לעדכונים על פעילויות ואירועים:

סיכום מפגש זהב בחברותא לחודש כסלו

Untitled-1כשהתחלנו חברותא לפני מספר שנים, כולנו היו צעירים. היום אנחנו כבר יותר ותיקים ועובדים תמיד לעזור לצעירים החדשים והדור הבא בקהילה שלנו. אבל כבר לפנינו, היו יותר ותיקים מאיתנו שפרשו דרכים כבר לפני עשרות שנים.
בי"ב בכסלו תשע"ב, 8/12/11, נפגשנו חברי חברותא למפגש כסלו בנושא "גיל הזהב". דיברנו עם חברים יותר ותיקים מתוך הקהילה הרחבה שלנו, שמענו את סיפורם, את האתגרים שבלהיות להט"ב מבוגר, ואפילו סיפור יציאה מהארון לילדים ונכדים.
בנוסף גם צפינו בחלקים מהסרט "ביגירנס" של מייק מילס, עם איאן מקרגור וקריסטופר פלאמר, שמספר על בן שמתמודד עם היציאה מהארון של אביו, לקראת סוף חייו.

אנו מביאים לפניכם סיכום של המפגש מאת אריאל:

אומרים "שהעולם שייך לצעירים".

כשהגעתי למפגש בו ממוצע הגילאים של הנוכחים שאף ל40 שנים ומעלה, חשתי פחד שמא לא אמצא את מקומי בין זקני הקהילה. לא עברו דקות רבות עד שהתברר כי טעיתי לחשוש. המפגש החל עם הקרנת קטעים מתוך הסרט "Beginners" (מומלץ בחום!!). לאחר מכן, התקיימה שיחה גלויית לב של שני אנשים בוגרים עם נפש צעירה, שכנראה הקדימו את זמנם בכמה שנים טובות. ראשון הדוברים היה עודד – אדם מלא כריזמה והומור, עם סיפור חיים שבקלות היה יכול להיות מתורגם לתסריט מרתק. עודד, איש קיבוץ ומורה לתפארת, היה נשוי לאישה למעלה מארבעה עשורים. הוא הספיק להביא לעולם ארבעה ילדים, אשר מיד בצאתו מהארון ניתקו רובם את הקשר עמו (פרט לבתו הקטנה שכדבריו "הצטרפה לקהילה", ומתחזקת כיום זוגיות עם בת זוגה). מיד אחריו החל לדבר איזי. איזי הוא גבר ממוצא הודי שחי את רוב שנותיו בלונדון, אשר לאחרונה החליט לעלות לארץ. איזי מעולם לא נישא אך במרוצות השנים ניהל מערכות יחסים שונות. מוטיב חוזר שעלה מדברי השניים התבסס על הקושי למצוא פרטנר בתוך כותלי הקהילה. הזלזול בגילם המתקדם יוצר תופעה סבוכה ובעיקר בלתי צודקת. נדמה שמתן לגיטימציה לריחוק אנשים העוברים סף שנים מסוים, יגרום לפגיעה פוטנציאלית רחבה אף בחלק מהצעירים של היום.

כולנו מקווים למצוא שותף הולם להמשך הדרך. כולנו מייחלים לזוגיות בריאה גם בגילאים מתקדמים יותר. דומני שאם נדחק קלישאות ריקות מתוכן ונלמד לקבל כל אדם באשר הוא, מבלי להתייחס רק לגילו המספרי- נגרום לשינוי המתבקש לקרות. שינוי שמתחיל בניסוח מחדש של הסיסמא: "העולם שייך לצעירים, ולא רק להם".

