Search
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
Search

סיכום: ארוחה עם חברותא

הפיילוט עבר בהצלחה מרובה, ואנו גאים להציג את "ארוחה עם חברותא". קובי: היה דיון מוצלח ומפרה. אוריה: דף המקורות הוסיף מאוד לארוחת השבת והביא אותנו לדיון מעניין. רוצים להצטרף גם? כל הפרטים כאן.

community meal

מה זה ארוחה עם חברותא?
כבר עושים ארוחת שבת? בואו להכניס תוכן לארוחה!

פעם בארבעה שבתות נשלח (לנרשמים) במייל דף מקורות כפי שמופיע כאן, כל מה שיש לעשות הוא להדפיס אותו ולהביא אותו איתכם לארוחה. ניתן לקרוא את כולו בבת אחת או בחלקים לענות על השאלות המופיעות או ליצור דיון משלכם, הקדישו לכך כמה זמן שתבחרו.

אחרי שבת, ספרו לנו איך היה!

תגובות מהמשתתפים בפיילוט:

אוריה:

דף המקורות הוסיף מאוד לארוחת השבת והביא אותנו לדיון מעניין. הוא השתלב בצורה אורגנית בשיחה וגרם לי בעיקר לחשוב על הדברים מנקודת מבט חדשה, על מקומו של הפרט מול החברה ושל החברה מול הפרט.

קובי:

הייתי סקפטי בהתחלה, כי אני לא אוהבים להתדיין על דברי תורה בשולחן שבת , זה התחיל ככה שהקראנו את הקטע הראשון ואז השאלות. אבל הופתעתי וזה היה מאוד מעניין, והדיון זז למקומות שונים.

אני אמרתי שהמתנגדים לנו יגידו שאנחנו הם אלו שמטביעים את הספינה. כאשר קראנו את הקטע השני הגענו לשיח זהויות וזה שאנשים מתעניינים רק בזהות של עצמם , ובשאלה האם יש חופש למציאת זהות אישית.

היה דיון מוצלח ומפרה ולא הגענו למסקנות אופרטיביות. אם אני צריך לסכם דיברנו בעיקר על המשל והנמשל כל אחד על פי נקודת מבטו.

נתנאל:

היה מעניין, העלנו הרבה נושאים, הייתי אומר שהסכמנו ולא הסכמנו.

כשקראנו את הקטע הראשון אחד המשתתפים אמר שמהקטע הרבנים הם אלו יפנו אלינו, הקהילה להט"בית אצבע מאשימה ואנו נפנה אותה אליהם, ואני אמרתי שהמבט צריך להיות דווקא פנים קהילתי, להעלות לדיון איך אנו מתנהגים אחד כלפי השני בתוך המרחב הלהט"בי. לדוגמא באתרי הכרויות, אי אפשר להגיד מה אכפת לך מה אני עושה עם האנשים שסובבים אותי כי כל דבר משפיע. כנ"ל לגבי מין לא מוגן, אי אפשר להגיד זה לא צריך להפריע לאף אחד.

דווקא שקראנו את הקטע השני שלכאורה תומך בדברי, איתו לא הסכמתי, אני טענתי שאדם לא יכול להאשים את הצד השני ב-"למה הוא לא מתעניין בי" – אם יש לך מה להגיד , תגיד את זה.  הדיון העלה נושאים מעניינים כגון ערבות הדדית, האם אני בתור דתי אחראי על תג מחיר? זהות חברתית מול זהות אישית.

אשמח להשתתף שוב בתוכנית זה היה מאוד נחמד.

הצטרפו גם אתם ל"ארוחה עם חברותא" על ידי הרשמה לרשימת התפוצה: Info@havruta.org.il

רשמו בנושא "הרשמה לארוחה עם חברותא"

נתראה בפעם הבאה: פרשת תולדות, ב' כסלו 14 לנובמבר

shoei hornet x2 face shield, military cold weather face mask, vivint smart home pros, coronavirus free news, goulds medical dreamwear full face mask, schutt youth football helmet black face shield, is the glass insert in full face mask respirator and scuba diving mask the same, paper face mask, what is the golden dust for majoras mask, n95 mask hood, decorative medical face masks, diamond plate motorcycle face shield, barrier surgical mask 42241, where to buy n95 mask in san francisco, surgical filter mask information, dead sea minerals gel face mask, smb coronavirus, hydration mask for face, is it weird to wear dust mask for flights, what are day of the dead face masks called, will a dust mask help with smog, wash a surgical mask, n95 dust mask sand paint, dark souls sun shield face, how to determine which oxygen face mask to use, coronavirus canino vacuna in english, how long should a person be on a respirator, n95 3m masks, good face mask for 11 year olds, n95 face mask for jewish nose, why do people wear face masks in thailand, which mask you place upon your face will be revealed, how to use the r5700 respirator with the filters youtube, faze rug surgical mask, vintage open face motorcycle helmet with shield, n95 mask fashion designer, sissy face mask, home made california charcoal face mask, what are good masks to wear to hide your face, designer colored face masks to prevent spread of germs, atlas of coronavirus replicase structure,

היום חל יום הזיכרון הטרנסי.

במיוחד בימים אלו אני משתדלת להיזכר שיש עוד מלחמה בחוץ. מלחמה ארוכת שנים שמלאה בדגלים לבנים. מלחמה חיצונית ופנימית שעוברת כל אחת ואחד מהקהילה הטרנסית.

קרא עוד »

חברותא לעולם תהיה עבורכם.ן בית

מאמר זה הוא צפירת הרגעה בכל חלקי הדיגיטל שלנו. במידה ובמהלך קריאת שורות אלה יתרחש אירוע איומי ממשי תשמע צפירה כפולה מיד לאחר מכן.

קרא עוד »

שתפו את המאמר