חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

מפגש סיון (יום ירושלים): סיור וטעימות בירושלים

בבוקר יום שמש העפלנו ועלינו אל הבירה לסיור של יום ירושלים. ו-לא, לא היה זה סיור בעיר העתיקה או במנהרות הכותל, גם לא סיור בנקבת השילוח ואפילו לא במדרחוב בן-יהודה. היה זה סיור בשכונת קטמון. וכי תשאלו מה בין איחוד ירושלים לשכונת קטמון? ובכן, הוחלט שהפעם נתמקד בענייני תש"ח (לפחות פוליטית זה מקובל על רובו מוחלט של הציבור)

התאספנו למרגלות מנזר סן סימון, הצטיידנו כדבעי בקפה ותופינים והעפלנו את הגבעה. חגי המדריך (אבטיפוס מושלם של מדריך ירושלמי בסילוואן עם דגל ישראל. איש עם כריזמה ועיניים נוצצות) שהיה גיי-פרנדלי לגמרי (ולכל השואלים: הוא סטרייט!) הושיב אותנו ברומו של הגן וסיפר על קרבות תש"ח בירושלים. השמיע לנו שיר של חיים חפר ("בו-בו-בו-בום") והראה לנו מפות. אח"כ המשכנו בעקבות הלוחמים הגיבורים עד לסיום המסלול.

וכעת, משניצחנו, לא היה לנו אלא להיטיב לִבּנו ביין: הגענו לאביטל מיקב קטמון. יקב ביתי קטן וצנוע שמפיק מרגליות. וגם גבינות! בחצר הבית היה פתוח שולחן ארוך ועליו הוגשו מעדני גבינות וקרקרים, והכי חשוב: כמה וכמה (וכמה) סוגי יין לטעימות ולבישום. אביטל הסביר, אנחנו טעמנו. אביטל הראה איך המקצוענים מריחים, בודקים, רוקקים, מביטים, וגם שותים. אנחנו שתינו. היו גם כאלה שהתבשמו להפליא ופסעו משם בנדנודים קלים. והכי חשוב – הבאנו יין לשבת.

אז עד יום ירושלים הבא נמשיך לפזם "בו-בו-בו-בום", וכבר נחשוב על הסיור הבא…

אנחנו צריכות להיראות

אנחנו קהילה חזקה שגדלה מיום ליום, ולא נופלת. אנחנו נהפוך את העולם שלנו ליותר טוב.
אנחנו ננצח.

קרא עוד »

עמי ידע מאיפה הוא בא.

עמי ידע לאן הוא הולך. לכל מקום אליו פנה עשה זאת בחיוך נעים ובפנים קורנות. קולו שקט, צנוע, שיחתו נעימה. עמי בנה לו בית מלא באהבה.

קרא עוד »

הייתי מחכה שכולם יירדמו.

הייתי מחכה שכולם יירדמו.
ואז הייתי פותח את הארון, שולף ז׳קט אפילו בקיץ, מתגנב לדלת, חומק בזהירות,
ונפלט לחסדי הרחוב.

קרא עוד »

שתפו את המאמר