חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

סיכום מפגש עשרים ושתיים של דָּרְשֵׁנִי | הימים הם 10 ימי תשובה, נפגשנו בצאת צום גדליה לשיעור בנושא התפקיד שלנו בעולם והמצפון שלנו מול בורא עולם.

הימים הם 10 ימי תשובה, נפגשנו בצאת צום גדליה לשיעור בנושא התפקיד שלנו בעולם והמצפון שלנו מול בורא עולם.

הימים הם 10 ימי תשובה, נפגשנו בצאת צום גדליה לשיעור בנושא התפקיד שלנו בעולם והמצפון שלנו מול בורא עולם.

אחת המצוות המוזכרות הכי הרבה בתורה היא ״ואהבת את הגר״ ופירוש הדבר הוא שאנחנו צריכים (ואפילו מוכרחים!) לאהוב את האחר מאיתנו – גם אם נכתב עליו סיפור שונה ממה שחשבנו עליו בהתחלה.

הביטוי "אל נורא עלילה" מרמז על כמה דברים, ואחד מהם מתאר את אלוהים ככזה הכותב את סיפור חיינו, ולפיכך הוא גם יצר אותנו כמו שאנחנו – להט״בים ודתיים.

המשמעות היא שגם אם נבראנו בצורה מסוימת, ואנחנו חושבים שלמעלה בשמיים לא יסלחו לנו על כך. הרי שהכל עוד יכול להשתנות, וכמו שיונה הנביא רצה בהתחלה לברוח מהמשימה שקיבל מהבורא שלבסוף החזיר אותו לדרכו הראשונית אותה כתב בסיפורו – ככה גם אנחנו, עם כל המשברים שעברנו והחטאים והאיסורים נוכל להרגיש ממנו תמיכה מלאה ואת אהבתו ללא תנאי.

יצאנו מהשיעור בתחושה שיש לנו תפקיד בעולם הזה: לפתוח לאנשים את הראש לחיים קצת אחרים אך מהנים לא פחות מסיפורי האגדות אותם שמענו כשהיינו ילדים, ולתת הרגשה מחבקת של מקום ומשמעות לכל אדם.

רוצים גם אתם להרגיש חשובים בעולם? חפשו ״דרשני״ באתר והירשמו, מפגש הבא בע״ה אחרי החגים.

הדמעות שירדו לי כשהייתי אז בן 13 בחדר של הרב בישראל, שאמר לי שהומואים הם שטן מלוכלך וחטא חמור בתגובה לוידוי שלי, התחלפו בדמעות של אושר

אני זוכר שכשאוליבר נולד, חיפשנו מקום להתארח בו בבית הכנסת וגם ללכת למקווה, ואז פגשנו ברב ברוס הנדיר והמדהים שארגן לנו חגיגה מאירת עיניים בבית הכנסת בפורטלנד בארה״ב. כשהגענו, לא האמנו – המונים מהקהילה היהודית הגיעו כדי לחגוג איתנו. הרגשנו כמו משפחה אמיתית.

קרא עוד »

שתפו את המאמר