מפגש שיתוף ציבור

"חברותא – הומואים דתיים" פועלת מהיווסדה לרווחתם של להט"בים דתיים, באמצעות פעילויות חברתיות, קבוצות קהילתיות, מערך סיוע ותמיכה, מאבק בהמרה, ופעילויות הסברה למען שינוי מדיניות במגזר הדתי ובקהילה הלהט"בית.

"חברותא – הומואים דתיים" פועלת מהיווסדה לרווחתם של להט"בים דתיים, באמצעות פעילויות חברתיות, קבוצות קהילתיות, מערך סיוע ותמיכה, מאבק בהמרה, ופעילויות הסברה למען שינוי מדיניות במגזר הדתי ובקהילה הלהט"בית.

הארגון דאז קם באקלים אחר מזה הקיים היום; ישראל של העשור הראשון של שנות ה-2000 היתה מקום מלא הרבה יותר בשנאת, הסתרת ומחיקת להט"בים, סובלני הרבה פחות, והאקטיביזם הקהילתי שלנו לקח זאת בחשבון והיה מהוסס יותר.

המצב השתנה ב"ה, בין היתר בזכות הפעילות של הארגון שלנו ובזכות הארגונים השותפים שלנו בקהילה הגאה, ביניהם בת קול ושב"ל. תמורות רבות ומהירות חלו בחברה הישראלית בכלל ובמגזר הדתי בפרט, וכיום להט"בים דתיים מתקבלים הרבה יותר בבתי הכנסת, במשפחות, בישיבות ובקהילות.

על אף שכבר מלכתחילה בחרו מייסדי הארגון לשים לו למטרה את קידומה של כלל הקהילה הלהט"בית (והדבר מצוי במטרות העמותה באופן רשמי), שם המשנה של העמותה שנבחר על ידם הינו "הומואים דתיים".

לשם זה ערך רב, והוא שירת רבות את הארגון ופועלו. הוא היווה מסר חד וברור, קריאת תרנגול עם שחר – "אני דווקא כן קיים! גם הבוקר! יש הומואים שהם דתיים! יש דתיים שהם הומואים!". קריאה זו היתה חיונית בזמנו, והיא חיונית גם כיום. קראנו אותה יחד, דתיים ובני זוגם, דתל״שים לצד חוזרים בתשובה ומסורתיים. קראנו אותה יחד הומואים וביסים, ואחרים שמחזיקים זהויות שאת חלקן עוד לא הבנו.

האמירה החדה בקול אחד היתה חשובה לנו מהאמירה של היחיד, ועם זאת איש מאיתנו לא הסתיר את שונותו.

תמורות רבות חלו בקהילה שלנו, וקולות רבים העולים מהשטח, כמו גם חשיבתנו שלנו, הביאו אותנו למסקנה שהדיסוננס בין שמה של העמותה לבין מטרותיה, והקהלים שהיא מחוייבת לשרת אותם נעשה חריף מדי. על שם המשנה שלנו לעמוד בהלימה לזהויות חברי הארגון ולמטרות העמותה, ועלינו לבחור שם משנה אחר.

חברותא היא קהילה של דתיים, חרדים, מסורתיים, דתל״שים, גרים, חוזרים בתשובה וכל מי שמחויב לשמירת הזהות הדתית שלנו כקבוצה.

חברותא היא קהילה של הומואים, ביסקסואלים, א-מיניים, קווירים, א- בינאריים טרנסים, טרנסיות, וא.נשים על הרצף המגדרי.

חברותא פועלת בצומת נקודות החיבור והשבר שבין יהדות וגאווה בציבור הישראלי, על כל ההשלכות שלה עלינו כלהט״בים, על החברה הדתית, ועל הזהות היהודית של העם הקם בארצו.

אז מה הלאה?

חברותא רואה חשיבות גדולה בשיח ובהצגת המורכבויות של קהילת הארגון.

לצורך כך, הוועד המנהל של חברותא מעוניין לקיים מפגש שיתוף ציבור, במסגרתו יחשוף את המשתתפים לתהליכים שהחלו לקרות, לקולות שעלו ולצורך הבוער שעלה מהשטח ביצירת ארגון מכיל יותר. בהמשך המפגש נשמע עוד דיעות, נגיב, נשאל, נשיב, וניתן בעיקר לכל הקולות להישמע.

בתום התהליך יכנס הוועד המנהל את מליאת חברי העמותה ונחליט כולנו, באסיפה הכללית, ריבון העמותה, ובהשגחת ריבון כל העולמים, על החלפת שם המשנה או השארתו.

המפגש יתקיים ביום ה- 20.07 בין השעות 18:30 ו- 21:30 בתל אביב.

לצורך היערכותנו מבחינת כיבוד, גודל החדר וגיוון של כלל הזהויות המיניות והמגדריות בעמותה דרושה הרשמה מראש

אנשים שהגעת אליהם

142

מעורבויות

-1.2x בממוצע

ציון הפצה

קידום פוסט

למה צריך בכלל מצעד? ועוד בירושלים?

לאחר הרבה שאלות מהרבה מכרים/ות, חברות/ים ובנות/י משפחה, ושנים ארוכות אחרי שחשבתי שהדברים האלה כבר ברורים לכולן/ם, אני מציע תשובות לשאלות:
למה צריך בכלל מצעד? ועוד בירושלים?

קרא עוד »

שתפו את המאמר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *