חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

מפגש נוסף של הקשת הסרוגה בחיפה

עוד מפגש של הקשת החיפאית בהנחיית חבר מהקבוצה, והפעם של יותם האלוף.

עוד מפגש של הקשת החיפאית בהנחיית חבר מהקבוצה, והפעם של יותם האלוף.

כמה כיף שיש רצון בקהילה שלנו להיות מעורבים ולחלוק מהעולם הפרטי לשאר החברים.

המפגש עסק הפעם בנושא זהות.

את סבב השמות המסורתי לטובת החברים החדשים שהצטרפו (🤩) פתחנו בדרך יצירתית עם צרור המפתחות- כל אחד נדרש לאפיין את האופי והזהות של הצרור שקיבל ולנחש במי מהחברים מדובר.

בשלב הבא התחלקנו לקבוצות דיון קטנות שלמדו את דפי המקורות ששילבו קטעים על הגדרת זהות ושאלות לבירור.

בשלב המסכם התאספנו למליאה עם כולם וכל קבוצה חלקה בתובנות שעלו. התפתח דיון סביב שאלות זהותיות: האם ההגדרה העצמית שלנו נעשית בהתייחסות לתפיסת החברה? עד כמה אנחנו חופשיים להגדיר את עצמנו? מה ההבדל בין זהות לשייכות? האם יש מרכיבי זהות שלא נוכל לשנות ועוד..

יותם השמיע לנו את השיר ויקיפדיה של חנן בן ארי שמבקש להתנער מהגדרות שחוסמות ומבנות ומתוך כך הוציא אותנו למשימה מאתגרת לכתוב את ערך הויקיפדיה הדמיוני שהיו רושמים על כל אחד מאיתנו..

תודה ליותם על ההשקעה והמחשבה על הפרטים הקטנים❤️!

תודה לחברותא על הפינוקים הטעימים כרגיל!🙏

ותודה לקבוצה הזאת, שכולנו אסירי תודה שאנו יכולים להשתייך אליה ולהרגיש שייכים!😊

אם מצעד הגאווה בתל אביב הוא חגיגה המונית של חופש, אצלנו זה מאבק קיומי ויומיומי.

בשנה שעברה, לקראת המצעד השני, העימות בין חושך לאור הגיע לסף פיצוץ. המשטרה, בעקבות איומים לפגוע במצעד, דרשה לשנות את התוואי ולהרחיק אותנו ככל שניתן מהגרעין התורני המאיים, כלומר מהרחוב שבו גדלתי ומלב היישוב שלי. בהתערבות בג"ץ, שלמרבה המזל עדיין קיים במדינה הזאת, חלחלה ההבנה שלא יעלה על הדעת שבזמן שמצעדי דגלים ואירועי דת מתקיימים במועצה בשפע, תיאסר צעדה למען הסובלנות. בסופו של דבר, למרות נהירה המונית ומרגשת של תומכים מכל קצוות הארץ, היו שם יותר שוטרים מצועדים.

קרא עוד »

משהו קטן על ״סערת הדוריטוס״

משהו קטן על ״סערת הדוריטוס״ (לא זאת שבקיבה שלי במקום ארוחת ערב פעמיים בשבוע), שהוא בעצם משהו קטן וחשוב על הומופוביה גם בכל סערה אחרת.

קרא עוד »

אני רוצה לפנות מכאן לנוער שגר במועצה מקומית קרני שומרון והיישובים באזור

גם אני גדלתי במקום שבזכותו הפך התנ״ך להיות הדרך שלי לדבר על עצמי, ולהגיד משהו על העולם שלנו. הפרספקטיבה שסיפורי התנ״ך מעניקים לנו על אנושיות, אהבה וחמלה (וכן, גם רשעות ואטימות) בעולם של היום, היא מתנה גדולה ויש שיאמרו – דרך חיים.

קרא עוד »

שתפו את המאמר