לעדכונים על פעילויות ואירועים:

מפגש שבט: יום הולדת שנה לחברותא כולל דיון עם הרב מדן

ניפחנו בלונים, קנינו עוגת יומולדת (עם נר), תלינו שלטי "חברותא", והמתנו לאורחים שיבואו. והם באו!

כל נאמני חברותא, אילו שבאו יותר ואילו שבאו פחות, אילו שיותר מכירים ואילו שפחות, ואפילו כמה אנשים חדשים. המפגש התקיים באולם גדול יותר מאולם המפגשים הרגיל, והוא התקשה להכיל את כל המשתתפים.

המפגש החגיגי החל בכמה הודעות של בני, בהקראתו של נתי משנה מחורזת שמסכמת את שנת הפעילות של חברותא ובמילות תודה מאת עמית לכל אלה שבזכותם הומואים-דתיים זוקפים ראש.
אחר כך הוצגה ההצגה 18 קודש, שעוסקת בדיוק בנושא שלנו. השחקנים ריגשו אפילו את הרב מדן שישב בקהל והמתין לדיון שאליו הוזמן, ושאת דבריו בדיון הוא פתח בהתרגשות שהוא חווה בהצגה, ובכאב.

הדיון היה פורה ומעניין. הרב ורדי הנחה את הדיון שהשתתפו בו הרב מדן, ישי מאיר, במבי שלג והרב יהושע אנגלמן. נושאי הדיון נסבו סביב השאלות ההלכתיות, השאלות החברתיות ואודות האופן שבו הרבנות והחברה אמורה להתייחס לשאלה ההומוסקסואלית-דתית.

גם מפגש זה הסתיים בתחושה חגיגית ש"קורה כאן משהו", שיש כאן ציבור שלם וחשוב שיש לו דבר לומר, ושאנחנו כאו כעובדה מוגמרת.

ובאמירה משובחת זו, נאחל לנו עוד שנה נוספת של שיתוף, של עשייה ושל חברותא!

האירוע המיוחד סוקר בכמה עיתונים:

לחצו כאן לכתבה שהופיעה בעיתון "הארץ" על אודות מפגש השנה (יום שישי, כ"ו בשבט תשס"ט, 20 בפברואר 2009)

לחצו כאן לכתבה שהופיעה בעיתון "מעריב" וב-nrg על אודות מפגש השנה (יום שישי, כ"ו בשבט תשס"ט, 20 בפברואר 2009)

לחצו כאן לכתבה שפורסמה בעיתון "הארץ" בשפה האנגלית – אודות מפגש השנה (יום שישי, ב´ באדר תשס"ט, 26 בפברואר 2009)

בחור בן 18-19, שהולך לטיפול "מקצועי" ו"מבטיח", תרתיי משמע, שנותן תחושה של עוצמה, ביטחון, כמו טריפ מופלא על קוקאין משובח במיוחד הנארז בתוך מעטפת של מציאות אפשרית וחוקית לחלוטין… יש יותר מזה?!

אחד הדברים שאפיינו את הטיפול זה הדגש על כך שניתן לשנות דברים- הנטייה הזאת היא נרכשת ואיננה מולדת, נאמר, ולכן אין שום בעיה לשנות את זה. המפתח הוא בי וזה תלוי רק ברצון שלי. עניין של בחירה.

קרא עוד »

סדנת כתיבה מונחית

לכתוב את מה שבפנים. את מה שלמדנו להשתיק ולהפנים. לא להדחיק, לא להחליק, אלא לחלוק את שעל הלב. שכבר למד לכאוב אך גם להתאהב.

קרא עוד »

ליין אוי גיי זמיר

מקוות שהתעוררתן חמודות מתוקות, כי אחרי המסיבה מוש מוש מוש שהיתה לנו קשה לקום!! אריאלה רשף המדהימה עלתה והרימה לנו את הרחבה, ו100 חברותות פיזזו אמש במועדון ה"אמור" בתל אביב, עד שהמנהל בא ואמר "רבותינו, הגיע זמן קריאת שמע של שחרית". אוי גיי זמיר 2 – הייתם מדהימים והיה מדהים! תודה שבאתם ונתראה במסיבה הבאה

קרא עוד »

סדרת ארון הקודש

"ארון הקודש”
היא סדרת רשת דוקומנטרית שיצרה הבמאית וחברת הקהילה מורן נקר, על להט”בים דתיים שתעלה בתאגיד השידור הציבורי “כאן”. כל פרק מתמקד בדמות, זוג או משפחה בשלב אחר בחיים. הקרנת הסדרה מביאה תיעוד אינטימי של אנשים המתמודדים עם המפגש בין נטיה מינית וזהות מגדרית ובין אמונה ואורח חיים דתי, דרך רגעים משמעותיים וטקסים דתיים, משפחתיים וזוגיים.

קרא עוד »

אני חושב שהמילה שחיפשת היא "קוויר"

הרב אברהם סתיו, אני חושב שהמילה שחיפשת בפתיחת דבריך היא קוויר (או אולי גיי באנגלית), אדם שהוא חריג מהציפיות הסיס-הטרו-נורמטיביות של החברה שלנו, ולא המילה הומו או הומוסקסאול. כשאנשים להט"בים מזדהים עם דמויות כמו בובספוג או אלזה "ומשייכים" אותן לקהילה הגאה הם לרוב לא מסווגים אותם מבחינת נטייה מינית או זהות מגדרית, אלא מצביעים על חוויה משותפת. בדרך כלל החוויה הזאת לא תהיה של אחת הזהויות הכלולות באותיות להטבא"ק+. זו פשוט חוויה כללית יותר, החוויה של שונות בתוך חברה שמניחה שכל בן נמשך לבת, שמבוגרת בשנות ה-30 שלה צריכה להתעניין בקשרים רומנטים, ושהחוויה המגדרית של כל אחד.ת היא או גבר או אשה. המילה היותר כוללנית לזהות השונה הזו היא המילה קוויר. הקושיה – איך ייתכן שלספוג או לכוכב ים תהיה נטייה מינית או זהות מגדרית שונה, רלוונטית כמו הקושיה איך ייתכן שבובספוג מדבר, שיש לו רישיון נהיגה, ושהוא לובש חולצה מכופתרת ועניבה.

קרא עוד »

שתפו את המאמר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.