נצחון: ביטול החלטת משרד החינוך לסילוק הילד מגבעת שמואל

בהמשך לפרשת הילד הטרנס מגבעת שמואל - בית המשפט המחוזי בתל אביב ביטל את החלטת משרד החינוך להעביר את הילד מבית ספרו במהלך שנת הלימודים

בהמשך לפרשת הילד הטרנס מגבעת שמואל – בית המשפט המחוזי בתל אביב ביטל את החלטת משרד החינוך להעביר את הילד מבית ספרו במהלך שנת הלימודים

מארגון חברותא נמסר: "היום פסק שופט בית משפט המחוזי בתל אביב על ביטול החלטת משרד החינוך לסלק את הילד לבית ספר אחר באמצע השנה. ניכר היום בדיון שטענות משרד החינוך בנושא אינן מקצועיות, ריקות ולא ברור איך התקבלו ומה עמד מאחוריהן". עוד הוסיפו: "לכל מי שמכיר אישית את הפרשה, וגם אנחנו בחברותא בליווי המקרה, טובת הילד מאוד ברורה: להישאר היכן שהוא פורח (כן, פורח), ולא לעבור באמצע שנת הלימודים.
משרד החינוך ונציגי החמ"ד והעירייה לא רצו להגיע לפשרה אמיתית, לא קיימו שיח כן עם משפחת הילד, והעדיפו להתנהל בצורה שככל הנראה שואבת השראה ורוח גבית מאווירת "די ללהט"בים" ששורה בלא מעט ממוסדות השלטון שלנו לאחרונה, למרבה הצער.
יש שופטים בתל אביב, ברוך ה', ובוטלה ההחלטה הרעה הזו"

ח"כ סמוטריץ,

לא תכננתי לכתוב, הספיק לי בנתיים להתווכח עם השלטים שלך בכל רחבי הישוב תוך כדי ריצות הבוקר שלי , אבל הבוקר השלטים נעלמו והמילים מתפרצות לי החוצה, מבקשות להשמיע קול , קול של רבות ורבים שפגשתי בשנים האחרונות במסגרת תפקידיי ועיסוקיי.

קרא עוד »

היום ישבתי במונית של אבא שלי ובכיתי.

אבא שלי הביט בי דרך המראה הקטנה שתלויה במונית שלו, וראיתי לו את זה בעיינים. ראיתי שכאב לו לספר לי על ההוא שקרא לו הומו וירק. חשבתי על זה, מה זה בשביל אבא לילד הומו לשמוע אדם מבוגר אחר מקלל אותו, תוך כדי יריקה, וקורא לו ״יא הומו״

קרא עוד »

באנו חושך לגרש

במשך תקופה ארוכה חשבתי שהקולות בראש שלי, אותם קולות שאמרו לי שאני טעות, שאני מקולקל, שאני לא ראוי לאהבה – הם האור, ואני החושך.

קרא עוד »

אין פה מקום לבלבול מדובר בביריונות

בתור טרנסית בעצמי, שלמדה במוסדות דתיים, אין פה מקום לבלבול מדובר בביריונות. מדובר פה בקריאה לחרם. חרם וכעס שמופנה כלפי ילד שהדבר היחיד שהוא עשה לא נכון הוא להיות שונה. מדובר בתנועת נפש אלימה ואינפנטילית של כעס על האחר והשונה רק משום היותו שונה שכאשר היא נעישת בידי מבוגרים קל וחומר בעלי כוח פובלציסטי היא רצחנית. מדובר בהמון זועם שמשתלח בילד כי מה? כי הוא נולד אחרת?

קרא עוד »

שתפו את המאמר