות הביסקסואלי ג'ייסון גרינספן משתף:
אני רוצה לספר לכם משהו: לפני שיצאתי מהארון לא פגשתי ביסקסואל דתי אחר. ומהסיבה הזאת, אני מתעקש לדבר על נראות ביסית.

קרא עוד »

שתפו את המאמר