חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

סיכום מפגש עשרים ושתיים של דָּרְשֵׁנִי | הימים הם 10 ימי תשובה, נפגשנו בצאת צום גדליה לשיעור בנושא התפקיד שלנו בעולם והמצפון שלנו מול בורא עולם.

הימים הם 10 ימי תשובה, נפגשנו בצאת צום גדליה לשיעור בנושא התפקיד שלנו בעולם והמצפון שלנו מול בורא עולם.

הימים הם 10 ימי תשובה, נפגשנו בצאת צום גדליה לשיעור בנושא התפקיד שלנו בעולם והמצפון שלנו מול בורא עולם.

אחת המצוות המוזכרות הכי הרבה בתורה היא ״ואהבת את הגר״ ופירוש הדבר הוא שאנחנו צריכים (ואפילו מוכרחים!) לאהוב את האחר מאיתנו – גם אם נכתב עליו סיפור שונה ממה שחשבנו עליו בהתחלה.

הביטוי "אל נורא עלילה" מרמז על כמה דברים, ואחד מהם מתאר את אלוהים ככזה הכותב את סיפור חיינו, ולפיכך הוא גם יצר אותנו כמו שאנחנו – להט״בים ודתיים.

המשמעות היא שגם אם נבראנו בצורה מסוימת, ואנחנו חושבים שלמעלה בשמיים לא יסלחו לנו על כך. הרי שהכל עוד יכול להשתנות, וכמו שיונה הנביא רצה בהתחלה לברוח מהמשימה שקיבל מהבורא שלבסוף החזיר אותו לדרכו הראשונית אותה כתב בסיפורו – ככה גם אנחנו, עם כל המשברים שעברנו והחטאים והאיסורים נוכל להרגיש ממנו תמיכה מלאה ואת אהבתו ללא תנאי.

יצאנו מהשיעור בתחושה שיש לנו תפקיד בעולם הזה: לפתוח לאנשים את הראש לחיים קצת אחרים אך מהנים לא פחות מסיפורי האגדות אותם שמענו כשהיינו ילדים, ולתת הרגשה מחבקת של מקום ומשמעות לכל אדם.

רוצים גם אתם להרגיש חשובים בעולם? חפשו ״דרשני״ באתר והירשמו, מפגש הבא בע״ה אחרי החגים.

למה צריך בכלל מצעד? ועוד בירושלים?

לאחר הרבה שאלות מהרבה מכרים/ות, חברות/ים ובנות/י משפחה, ושנים ארוכות אחרי שחשבתי שהדברים האלה כבר ברורים לכולן/ם, אני מציע תשובות לשאלות:
למה צריך בכלל מצעד? ועוד בירושלים?

קרא עוד »

החלומות שהיו לי התרסקו ומצאתי את עצמי בודד ושבור

אני לא מאשים, לא אותה ולא אותי. גם לא את הממסד הדתי, על אף שאם הדברים היו אחרת הרבה מאד כאב היה יכול להיחסך. אני רק מבקש שתאמינו. שתאמינו לה, שתאמינו לי. את המחיר שלי אני כבר שילמתי, אין לי מה לעשות עם זה ואין לי טעם להאשים את המציאות שהייתה יכולה להיות אחרת. אני רק מקווה שעוד אנשים לא יעברו בגיהינום הזה. אל תתנו לזה לקרות בקלות דעת ואל תטיפו מוסר ואידיאולוגיה לאלו שיישאו את כאבם לבדם.

קרא עוד »

אני מניח באמת ובתמים שבסך הכל, בשקלול המעלות והחסרונות, טוב לכולנו יחד מאשר לבד

והייתה פעם מערכת בחירות אחת שבה זהבה גלאון רפררה לנאום הסוטים וקבעה נחרצות: "זה או אנחנו או הם". הדיכוטומיה הכוזבת הזו מסוכנת הרבה יותר ממה שהיא נראית במבט ראשון.

קרא עוד »

אנחנו צריכות להיראות

אנחנו קהילה חזקה שגדלה מיום ליום, ולא נופלת. אנחנו נהפוך את העולם שלנו ליותר טוב.
אנחנו ננצח.

קרא עוד »

דיספוריה היא אמיתית

דיספוריה היא אמיתית.
לפעמים פשוט לוקח חיים שלמים בשביל להבין אותה. ולקרוא לה בשם.

קרא עוד »

שתפו את המאמר