נישואים גאים? "אין דבר כזה"

בעקבות הסרטון של מועמדי הבית היהודי על נישואים חד מיניים, זאב שביידל מפשיל שרוולים ומסביר למה דווקא הם לא בסדר

וכמה נקודות קצרות לחברי "בית יהודי" שאמירתם לגבי נישואין חד מיניים מסתכמת, פחות או יותר, ב"אין דבר כזה" של יהודית שילת.

1. יש דבר כזה והוא מוכר כבר ב- 17 מדינות בעולם, אם לוקחים בחשבון אם המדינות בהן זוגות להט"בים מוכרים ב"ברית זוגיות" במעמד שווה לזה של זוגות נשואים, נראה שכל מדינה דמוקרטית מערבית היום מכירה בנישואין חד מיניים.

2. בדיעבד, נישואין אלו כבר מוכרים גם בישראל. ניתן היום להינשא בחו"ל, להגיע לארץ, ולהירשם כנשואים במשרד הפנים. כמה עשרות אנשים כבר עשו זאת. רשום להם "נשוי" בספח של תעודת זהות. נשוי (או נשואה) לבן (בת) זוג מאותו מין.

3. אין לזה כל קשר להלכה. מדובר בנישואין אזרחיים. לכן אמירה של נפתלי בנט ש"הלכה לא יכולה להתיר זאת כמו שהיא לא מתירה ערבוב של בשר וחלב" אינה רלוונטית.

4. קצת מצחיק להגיד את זה, אבל נישואין להטבים לא באים להחליף את הנישואין ההטרוסקסואליים, אלא להשלים אותם, בבחינת מענה לאותו פלח אוכלוסייה שאינו יכול להשתתף במסגרת נישואין הטרוסקסואלית בכל מקרה. לכן הדברים לבי השאלה כמה נישואין של גבר ואישה הם נפלאים וטובים הם נכונים ולגמרי לא שייכים לעניין. אנו בסך הכול דורשים שלא יגזלו מאיתנו את כבשת הרש שלנו.

5. לבתיה כהנא-דרור, שהייתה כתם אור יחיד בכל הקליפ (וחזרה במידה מסוימת על הסיסמה של בנט "זכויות כן, הכרה לא"). זה לא עובד ככה בחיים האמיתיים. אם ברית הזוגיות תהפוך למשהו שווה זכויות לגמרי לנישואין – אז למה לא לקרוא לה "נישואין"? ואם היא לא תהייה שוות זכויות – למה להפלות?

6. כמה זמן עוד נעמיד פנים שכל עם בישראל יכול להתחתן כדת משה וישראל ?

7. ודבר אחרון. חברי בית יהודי יקרים. אנחנו, הומואים ולסביות, דתיים וחילוניים, נמשיך לצאת מהארון, לנהל זוגיות ולהביא ילדים. קשה לנו ואתם לא ממש עוזרים – אבל אנו לא נישבר. עם ישראל, שאתם אוהבים לדבר בשמו, הרבה יותר פתוח מכם. ציבור דתי, אותו אתם מתיימרים לייצג, לומד לקבל אותנו. אנו נעשה את מה שעשתה ציונות דתית מאז ומעולם – ניצור עובדות בשטח מבלי לחכות שתסכימו. כי אנו כאלה וזה המצב. אמנם, בתור קהל בוחרים כנראה כבר הפסדתם את רובנו (לגבי עצמי אני יכול להיות בטוח), אבל בתוך בתי הכנסת והיישובים תקבלו אותנו ובגדול. אנו כפי שאנו וזה המצב. איך אומר חברנו בנט? – "מפסיקים להתנצל"!

how to make a childs face mask, explosive face shield, xlr8 hard hat face shield, north respirator half mask, 8200 dust mask, respirator mask for smoke for people with asthma, how do sleeping masks face work, n95 runnin mask, facemasks n95, resuscitation face shield suppliers, resmed mirage quattro full face mask small, 3m respirator type n95, should i use dust mask or respirator, beard styles for dust mask, funny faces n95 mask, best affordable moisturizing face masks, face masks for medical reasons, covid 19 working, coronavirus virus characteristics, when should i dispose face masks, mascherina ffp2, best face sheet masks on amazon, why do you feel weak after being taken off a respirator, breathing mask walmart, penis face mask, homemade medical face mask patterns, turmeric face mask ingredients, walgreens medical city, face shield with filter for woodworking, trend respirator mask,

יציאת מצרים הפרטית שלי

עכשיו כשפסח נגמר אני יכול להגיד שעשיתי יציאת מצרים פרטית משלי. ניקיתי כל פיסת חמץ מהלב, ואני מוכן לשלב הבא. לכל חג ביהדות יש סימן משלו, משהו ללמוד ממנו. הפסח הזה, בערב חג שני של פסח, רגע לפני קריעת ים סוף, ישבנו- עידן, הבנזוג שלי, רועי- חבר שהוא יאחתי על מלא ואני- ויצאנו ביחד ממצרים, כל אחד משלו וכולנו יחדיו.