אריאל.

amazon face shield, what are face masks wash used for, are respirators easier to breath than dust mask, outdoormaster full face airsoft mask with metal mesh eye protection, how much per day should u use face masks, ski face mask, blank white face mask, face mask for face, love beauty foods natural face mask, false face masks ancient, elf face mask brush, coronavirus in baby, detroit lions face mask, buy dust mask, allergic to face mask, regular mask vs surgical mask, express glow mask face james read, expensive face mask, face mask for eczema, riding mask gas filter protect face respirator anti dust, where to sell a portable respirator, derrick henry face mask, coronavirus genome strand, diy overnight face mask, nose wire for face mask, oxygen respirator, oil mist dust mask, korean face mask, 3m 8233 n100 particulate respirator mask, n95 mask removal, pink diamond face masks, n95 respirator mask encinitasw,

סדנת כתיבה מונחית

לכתוב את מה שבפנים. את מה שלמדנו להשתיק ולהפנים. לא להדחיק, לא להחליק, אלא לחלוק את שעל הלב. שכבר למד לכאוב אך גם להתאהב.

קרא עוד »

ליין אוי גיי זמיר

מקוות שהתעוררתן חמודות מתוקות, כי אחרי המסיבה מוש מוש מוש שהיתה לנו קשה לקום!! אריאלה רשף המדהימה עלתה והרימה לנו את הרחבה, ו100 חברותות פיזזו אמש במועדון ה"אמור" בתל אביב, עד שהמנהל בא ואמר "רבותינו, הגיע זמן קריאת שמע של שחרית". אוי גיי זמיר 2 – הייתם מדהימים והיה מדהים! תודה שבאתם ונתראה במסיבה הבאה

קרא עוד »

סדרת ארון הקודש

"ארון הקודש”
היא סדרת רשת דוקומנטרית שיצרה הבמאית וחברת הקהילה מורן נקר, על להט”בים דתיים שתעלה בתאגיד השידור הציבורי “כאן”. כל פרק מתמקד בדמות, זוג או משפחה בשלב אחר בחיים. הקרנת הסדרה מביאה תיעוד אינטימי של אנשים המתמודדים עם המפגש בין נטיה מינית וזהות מגדרית ובין אמונה ואורח חיים דתי, דרך רגעים משמעותיים וטקסים דתיים, משפחתיים וזוגיים.

קרא עוד »

אני חושב שהמילה שחיפשת היא "קוויר"

הרב אברהם סתיו, אני חושב שהמילה שחיפשת בפתיחת דבריך היא קוויר (או אולי גיי באנגלית), אדם שהוא חריג מהציפיות הסיס-הטרו-נורמטיביות של החברה שלנו, ולא המילה הומו או הומוסקסאול. כשאנשים להט"בים מזדהים עם דמויות כמו בובספוג או אלזה "ומשייכים" אותן לקהילה הגאה הם לרוב לא מסווגים אותם מבחינת נטייה מינית או זהות מגדרית, אלא מצביעים על חוויה משותפת. בדרך כלל החוויה הזאת לא תהיה של אחת הזהויות הכלולות באותיות להטבא"ק+. זו פשוט חוויה כללית יותר, החוויה של שונות בתוך חברה שמניחה שכל בן נמשך לבת, שמבוגרת בשנות ה-30 שלה צריכה להתעניין בקשרים רומנטים, ושהחוויה המגדרית של כל אחד.ת היא או גבר או אשה. המילה היותר כוללנית לזהות השונה הזו היא המילה קוויר. הקושיה – איך ייתכן שלספוג או לכוכב ים תהיה נטייה מינית או זהות מגדרית שונה, רלוונטית כמו הקושיה איך ייתכן שבובספוג מדבר, שיש לו רישיון נהיגה, ושהוא לובש חולצה מכופתרת ועניבה.

קרא עוד »

עֵת לַחֲשׁוֹת וְעֵת לְדַבֵּר

עֵת לַחֲשׁוֹת וְעֵת לְדַבֵּר, ואיננו מסוגלים עוד לחשות. מחזיקנא טיבותא לרב בני לאו שנענה לדברי הרב יובל שרלו וכתב הצעה לחיי משפחה להט"ב בקהילה הדתית (קישור בתגובה הראשונה), ונגע בנקודות רבות ומגוונות. אחרי שהנושא צף מול תלמידים שלי, באתי להגיב לחלק מדבריו, ולהשלים בחלק ממה שנראה בעיני. אשמח לתגובות.

קרא עוד »

שתפו את המאמר

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.