סיכום מפגש תשרי: טיול סוכות בשמורת רמת מנשה

חמש שעות של הליכה רעננה, שיחות חבריות (עמוקות יותר ופחות), דבר תורה של זאביק, עוד הדרכת-מורי-דרך של איתי וקינוח בתפילת מנחה בצל הבוסתנים בעין השופט * סיכום הטיול המסורתי בחול המועד
הראשונים שהגיעו לנקודת העצירה הראשונה...
הראשונים שהגיעו לנקודת העצירה הראשונה

הטיול היה בא' דחוה"מ סוכות, ט"ז בתשרי, 4 באוקטובר.

הפעם יצאנו לצפון: כרמל, חורש, ירק רב – נחל השופט ושמורת רמת מנשה.

נפגשנו בחניון של קניון "כוכב יקנעם" וגילינו קניון רפאים, אבל סניף של "מגה בעיר" שאיפשר הצטיידות נאותה לקראת המסלול המובטח.

ובכן בניגוד לגיבושונים שהועברו חברי חברותא בטיולים הקודמים (ע"ע הטיול לסרטבא), הפעם באמת היה מדובר בטיול שיכולנו לעשות גם בנעלי השבת המצוחצחות ביותר. נחל השופט.
ההתחלה היתה עלייה שהבהילה מעט את האנשים בנוגע לבאות (אבל עלייה על כביש סלול!), אבל כבר בפסגה הובהר לנו שמדובר בעלייה היחידה בטיול הזה. איתי סיפר לנו על המקום, על חורשי הכרמל, וגם על חורשות העצים שנעלמו מכאן בימי הטורקים.
ככל המסלול הלך והעמיק – צללנו יותר ויותר למעבה חורשים ושדות מוריקים (עד כמה שאפשר. בכל זאת, סוף הקיץ).
חמש שעות של הליכה רעננה, שיחות חבריות (עמוקות יותר ופחות), דבר תורה של זאביק, עוד הדרכת-מורי-דרך של איתי וקינוח בתפילת מנחה בצל הבוסתנים בעין השופט.

משהגענו ל"מפל" המיוחל ציפתה לנו אכזבה: המפל היה יבש לחלוטין. בלית ברירה קיפלנו את בגדי הים, התיישבנו וניחמנו את לבנו בחטיפים ובנשנושים.

האם זה אומר שהטיול הבא יעמוד שוב בסימן הסרטבא? המממ…

נתי

לחץ כאן כדי לקרוא את סיכום טיול חול המועד ניסן תשס"ט – שמורת עין גדי.

לחץ כאן כדי לקרוא את סיכום טיול חול המועד סוכות בשנה שעברה – נהר פרת.

לחץ כאן כדי לקרוא על טיול חול המועד הראשון של חברותא: חול המועד פסח בסרטבא.

יום הבחירות

מה יעשה אדם הרוצה לרסן את מערכת המשפט, להעלות את המיסוי על עשירים, להנהיג את שיטת השוברים במערכת החינוך, לתת לכל אדם תחת שלטון ישראל זכות הצבעה לפרלמנט, אך למסד בחוק את זהותה התרבותית היהודית העברית של המדינה, כך שהיא תתמוך כלכלית במוסדות תרבותיים תורניים בלי קשר לחלקם באוכלוסייה של יהודים שומרי מצוות? היש לאדם כזה מפלגה להצביע לה? בעייתו שלו ובעייתו של הלהט"ב הדתי אינן שונות מבחינה פוליטית כלל וכלל

קרא עוד »

אני מניח באמת ובתמים שבסך הכל, בשקלול המעלות והחסרונות, טוב לכולנו יחד מאשר לבד

והייתה פעם מערכת בחירות אחת שבה זהבה גלאון רפררה לנאום הסוטים וקבעה נחרצות: "זה או אנחנו או הם". הדיכוטומיה הכוזבת הזו מסוכנת הרבה יותר ממה שהיא נראית במבט ראשון.

קרא עוד »

שתפו את המאמר

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *