מ מ' באהבה ל א'.

בדיוק כמוך לפני 20 שנה בדיוק, בשנת 2003, מצאתי את מה שהייתי חייב לחשוב שהוא ה"גאולה" של חיי. מצאתי את טיפולי ההמרה ורציתי להשתנות ולהתחתן עם אישה ולהיות כמו כולם

מנשה סיקרסקי


מ מ' באהבה ל א'.

"א' הודה לאנשי להב"ה ולעומד בראשו, בנצי גופשטיין, על המענה המסור ואמר להם: "לכולם יש חלומות בחיים. החלום הכי גדול שלי זה לצאת מהדבר הזה, להכיר אישה שאני אוהב אותה והיא תאהב אותי, ושנקים יחד משפחה, עם ילדים טובים ומתוקים. הלוואי שהחלום הזה יתגשם".

(מתוך ידיעה שהתפרסמה בערוץ 7, 29.5.23).

היי א'. מה שלומך?

אולי אתה אוהד, אולי אלי, אולי אתה אבי או אברם או אברהם. אולי אתה בכלל אדיר או אמיר או איתן, אבנר, איתי…

מי שלא תהיה אני רוצה לומר לך קודם כל שאני אוהב אותך.

שנינו היום נצעד בירושלים והמרחק הפיזי והנפשי ביננו הוא לא כזה גדול, אנחנו קרובים משנדמה. אולי הזמן קצת יותר גדול ביננו כי בעוד שאתה חולם את החלום שלך להשתנות היום, אני עם החלום הזה יצאתי למסע ההמרה שלי לפני 20 שנה.

בדיוק כמוך הייתי מוכוון וחדור מטרה ורציתי להשתנות. חלמתי והאמנתי למטפל, לרבנים, לסביבה… האמנתי להם שזה סתם יצר טועה שאפשר להתגבר עליו, שזה בלבול, שזה קשור אולי לדברים שעברתי בילדותי, במשפחה שלי… רציתי להאמין שיש תרופה למכה. בדיוק כמוך כנראה, חייתי בחברה דתית שבה "אין" הומואים, "אין" להט"ב, ולמרבה הצער יש אותם רק בקללות ששמעתי, בהשפלות ובכינויי הגנאי.

בדיוק כמוך לפני 20 שנה בדיוק, בשנת 2003, מצאתי את מה שהייתי חייב לחשוב שהוא ה"גאולה" של חיי. מצאתי את טיפולי ההמרה ורציתי להשתנות ולהתחתן עם אישה ולהיות כמו כולם. ותאמין לי שעשיתי הכל! בדיוק כמוך רתחה בתוכי אהבה שביטוייה היו גופניים לחלוטין ונאלצתי להתכחש לכך כדי להשתנות. בדיוק כמוך הייתי בטוח שאני לבד בעולם וכל אלה שקוראים לעצמם "קהילה גאה" הם או טועים, או חולים, או חלשי אופי שמוותרים על "האמת" ופסלתי אותם. בדיוק כמוך גם אני קראתי להם סוטים וחולי נפש וכאלה שצריכים, כמוני בדיוק, את הטיפול שמצאת. חשבתי שהם סתם מבולבלים, הפוכים, שהנטיות שלהם הפוכות. חשבתי שהם לא בני אדם טובים, בדיוק כפי שחשבתי על עצמי, בדיוק כמו המסרים שקיבלתי מהסביבה.

בדיוק כמוך א' אהוב (אולי שמך הוא אהבה? גם היא מתחילה באות א' כמו א-לוהים, אבא, אמא…) התרגשתי לדעת שיש מישהו אחר שחושב בשבילי שאני "יכול לצאת מזה". אך ממרומיי 20 השנים שחלפו מאז אני יכול לומר לך שהאהבה האמיתית שיש בנו, שאת מאפייניה הגופניים אתה כבר חווה היטב, שום דבר לא ישטוף ולא יכבה. לא נהרות ההכחשה שבהם חייך נתונים כרגע ולא אגמיי הבורות שמטביעים אותנו בתוכם ולא נחלי הדעות הקדומות ולא המים הרבים של המילים שהורגות! וכל מילה הורגת… אני יודע.

אני מאמין לך שאתה יודע מה הכי טוב לך ויודע מניסיוני שכנראה אין דרך אחרת, אתה חייב לנסות.

אבל תדע לך א', ברוך השם העולם משתנה ואני חושב שגם זה זמני. השינוי הוא אכן אפשרי. אני השתנתי בעצמי- היום אני אצעד לידך מעבר לגדר השקופה שתפריד ביננו ומבחינתי אני אצעד גם בשבילך ואיתך וגם בשביל ועם הילד שאני הייתי ומי שאני היום. אני מאמין שיום אחד גם לך יהיה שם שאותו תוכל לומר בגאווה ובביטחון ולא תצטרך יותר להסתתר מאחורי אותיות של פחדים ודעות קדומות והכחשות.

אני רוצה לומר לך שאני אוהב אותך, אני מאמין בך, אני מודה לך שאתה מזכיר לי את עצמי.

שלך, באהבה

מ'-

ו…אני מרשה לך א' יקר, לקרוא לי כבר בשמי המלא והאמיתי-

מנשה.

להתראות עוד כמה שעות.

אז כן – אני הומו, הפתעה!

אז כן – אני הומו, הפתעה!
ולא – לא מדובר במתיחת 1 באפריל סופר מאוחרת ואין לי חוש הומור כזה גרוע.

קרא עוד »

לרגל יום הנראות הביסקסואלי

לרגל יום הנראות הביסקסואלי ג'ייסון גרינספן משתף:
אני רוצה לספר לכם משהו: לפני שיצאתי מהארון לא פגשתי ביסקסואל דתי אחר. ומהסיבה הזאת, אני מתעקש לדבר על נראות ביסית.

קרא עוד »

גם לנו זה קרה

גם לנו זה קרה…
הכל התחיל, איך לא, בשבת חברותא, אי שם לפני 9 שנים בגוש עציון. דווקא אז, לא קרה כלום וכל אחד המשיך בחייו.
אבל חייב להיות סוף טוב, אז רצה הגורל ויצאנו כעבור 3 שנים לטיול פסח של…חברותא. וכן, שם כבר נוצר הקליק ומאז הכל התגלגל…

קרא עוד »

חורבן, כמו פורקן הוא תוצר של פעולה מתמשכת, הוא לא קורה מעצמו יום אחד

לכל אחד מאיתנו יש איזו ארץ מובטחת, נחלה שאליה הוא שואף להגיע בה למנוחה, לפחות בדמיון. אף אחד לא מבטיח לנו שהדרך לשם תהיה קלה. כל אחד יתמודד בדרך עם יציאה ממצרים. לשלוח מרגלים קצת יותר קשה לנו, אבל כמעט כולנו זוכים להבלחות של החיים להם אנחנו מייחלים. פעמים רבות שיתקוף אותנו הפחד בנקודות האלה וזו משימה קשה לא להוציא דיבת התמונת עתיד הזו רעה, לא להגיע לבכית חנם.

קרא עוד »

שתפו את המאמר