חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

סיכום מפגש עשרים ושש של דָּרְשֵׁנִי | התעמקנו בנושא המשכן

אחת הנקודות שבחרנו לגעת בהן היא קדושה ושייכות: לכאורה מבנה המשכן עושה קשר ישיר בין מי שיכול להיכנס 'לפני ולפנים' ומי שיותר שייך לקב"ה, ולמי שלא

אחרי המון זמן שלא נפגשנו, ישבנו לשעתיים סביב שולחן בבית הכנסת ללימוד בנושא המשכן. היה מאוד מעניין לגלות את ההבדלים ואת המכנה המשותף בין המבנה במשכן ובבית המקדש לבין הכללים וההיררכיות של כל קהילה באשר היא.

אחת הנקודות שבחרנו לגעת בהן היא קדושה ושייכות: לכאורה מבנה המשכן עושה קשר ישיר בין מי שיכול להיכנס 'לפני ולפנים' ומי שיותר שייך לקב"ה, ולמי שלא. אולם, במבט קווירי ראינו שזה לא מדויק, שזו לא רק שאלה של שייכות אלא שאלה של תפקיד. לדוגמא, רק הכהן הגדול יכול להיכנס לתוך קודש הקודשים, אבל הוא לא יכול לעשות את זה כל הזמן אלא רק ביום הכיפורים. לפעמים זה לא הזמן או התפקיד שלנו. מצד אחד, לא כל אחד מוכן נפשית להתמודד עם ריכוז כזה גבוה של קדושה, ומצד שני כל מי שבעם היהודי יכול לקבל חלק מהקדושה אם הוא רוצה. בנוסף, היה מקום במקדש לכל העמים, אבל גם היה אפשר להתגייר כדי להיכנס לעדה ולהיות עוד יותר חלק.

וכשיבנה בית המקדש במהרה בימינו אנחנו מאמינים שקו השייכות שבשורשו המשכן ימשיך, וכולנו – להט״בים ולא להט"בים כאחד – נוכל להיכנס ולהיות חלק 😇

חברותא לעולם תהיה עבורכם.ן בית

מאמר זה הוא צפירת הרגעה בכל חלקי הדיגיטל שלנו. במידה ובמהלך קריאת שורות אלה יתרחש אירוע איומי ממשי תשמע צפירה כפולה מיד לאחר מכן.

קרא עוד »

ובחרת באהבה

הפסיכולוג שלי נוהג לומר את משפט המחץ הזה כל פעם כשאני מעלה את הנושא בכותלי חדרו. בתחילה עיוותי את פניי בסלידה מהקלישאה השגורה אותה דקלם פעם אחר פעם, אך עם הזמן היכרתי בנכונותה וחרטתי אותה על ליבי.

קרא עוד »

שתפו את המאמר