קרא עוד »

הסיפור של שמעון אזולאי

"יצאתי מהארון בגיל 10. בגיל 22 התחתנתי עם סטרייטית שידעה שאני הומו. סיפרתי לה כבר בדייט הראשון"

קרא עוד »

לצערי נפלו בכתבה בעולם קטן מספר טעויות

בגליון הקודם (868, בראשית) פורסמה בעלון זה הכתבה "מחקר חדש: טיפולי המרה עשויים להפחית אובדנות". לצערי נפלו בכתבה מספר טעויות אשר עלולות להשאיר את הקוראים עם רושם שגוי לגבי המחקר המדובר ולגבי הקשר בין טיפולי המרה לאובדנות. קראתי את המאמר המדובר של ד"ר סולינס ואת המאמר נגדו יצא, ואבקש לתקן שגיאות אלו.

קרא עוד »

שתפו את המאמר

תגובה אחת

 1. קראתי את הטענות שהכותב טען במאמרו ואני מבין שבסופו של דבר המלחמה היא על ההגדרה שהמדינה מעניקה להליך. אני אסביר.
  מדינת ישראל החליטה שנישואין שנערכים בגבולותיה יוכרו רק אם הם עפ"י ההלכה.
  דוגמא ממחישה:
  אתה יכול לאכול אוכל לא כשר בישראל. אתה יכול לומר שאתה אוכל אוכל כשר. אתה לא יכול להכריח את המדינה להכיר בכך שהאוכל שאתה אוכל הוא כשר. שום זכות לא תיפגע כאן לשום צד.
  אתה יכול לנסוע בשבת בישראל. אתה יכול לומר שבנסיעתך אתה לא מחלל את השבת. אתה לא יכול לכוף את המדינה להכיר בכך שנסיעתך בשבת אינה חילול. שום זכות לא תיפגע כאן לשום צד.
  זאב, אתה יכול להתחתן עם בן זוגך נישואים חד-מיניים! אתה יכול לומר שנישואיכם הם נישואים! אתה לא יכול להכריח את המדינה להכיר בכך. שום זכות לא תיפגע כאן לשום צד (צריך פשוט לקבל "תעודת זוגיות" ונפתרה ה"אפליה").

  לשאלתך "אם ברית הזוגיות תהפוך למשהו שווה זכויות לגמרי לנישואין – אז למה לא לקרוא לה "נישואין"? ואם היא לא תהייה שוות זכויות – למה להפלות?" לא נקרא לה נישואין מפני שמדינת ישראל החליטה שהגדרת המושג נישואין בגבולותיה היא אך ורק בגבולות ההלכה. כשם שבמדינת ישראל מותר למכור אוכל לא כשר עם אותן זכויות כמו לכל חנות כשרה, אך בשום אופן אסור לחנות הלא כשרה להגדיר עצמה ככשרה ללא אישור המדינה. (המוכר זכאי לטעון לעצמו שתפריטו כשר) . אנו חיים במדינה שוות זכויות לכולם, ללא כל כפייה וללא אפליה. אולם ההגדרה הפורמלית של המדינה בעניין הנישואין, הכשרות והשבת (ועוד) נשארה ברוח המסורת היהודית.

  אני מציע שכל אחד ואחד (כולל מדינתנו הדמוקרטית) יבחר לעצמו את הגדרותיו לאירועים, כל עוד אין פגיעה בכך בזכויות האחר. המדינה לא כופה עליך לומר שנישואין חד-מיניים אינם נישואין ואתה אל תכפה על המדינה לומר שנישואין חד- מיניים הם נישואין.

  נ.ב – לגבי טענתך הראשונה: לא הבנתי מה הקשר בין זה שיש 20 מדינות מערביות בעולם שמכירות בנישואין אלו. יש גם מדינות מערביות שלא מכירות. ויש 200 מדינות שלא מכירות…

  נ.ב 2 -חתונות לפי הגדרת המדינה בארץ זו הן רק בגבולות ההלכה! אם כ"כ חשוב לך שהמדינה תכיר בך כנשוי – טוס למדינה אחרת. לא כאן. יש ערך עצום שמועבר בכך שהמדינה לא מכירה בזה לכתחילה אלא רק בדיעבד.

  אשמח לתשובה, ותודה רבה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *