חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

סיכום מפגש תשרי: טיול סוכות בשמורת רמת מנשה

חמש שעות של הליכה רעננה, שיחות חבריות (עמוקות יותר ופחות), דבר תורה של זאביק, עוד הדרכת-מורי-דרך של איתי וקינוח בתפילת מנחה בצל הבוסתנים בעין השופט * סיכום הטיול המסורתי בחול המועד
הראשונים שהגיעו לנקודת העצירה הראשונה...
הראשונים שהגיעו לנקודת העצירה הראשונה

הטיול היה בא' דחוה"מ סוכות, ט"ז בתשרי, 4 באוקטובר.

הפעם יצאנו לצפון: כרמל, חורש, ירק רב – נחל השופט ושמורת רמת מנשה.

נפגשנו בחניון של קניון "כוכב יקנעם" וגילינו קניון רפאים, אבל סניף של "מגה בעיר" שאיפשר הצטיידות נאותה לקראת המסלול המובטח.

ובכן בניגוד לגיבושונים שהועברו חברי חברותא בטיולים הקודמים (ע"ע הטיול לסרטבא), הפעם באמת היה מדובר בטיול שיכולנו לעשות גם בנעלי השבת המצוחצחות ביותר. נחל השופט.
ההתחלה היתה עלייה שהבהילה מעט את האנשים בנוגע לבאות (אבל עלייה על כביש סלול!), אבל כבר בפסגה הובהר לנו שמדובר בעלייה היחידה בטיול הזה. איתי סיפר לנו על המקום, על חורשי הכרמל, וגם על חורשות העצים שנעלמו מכאן בימי הטורקים.
ככל המסלול הלך והעמיק – צללנו יותר ויותר למעבה חורשים ושדות מוריקים (עד כמה שאפשר. בכל זאת, סוף הקיץ).
חמש שעות של הליכה רעננה, שיחות חבריות (עמוקות יותר ופחות), דבר תורה של זאביק, עוד הדרכת-מורי-דרך של איתי וקינוח בתפילת מנחה בצל הבוסתנים בעין השופט.

משהגענו ל"מפל" המיוחל ציפתה לנו אכזבה: המפל היה יבש לחלוטין. בלית ברירה קיפלנו את בגדי הים, התיישבנו וניחמנו את לבנו בחטיפים ובנשנושים.

האם זה אומר שהטיול הבא יעמוד שוב בסימן הסרטבא? המממ…

נתי

לחץ כאן כדי לקרוא את סיכום טיול חול המועד ניסן תשס"ט – שמורת עין גדי.

לחץ כאן כדי לקרוא את סיכום טיול חול המועד סוכות בשנה שעברה – נהר פרת.

לחץ כאן כדי לקרוא על טיול חול המועד הראשון של חברותא: חול המועד פסח בסרטבא.

כשהייתי בשיעור א', ישיבת מעלה גלבוע, חשבתי שמורכבות היא הדבר החשוב ביותר בעולם.

קשיים אישיים ודיסוננסים זהותיים נתפסו בעבורי כחובה דתית. חשבתי שעל מנת לא להפוך את הדתיות שלי לפלסטר ליברלי, אני חייב להמשיך לתפוס בדעות שצרמו והפריעו לי. לא רציתי "לפתור" את השאלה הלהט"בית או הפמיניסטית. פתרון היה בעבורי השטחה, רידוד של המורכבות הקיימת.

קרא עוד »

הסיפור של עוז אפטקר

"הקורונה תוקפת בעיקר בלילות. במהלך היום אתה מרגיש טוב, אבל בלילות יש את הקטע של החום, כאבי הראש וכל הדברים האלה… לא ברור לנו עד הסוף איך נדבקנו"

קרא עוד »

שתפו את המאמר