סיכום מפגש עשרים של דָּרְשֵׁנִי | איך פוסק הלכה אמור לגשת לכל סוגיה הלכתית, כולל הסוגיות ההלכתיות הקשורות לנו, הלהט"בים הדתיים?

במפגש האחרון של "דרשני" נפגשנו עם הרב יששכר כץ שעשה את כל הדרך מניו יורק, ארצות הברית עד לבית המדרש שלנו כאן בתל אביב!

במפגש האחרון של "דרשני" נפגשנו עם הרב יששכר כץ שעשה את כל הדרך מניו יורק, ארצות הברית עד לבית המדרש שלנו כאן בתל אביב!

איך פוסק הלכה אמור לגשת לכל סוגיה הלכתית, כולל הסוגיות ההלכתיות הקשורות לנו, הלהט"בים הדתיים? לפני שהוא אפילו יושב לכתוב, המסורת אומרת לו שגם אם בסוף התשובה היא "אסור" הוא צריך למצוא את כל המקומות שאפשר להגיד "מותר".

כל זה מתחיל מהמקום האמוני והערכי. אם חנה, שהייתה עקרה התפללה במשך שנים שיהיה לה ילד ובסוף אלוהים שמע את תפילתה ונתן לה את בנה, מה שהפך אותה לאמו של שמואל הנביא – הרי שגם לתפילה שלנו כלהט"בים דתיים יש ערך וחשיבות למרות האיסורים והסטיגמות. שגם נשים וא.נשים על הקשת הטרנסית יוכלו לקיים מצוות, להתפלל כמו כולם ואפילו להניח תפילין. ושאהבה בין שני גברים או שתי נשים, היא בדיוק אותה אהבה כמו אצל גבר ואישה.

היה שיעור מרגש עם המון דברים מדהימים שחיזקו עוד יותר את העובדה כי התורה שייכת לכולנו ללא הבדל מיני ומגדרי, והשאיר הרבה מחשבה על ההשפעה החיובית של כולנו על עולם התורה וההלכה.

המפגש הבא שלנו יהיה בעוד כחודש (4.9) אז יצאנו בתחושה מאוד טובה לחופשת הקיץ, רוצים ללמוד איתנו? היכנסו לאתר שלנו לפרטים נוספים

משהו קטן על ״סערת הדוריטוס״

משהו קטן על ״סערת הדוריטוס״ (לא זאת שבקיבה שלי במקום ארוחת ערב פעמיים בשבוע), שהוא בעצם משהו קטן וחשוב על הומופוביה גם בכל סערה אחרת.

קרא עוד »

החלומות שהיו לי התרסקו ומצאתי את עצמי בודד ושבור

אני לא מאשים, לא אותה ולא אותי. גם לא את הממסד הדתי, על אף שאם הדברים היו אחרת הרבה מאד כאב היה יכול להיחסך. אני רק מבקש שתאמינו. שתאמינו לה, שתאמינו לי. את המחיר שלי אני כבר שילמתי, אין לי מה לעשות עם זה ואין לי טעם להאשים את המציאות שהייתה יכולה להיות אחרת. אני רק מקווה שעוד אנשים לא יעברו בגיהינום הזה. אל תתנו לזה לקרות בקלות דעת ואל תטיפו מוסר ואידיאולוגיה לאלו שיישאו את כאבם לבדם.

קרא עוד »

אני רוצה לפנות מכאן לנוער שגר במועצה מקומית קרני שומרון והיישובים באזור

גם אני גדלתי במקום שבזכותו הפך התנ״ך להיות הדרך שלי לדבר על עצמי, ולהגיד משהו על העולם שלנו. הפרספקטיבה שסיפורי התנ״ך מעניקים לנו על אנושיות, אהבה וחמלה (וכן, גם רשעות ואטימות) בעולם של היום, היא מתנה גדולה ויש שיאמרו – דרך חיים.

קרא עוד »

שתפו את המאמר