לעדכונים על פעילויות ואירועים:

סיכום מפגש תשרי: טיול סוכות בשמורת רמת מנשה

הראשונים שהגיעו לנקודת העצירה הראשונה...
הראשונים שהגיעו לנקודת העצירה הראשונה

הטיול היה בא' דחוה"מ סוכות, ט"ז בתשרי, 4 באוקטובר.

הפעם יצאנו לצפון: כרמל, חורש, ירק רב – נחל השופט ושמורת רמת מנשה.

נפגשנו בחניון של קניון "כוכב יקנעם" וגילינו קניון רפאים, אבל סניף של "מגה בעיר" שאיפשר הצטיידות נאותה לקראת המסלול המובטח.

ובכן בניגוד לגיבושונים שהועברו חברי חברותא בטיולים הקודמים (ע"ע הטיול לסרטבא), הפעם באמת היה מדובר בטיול שיכולנו לעשות גם בנעלי השבת המצוחצחות ביותר. נחל השופט.
ההתחלה היתה עלייה שהבהילה מעט את האנשים בנוגע לבאות (אבל עלייה על כביש סלול!), אבל כבר בפסגה הובהר לנו שמדובר בעלייה היחידה בטיול הזה. איתי סיפר לנו על המקום, על חורשי הכרמל, וגם על חורשות העצים שנעלמו מכאן בימי הטורקים.
ככל המסלול הלך והעמיק – צללנו יותר ויותר למעבה חורשים ושדות מוריקים (עד כמה שאפשר. בכל זאת, סוף הקיץ).
חמש שעות של הליכה רעננה, שיחות חבריות (עמוקות יותר ופחות), דבר תורה של זאביק, עוד הדרכת-מורי-דרך של איתי וקינוח בתפילת מנחה בצל הבוסתנים בעין השופט.

משהגענו ל"מפל" המיוחל ציפתה לנו אכזבה: המפל היה יבש לחלוטין. בלית ברירה קיפלנו את בגדי הים, התיישבנו וניחמנו את לבנו בחטיפים ובנשנושים.

האם זה אומר שהטיול הבא יעמוד שוב בסימן הסרטבא? המממ…

נתי

לחץ כאן כדי לקרוא את סיכום טיול חול המועד ניסן תשס"ט – שמורת עין גדי.

לחץ כאן כדי לקרוא את סיכום טיול חול המועד סוכות בשנה שעברה – נהר פרת.

לחץ כאן כדי לקרוא על טיול חול המועד הראשון של חברותא: חול המועד פסח בסרטבא.

בחור בן 18-19, שהולך לטיפול "מקצועי" ו"מבטיח", תרתיי משמע, שנותן תחושה של עוצמה, ביטחון, כמו טריפ מופלא על קוקאין משובח במיוחד הנארז בתוך מעטפת של מציאות אפשרית וחוקית לחלוטין… יש יותר מזה?!

אחד הדברים שאפיינו את הטיפול זה הדגש על כך שניתן לשנות דברים- הנטייה הזאת היא נרכשת ואיננה מולדת, נאמר, ולכן אין שום בעיה לשנות את זה. המפתח הוא בי וזה תלוי רק ברצון שלי. עניין של בחירה.

קרא עוד »

סדנת כתיבה מונחית

לכתוב את מה שבפנים. את מה שלמדנו להשתיק ולהפנים. לא להדחיק, לא להחליק, אלא לחלוק את שעל הלב. שכבר למד לכאוב אך גם להתאהב.

קרא עוד »

ליין אוי גיי זמיר

מקוות שהתעוררתן חמודות מתוקות, כי אחרי המסיבה מוש מוש מוש שהיתה לנו קשה לקום!! אריאלה רשף המדהימה עלתה והרימה לנו את הרחבה, ו100 חברותות פיזזו אמש במועדון ה"אמור" בתל אביב, עד שהמנהל בא ואמר "רבותינו, הגיע זמן קריאת שמע של שחרית". אוי גיי זמיר 2 – הייתם מדהימים והיה מדהים! תודה שבאתם ונתראה במסיבה הבאה

קרא עוד »

סדרת ארון הקודש

"ארון הקודש”
היא סדרת רשת דוקומנטרית שיצרה הבמאית וחברת הקהילה מורן נקר, על להט”בים דתיים שתעלה בתאגיד השידור הציבורי “כאן”. כל פרק מתמקד בדמות, זוג או משפחה בשלב אחר בחיים. הקרנת הסדרה מביאה תיעוד אינטימי של אנשים המתמודדים עם המפגש בין נטיה מינית וזהות מגדרית ובין אמונה ואורח חיים דתי, דרך רגעים משמעותיים וטקסים דתיים, משפחתיים וזוגיים.

קרא עוד »

אני חושב שהמילה שחיפשת היא "קוויר"

הרב אברהם סתיו, אני חושב שהמילה שחיפשת בפתיחת דבריך היא קוויר (או אולי גיי באנגלית), אדם שהוא חריג מהציפיות הסיס-הטרו-נורמטיביות של החברה שלנו, ולא המילה הומו או הומוסקסאול. כשאנשים להט"בים מזדהים עם דמויות כמו בובספוג או אלזה "ומשייכים" אותן לקהילה הגאה הם לרוב לא מסווגים אותם מבחינת נטייה מינית או זהות מגדרית, אלא מצביעים על חוויה משותפת. בדרך כלל החוויה הזאת לא תהיה של אחת הזהויות הכלולות באותיות להטבא"ק+. זו פשוט חוויה כללית יותר, החוויה של שונות בתוך חברה שמניחה שכל בן נמשך לבת, שמבוגרת בשנות ה-30 שלה צריכה להתעניין בקשרים רומנטים, ושהחוויה המגדרית של כל אחד.ת היא או גבר או אשה. המילה היותר כוללנית לזהות השונה הזו היא המילה קוויר. הקושיה – איך ייתכן שלספוג או לכוכב ים תהיה נטייה מינית או זהות מגדרית שונה, רלוונטית כמו הקושיה איך ייתכן שבובספוג מדבר, שיש לו רישיון נהיגה, ושהוא לובש חולצה מכופתרת ועניבה.

קרא עוד »

שתפו את המאמר

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.