חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

מ מ' באהבה ל א'.

בדיוק כמוך לפני 20 שנה בדיוק, בשנת 2003, מצאתי את מה שהייתי חייב לחשוב שהוא ה"גאולה" של חיי. מצאתי את טיפולי ההמרה ורציתי להשתנות ולהתחתן עם אישה ולהיות כמו כולם

מנשה סיקרסקי


מ מ' באהבה ל א'.

"א' הודה לאנשי להב"ה ולעומד בראשו, בנצי גופשטיין, על המענה המסור ואמר להם: "לכולם יש חלומות בחיים. החלום הכי גדול שלי זה לצאת מהדבר הזה, להכיר אישה שאני אוהב אותה והיא תאהב אותי, ושנקים יחד משפחה, עם ילדים טובים ומתוקים. הלוואי שהחלום הזה יתגשם".

(מתוך ידיעה שהתפרסמה בערוץ 7, 29.5.23).

היי א'. מה שלומך?

אולי אתה אוהד, אולי אלי, אולי אתה אבי או אברם או אברהם. אולי אתה בכלל אדיר או אמיר או איתן, אבנר, איתי…

מי שלא תהיה אני רוצה לומר לך קודם כל שאני אוהב אותך.

שנינו היום נצעד בירושלים והמרחק הפיזי והנפשי ביננו הוא לא כזה גדול, אנחנו קרובים משנדמה. אולי הזמן קצת יותר גדול ביננו כי בעוד שאתה חולם את החלום שלך להשתנות היום, אני עם החלום הזה יצאתי למסע ההמרה שלי לפני 20 שנה.

בדיוק כמוך הייתי מוכוון וחדור מטרה ורציתי להשתנות. חלמתי והאמנתי למטפל, לרבנים, לסביבה… האמנתי להם שזה סתם יצר טועה שאפשר להתגבר עליו, שזה בלבול, שזה קשור אולי לדברים שעברתי בילדותי, במשפחה שלי… רציתי להאמין שיש תרופה למכה. בדיוק כמוך כנראה, חייתי בחברה דתית שבה "אין" הומואים, "אין" להט"ב, ולמרבה הצער יש אותם רק בקללות ששמעתי, בהשפלות ובכינויי הגנאי.

בדיוק כמוך לפני 20 שנה בדיוק, בשנת 2003, מצאתי את מה שהייתי חייב לחשוב שהוא ה"גאולה" של חיי. מצאתי את טיפולי ההמרה ורציתי להשתנות ולהתחתן עם אישה ולהיות כמו כולם. ותאמין לי שעשיתי הכל! בדיוק כמוך רתחה בתוכי אהבה שביטוייה היו גופניים לחלוטין ונאלצתי להתכחש לכך כדי להשתנות. בדיוק כמוך הייתי בטוח שאני לבד בעולם וכל אלה שקוראים לעצמם "קהילה גאה" הם או טועים, או חולים, או חלשי אופי שמוותרים על "האמת" ופסלתי אותם. בדיוק כמוך גם אני קראתי להם סוטים וחולי נפש וכאלה שצריכים, כמוני בדיוק, את הטיפול שמצאת. חשבתי שהם סתם מבולבלים, הפוכים, שהנטיות שלהם הפוכות. חשבתי שהם לא בני אדם טובים, בדיוק כפי שחשבתי על עצמי, בדיוק כמו המסרים שקיבלתי מהסביבה.

בדיוק כמוך א' אהוב (אולי שמך הוא אהבה? גם היא מתחילה באות א' כמו א-לוהים, אבא, אמא…) התרגשתי לדעת שיש מישהו אחר שחושב בשבילי שאני "יכול לצאת מזה". אך ממרומיי 20 השנים שחלפו מאז אני יכול לומר לך שהאהבה האמיתית שיש בנו, שאת מאפייניה הגופניים אתה כבר חווה היטב, שום דבר לא ישטוף ולא יכבה. לא נהרות ההכחשה שבהם חייך נתונים כרגע ולא אגמיי הבורות שמטביעים אותנו בתוכם ולא נחלי הדעות הקדומות ולא המים הרבים של המילים שהורגות! וכל מילה הורגת… אני יודע.

