סיכום: ארוחה עם חברותא

הפיילוט עבר בהצלחה מרובה, ואנו גאים להציג את "ארוחה עם חברותא". קובי: היה דיון מוצלח ומפרה. אוריה: דף המקורות הוסיף מאוד לארוחת השבת והביא אותנו לדיון מעניין. רוצים להצטרף גם? כל הפרטים כאן.

community meal

מה זה ארוחה עם חברותא?
כבר עושים ארוחת שבת? בואו להכניס תוכן לארוחה!

פעם בארבעה שבתות נשלח (לנרשמים) במייל דף מקורות כפי שמופיע כאן, כל מה שיש לעשות הוא להדפיס אותו ולהביא אותו איתכם לארוחה. ניתן לקרוא את כולו בבת אחת או בחלקים לענות על השאלות המופיעות או ליצור דיון משלכם, הקדישו לכך כמה זמן שתבחרו.

אחרי שבת, ספרו לנו איך היה!

תגובות מהמשתתפים בפיילוט:

אוריה:

דף המקורות הוסיף מאוד לארוחת השבת והביא אותנו לדיון מעניין. הוא השתלב בצורה אורגנית בשיחה וגרם לי בעיקר לחשוב על הדברים מנקודת מבט חדשה, על מקומו של הפרט מול החברה ושל החברה מול הפרט.

קובי:

הייתי סקפטי בהתחלה, כי אני לא אוהבים להתדיין על דברי תורה בשולחן שבת , זה התחיל ככה שהקראנו את הקטע הראשון ואז השאלות. אבל הופתעתי וזה היה מאוד מעניין, והדיון זז למקומות שונים.

אני אמרתי שהמתנגדים לנו יגידו שאנחנו הם אלו שמטביעים את הספינה. כאשר קראנו את הקטע השני הגענו לשיח זהויות וזה שאנשים מתעניינים רק בזהות של עצמם , ובשאלה האם יש חופש למציאת זהות אישית.

היה דיון מוצלח ומפרה ולא הגענו למסקנות אופרטיביות. אם אני צריך לסכם דיברנו בעיקר על המשל והנמשל כל אחד על פי נקודת מבטו.

נתנאל:

היה מעניין, העלנו הרבה נושאים, הייתי אומר שהסכמנו ולא הסכמנו.

כשקראנו את הקטע הראשון אחד המשתתפים אמר שמהקטע הרבנים הם אלו יפנו אלינו, הקהילה להט"בית אצבע מאשימה ואנו נפנה אותה אליהם, ואני אמרתי שהמבט צריך להיות דווקא פנים קהילתי, להעלות לדיון איך אנו מתנהגים אחד כלפי השני בתוך המרחב הלהט"בי. לדוגמא באתרי הכרויות, אי אפשר להגיד מה אכפת לך מה אני עושה עם האנשים שסובבים אותי כי כל דבר משפיע. כנ"ל לגבי מין לא מוגן, אי אפשר להגיד זה לא צריך להפריע לאף אחד.

דווקא שקראנו את הקטע השני שלכאורה תומך בדברי, איתו לא הסכמתי, אני טענתי שאדם לא יכול להאשים את הצד השני ב-"למה הוא לא מתעניין בי" – אם יש לך מה להגיד , תגיד את זה.  הדיון העלה נושאים מעניינים כגון ערבות הדדית, האם אני בתור דתי אחראי על תג מחיר? זהות חברתית מול זהות אישית.

אשמח להשתתף שוב בתוכנית זה היה מאוד נחמד.

הצטרפו גם אתם ל"ארוחה עם חברותא" על ידי הרשמה לרשימת התפוצה: Info@havruta.org.il

רשמו בנושא "הרשמה לארוחה עם חברותא"

נתראה בפעם הבאה: פרשת תולדות, ב' כסלו 14 לנובמבר

shoei hornet x2 face shield, military cold weather face mask, vivint smart home pros, coronavirus free news, goulds medical dreamwear full face mask, schutt youth football helmet black face shield, is the glass insert in full face mask respirator and scuba diving mask the same, paper face mask, what is the golden dust for majoras mask, n95 mask hood, decorative medical face masks, diamond plate motorcycle face shield, barrier surgical mask 42241, where to buy n95 mask in san francisco, surgical filter mask information, dead sea minerals gel face mask, smb coronavirus, hydration mask for face, is it weird to wear dust mask for flights, what are day of the dead face masks called, will a dust mask help with smog, wash a surgical mask, n95 dust mask sand paint, dark souls sun shield face, how to determine which oxygen face mask to use, coronavirus canino vacuna in english, how long should a person be on a respirator, n95 3m masks, good face mask for 11 year olds, n95 face mask for jewish nose, why do people wear face masks in thailand, which mask you place upon your face will be revealed, how to use the r5700 respirator with the filters youtube, faze rug surgical mask, vintage open face motorcycle helmet with shield, n95 mask fashion designer, sissy face mask, home made california charcoal face mask, what are good masks to wear to hide your face, designer colored face masks to prevent spread of germs, atlas of coronavirus replicase structure,

סדרת ארון הקודש

"ארון הקודש”
היא סדרת רשת דוקומנטרית שיצרה הבמאית וחברת הקהילה מורן נקר, על להט”בים דתיים שתעלה בתאגיד השידור הציבורי “כאן”. כל פרק מתמקד בדמות, זוג או משפחה בשלב אחר בחיים. הקרנת הסדרה מביאה תיעוד אינטימי של אנשים המתמודדים עם המפגש בין נטיה מינית וזהות מגדרית ובין אמונה ואורח חיים דתי, דרך רגעים משמעותיים וטקסים דתיים, משפחתיים וזוגיים.

קרא עוד »

אנשים שנולדו עם נקודות חן צריכים להתפלל בחלק האחורי של החדר

אני חושב על זה שעם הזמן, נהיינו יותר מרק אדם וחווה. ככל שיש יותר בני אדם, ככה יש גם יותר גיוון חיצוני ופנימי, דעות וצורת מחשבה שונות. אך לפני זה, הנה כמה מילים על שנאת חינם

קרא עוד »

בחור בן 18-19, שהולך לטיפול "מקצועי" ו"מבטיח", תרתיי משמע, שנותן תחושה של עוצמה, ביטחון, כמו טריפ מופלא על קוקאין משובח במיוחד הנארז בתוך מעטפת של מציאות אפשרית וחוקית לחלוטין… יש יותר מזה?!

אחד הדברים שאפיינו את הטיפול זה הדגש על כך שניתן לשנות דברים- הנטייה הזאת היא נרכשת ואיננה מולדת, נאמר, ולכן אין שום בעיה לשנות את זה. המפתח הוא בי וזה תלוי רק ברצון שלי. עניין של בחירה.

קרא עוד »

"דע שאתה חשוב בעולם הזה"

בפעם הראשונה שסיפרתי להורים שלי שאני טרנסג'נדר, אימא שלי קצת הייתה בשוק אבל אבא שלי הוא הראשון שקיבל. לצערי הרב אבא שלי כבר לא איתנו, והרגשתי מאוד בודד. מכאן התחיל הרצון שלי להתחזק בדת ובאמונה, באתי מבית חילוני אז להתחיל כזה תהליך לבד זה לא כל כך פשוט כמו שזה נראה. 

קרא עוד »

מצעד הגאווה בירושלים הוא לגיטימי כי ככה.

לפעמים ההסברה הכי טובה היא פשוט לא להסביר. אף אחד מעולם לא נדרש להסביר למה הוא הולך לקולנוע בציבור ולמה הוא אוכל פלאפל לצהריים בציבור כי אלה דברים יום יומיים שזכותו של כל אחד לעשות. גם ללכת ברחוב זה דבר יום יומי שזכותנו לעשות. ופעם בשנה אנחנו בוחרות לעשות את זה כולנו ביחד. ככה כיף לנו. ואם זה בא לך רע, אז מזל שאתה סתם בן אדם רגיל כמו כל אחד אחר ואף אחד לא מבקש את רשותך לצאת מהבית.

קרא עוד »

שתפו את המאמר