לעדכונים על פעילויות ואירועים:

מצע מנותק (בריש גלי תשע"ה)

safe_imageמשהייתי שתיל קטן דאגתי לא להתערב עם זרעים אחרים,
"השפעה לא טובה" קרא לזה החקלאי, "כלאיים" לחשו שאר העצים.

שלוש שנים נשמרתי מכל רע, מכל משמר שמרתי על עצמי ועל הסובבים אותי.
בשנה הרביעית המאמצים החלו לשאת פרי, התחלתי להרגיש שאני נותן, שאני חלק מהסביבה הפרודוקטיבית.
בשנה החמישית הרגשות אך התעצמו, אני יכול כבר להעניק ולא רק לקבל חשבתי לעצמי. וניסיתי בכל כוחי להעניק ולהעניק,
לנגד עיניי עמדו סיפורי גבורה על עצים שנתנו את עצמם, ביניהם העץ הנדיב, והאקליפטוסים מאגמון החולה. פירותיי חולקו לתרומות ומעשרות אפילו על לקט שכחה ופאה החקלאי לא ויתר, רציתי להסתיר בין העלים קצת יותר פירות שיהיה לעניים יותר בבואם לאסוף את חלקם, אך מסתבר שאסור, זו לא נחשבת שכחה אם הקוטף לא היה יכול לראות את זה.

החקלאי היה לאבי הגשמי והרוחני והרגשתי אליו קרבה גדולה, אליו ואל אמא אדמה. בזמן הקטיף התפללנו שחרית ביחד כשהוא בראשי, וכשאכל תוך כדי עבודה דאגתי לקרב אליו את הפירות היפים ביותר וכשבירך נענעתי את אמירי בכוונה עצומה.

כך עברו עלי כשנתיים נפלאות והייתי מאושר.

בתחילת ניסן התחיל השינוי, החקלאי לחש לי שבראש חודש יביא את ילדיו כדי שיוכלו לברך את ברכת האילנות בהזדמנות הראשונה שאפשר. כמה התאמצתי להוציא פרחים ראשון, וכשהילדים הגיעו כבר הייתי מקושט לגמרי.

לאחר הברכה החקלאי הסתכל סביבו ואמר: אילנות, אילנות במה אברככם? שכל נטיעות שנוטעים מכם יהיו כמותכם. ובזמן שכל חבריי הזדקפו בגאווה, משהו בי התכווץ, לא הבנתי ממה הם כל כך מאושרים? בי לא בער שום רצון שכזה. חשתי שונה, מושפל, רע. הרגשתי שאין לי את מי לשתף. לא רציתי לפגוע בחקלאי היקר. ושאר העצים לא היו מסוגלים להבין מה שעובר עלי.

חלף הזמן ואני קמל, החקלאי הרגיש שמשהו קרה, ולחץ עלי בדרכו המיוחדת והרכה, לאט לאט נחשפתי בפניו, מתקלף בפניו, שכבה אחר שכבה.

כשומעו זאת החקלאי כעס, הוא לא הצליח להבין אותי. הוא הטיח בי דברים קשים, ואילולי האיסור להשחית עצי פרי איני יודע מה היה עושה לי או הייתי עושה לעצמי.

הפתרון שלו היה ניתוק, מצע מנותק. הוא שם אותי בעציץ שאינו נקוב, מבודד מהאדמה ומקור החיות שלי ובזמן שראיתי את חברי מתכוננים לשנת השמיטה, ולמדים את ההלכות עם החקלאי, ניצבתי מחוץ למטע, נבוך ובודד, מקווה בכל לבי להיות שייך לעולם הזה באמת, ושלבי יכה חזרה שורשים באדמה הזו שאני כל כך אוהב.

***********
אנא עיזרו לנו להפיץ את העלון!
https://www.facebook.com/events/833001990063704
***********

beresh-galey

בריש גלי תשע"ה:
ועכשיו – שמיטה (דבר המערכת)
שמיטה כערך חברתי-ערכי-סביבתי (הרב מיכאל מלכיאור)
מעגל נקודה אהבה (ירדן נאור, בית המדרש "ואהבת")
שמיטה בחברה, לא במטבח (עינט קרמר, מובילת יוזמת שמיטה ישראלית)
מצע מנותק (נדב, חבר בחברותא)
לְמִי שֶׁאֵינוֹ מַאֲמִין קָשֶׁה לִחְיוֹת הַשָּׁנָה. (אליק אוסטר, חבר בחברותא)