אני מאמין לך שאתה יודע מה הכי טוב לך ויודע מניסיוני שכנראה אין דרך אחרת, אתה חייב לנסות.

אבל תדע לך א', ברוך השם העולם משתנה ואני חושב שגם זה זמני. השינוי הוא אכן אפשרי. אני השתנתי בעצמי- היום אני אצעד לידך מעבר לגדר השקופה שתפריד ביננו ומבחינתי אני אצעד גם בשבילך ואיתך וגם בשביל ועם הילד שאני הייתי ומי שאני היום. אני מאמין שיום אחד גם לך יהיה שם שאותו תוכל לומר בגאווה ובביטחון ולא תצטרך יותר להסתתר מאחורי אותיות של פחדים ודעות קדומות והכחשות.

אני רוצה לומר לך שאני אוהב אותך, אני מאמין בך, אני מודה לך שאתה מזכיר לי את עצמי.

שלך, באהבה

מ'-

ו…אני מרשה לך א' יקר, לקרוא לי כבר בשמי המלא והאמיתי-

מנשה.

להתראות עוד כמה שעות.

"דע שאתה חשוב בעולם הזה"

בפעם הראשונה שסיפרתי להורים שלי שאני טרנסג'נדר, אימא שלי קצת הייתה בשוק אבל אבא שלי הוא הראשון שקיבל. לצערי הרב אבא שלי כבר לא איתנו, והרגשתי מאוד בודד. מכאן התחיל הרצון שלי להתחזק בדת ובאמונה, באתי מבית חילוני אז להתחיל כזה תהליך לבד זה לא כל כך פשוט כמו שזה נראה. 

קרא עוד »

בחור בן 18-19, שהולך לטיפול "מקצועי" ו"מבטיח", תרתיי משמע, שנותן תחושה של עוצמה, ביטחון, כמו טריפ מופלא על קוקאין משובח במיוחד הנארז בתוך מעטפת של מציאות אפשרית וחוקית לחלוטין… יש יותר מזה?!

אחד הדברים שאפיינו את הטיפול זה הדגש על כך שניתן לשנות דברים- הנטייה הזאת היא נרכשת ואיננה מולדת, נאמר, ולכן אין שום בעיה לשנות את זה. המפתח הוא בי וזה תלוי רק ברצון שלי. עניין של בחירה.

קרא עוד »

הסיפור של נריה שמעון

"יצאתי מהארון עוד לפני שנפגשתי עם גבר, עוד לפני שהיה לי משהו עם מישהו… לא הרגשתי שום צורך לחכות לזוגיות או להתנסות. זאת פשוט הייתה ההרגשה שלי"

קרא עוד »

זו הבשורה?

גדלתי על ברכי הציונות הדתית. אני מאמין גדול בערכיה, משוכנע שיש שם אמת גדולה, רחבה ומאירה. יש שם חיבור מפרה בין תורה וחיים, בין חומר ורוח, בין ערכי הנצח להוויה המתחדשת.

קרא עוד »

עוד טור דעה טרנסופובי מפי אישה דתיה

בשבת האחרונה פרסמה שרון רוטר טור דעה על קרוב משפחה שלה (מצורף למטה, מוזמנים ומוזמנות לקרוא). כאיש מדע, ביולוג וגנטיקאי אני ממש מרגיש צורך לענות על הטיעונים שלה שמלאים בחוסר ידע ובהבנה בעניין.

קרא עוד »

"החלטתי שאני חולמת לו עתיד, וזה קרה די מהר שהוא מצא אחרי זה בן זוג"

רגע לפני יום הכיפורים, התארחה צפרירה ווקר, אמא דתיה לשלושה בנים הומואים, בתכנית חשבון נפש עם מרב בטיטו. צפרירה שיתפה בקשיים, במורכבות הקבלה וההכלה, ובתהליך התשובה הקשור אליהן.

קרא עוד »

שתפו את המאמר