לטור של נדב בעלון בריש גלי תשע"ד

לכל הטורים בעלון "בריש גלי"

how good are korean face masks, 3m carbon filter mask, teburculosus n95 hepa filter respirator, how to select a supplied air respirator for painting, what do green tea face masks do, reviews of any face mask, who invented the first respirator, what order should i do my skin care including face mask, vavuuming 3m n95 respirator, ski goggles face mask shield, niosh approved mask, polarizing arc flash face shield, shoei cwr 1 pinlock ready face shield red orange, dust mask filter selfie, where to buy face mask in hanoi n95 mask, coronavirus feline lifespan, impact of coronavirus, respirator mask ace hardware, osha discarding dust mask requirements, why dont soliders use ballistic face mask, scorpion exo 400 blue mirror face shield, japanese disposable face mask, fallout 4 face mask, dyi face mask, what is that face mask kyrie irving wears, disposable face shield clip on, where is coronavirus most likely to be found, n95 mask canada, 3m p100 full mask, images of dungard face masks, womens snowboard face masks that dont hold moisture, scorpion exo 500 face shield, where can i donate n95 masks,

בחור בן 18-19, שהולך לטיפול "מקצועי" ו"מבטיח", תרתיי משמע, שנותן תחושה של עוצמה, ביטחון, כמו טריפ מופלא על קוקאין משובח במיוחד הנארז בתוך מעטפת של מציאות אפשרית וחוקית לחלוטין… יש יותר מזה?!

אחד הדברים שאפיינו את הטיפול זה הדגש על כך שניתן לשנות דברים- הנטייה הזאת היא נרכשת ואיננה מולדת, נאמר, ולכן אין שום בעיה לשנות את זה. המפתח הוא בי וזה תלוי רק ברצון שלי. עניין של בחירה.

קרא עוד »

סדנת כתיבה מונחית

לכתוב את מה שבפנים. את מה שלמדנו להשתיק ולהפנים. לא להדחיק, לא להחליק, אלא לחלוק את שעל הלב. שכבר למד לכאוב אך גם להתאהב.

קרא עוד »

ליין אוי גיי זמיר

מקוות שהתעוררתן חמודות מתוקות, כי אחרי המסיבה מוש מוש מוש שהיתה לנו קשה לקום!! אריאלה רשף המדהימה עלתה והרימה לנו את הרחבה, ו100 חברותות פיזזו אמש במועדון ה"אמור" בתל אביב, עד שהמנהל בא ואמר "רבותינו, הגיע זמן קריאת שמע של שחרית". אוי גיי זמיר 2 – הייתם מדהימים והיה מדהים! תודה שבאתם ונתראה במסיבה הבאה

קרא עוד »

סדרת ארון הקודש

"ארון הקודש”
היא סדרת רשת דוקומנטרית שיצרה הבמאית וחברת הקהילה מורן נקר, על להט”בים דתיים שתעלה בתאגיד השידור הציבורי “כאן”. כל פרק מתמקד בדמות, זוג או משפחה בשלב אחר בחיים. הקרנת הסדרה מביאה תיעוד אינטימי של אנשים המתמודדים עם המפגש בין נטיה מינית וזהות מגדרית ובין אמונה ואורח חיים דתי, דרך רגעים משמעותיים וטקסים דתיים, משפחתיים וזוגיים.

קרא עוד »

אני חושב שהמילה שחיפשת היא "קוויר"

הרב אברהם סתיו, אני חושב שהמילה שחיפשת בפתיחת דבריך היא קוויר (או אולי גיי באנגלית), אדם שהוא חריג מהציפיות הסיס-הטרו-נורמטיביות של החברה שלנו, ולא המילה הומו או הומוסקסאול. כשאנשים להט"בים מזדהים עם דמויות כמו בובספוג או אלזה "ומשייכים" אותן לקהילה הגאה הם לרוב לא מסווגים אותם מבחינת נטייה מינית או זהות מגדרית, אלא מצביעים על חוויה משותפת. בדרך כלל החוויה הזאת לא תהיה של אחת הזהויות הכלולות באותיות להטבא"ק+. זו פשוט חוויה כללית יותר, החוויה של שונות בתוך חברה שמניחה שכל בן נמשך לבת, שמבוגרת בשנות ה-30 שלה צריכה להתעניין בקשרים רומנטים, ושהחוויה המגדרית של כל אחד.ת היא או גבר או אשה. המילה היותר כוללנית לזהות השונה הזו היא המילה קוויר. הקושיה – איך ייתכן שלספוג או לכוכב ים תהיה נטייה מינית או זהות מגדרית שונה, רלוונטית כמו הקושיה איך ייתכן שבובספוג מדבר, שיש לו רישיון נהיגה, ושהוא לובש חולצה מכופתרת ועניבה.

קרא עוד »

שתפו את המאמר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.