חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

מפגש אדר ב': סדנת יין

המפגש השלישי שלנו לא נפל מקודמיו לא במספר האנשים וגם לא באווירה החמימה. התכנסנו בחדר הרחב שבמרכזו הוצב שולחן עמוס ביינות של ייקבי רמת הגולן, ארגז ובו גביעי זכוכית מוטבעים בכיתוב YARDEN (של רמת הגולן...), מגשים עם ירקות חתוכים וגבינות (מרמת הגולן?...) וגם איש בשם ראובן שהתרוצץ לוודא שהכל כשורה. בשלב מסוים הוא גם שלף בקבוק של יין לבן לחימום וחילק לגברברים שהחלו להתכנס

בתחילת הערב בני פתח בכמה תזכורות בנוגע לאופייה של הקבוצה (מי שלא זוכר גם יכול להיכנס ולראות בדף סיכום המפגש הראשון) ולגבי התכנונים לחודש ניסן (מפגש כרגיל, וגם טיול למיטיבי לכת במדבר יהודה. יענו טיול שנתי על כל המשתמע – וכן, יש גם עלייה…).

אז ראובן נטל את רשות הדיבור ופתח בהסבר אודות ההבדלים בין יין לבן לאדום (הכל טמון בזג! כלומר – הקליפה..), בין יין יבש לחצי יבש (כמות הסוכר, זמן התסיסה וכו´), בין יין פטישים לבין יין נתזים, והסביר גם למה לא כל יין עם קצת גזים יכול כל כך מהר לקרוא לעצמו שמפניה (אתם חושבים שמי שסובל מגזים גם יכול לשנות את שם משפחתו לשמפניה?…). היה סבב טעימות נוסף, וגם היו פרסים למי שידע את התשובות הנכונות (מנו לפחות חמישה סוגי זנים של יין לבן – פרטו, נמקו והסבירו): סינרים ופותחנים.
ברוב טובו, אחרי סבב שתייה אחד, ראובן התיר לנו הפסקת מינגלינג קצרה. אז אכלנו קצת ודיברנו הרבה (יין, מה לעשות), ואז עברנו ליינות טיפה יותר כבדים, ולמדנו על עפיצות ועל בשומת (הידעתם שארומה בעברית קרויה ´בשומת´?… תנו קצת נחת לר´ אליעזר בן-יהודה…).

אז בסוף הערב, כטוב לבנו ביין הסתובבנו וקשקשנו (היו כמה שטענו שהיין לא טיפס להם לראש, אבל כולנו יודעים את האמת…), וגם ראובן הודיע שנוכל לשמור את הגביעים לעצמינו (ממש כמו חלוקת ברכונים בחתונה).

אמרנו יפה תודה לראובן, התלבטנו קצת אם הבקבוקים הריקים נושאים תווית פיקדון ואספנו את עצמינו.
לסיכום – עוד מפגש מוצלח ומהנה. כבר לא יכול לחכות לסכם את המפגש הבא. תבואו, נכון?

לבד וביחד על קינג ג'ורג'

צעדתי לאט על קינג ג'ורג'. התעייפתי מאוד, אפילו מהאינטרקציות הקטנות עם האנשים בחמ"ל הצפוף. לפחות מזג האוויר בחוץ קצת התקרר.

קרא עוד »

אנשים שנולדו עם נקודות חן צריכים להתפלל בחלק האחורי של החדר

אני חושב על זה שעם הזמן, נהיינו יותר מרק אדם וחווה. ככל שיש יותר בני אדם, ככה יש גם יותר גיוון חיצוני ופנימי, דעות וצורת מחשבה שונות. אך לפני זה, הנה כמה מילים על שנאת חינם

קרא עוד »

היום חל יום הזיכרון הטרנסי.

במיוחד בימים אלו אני משתדלת להיזכר שיש עוד מלחמה בחוץ. מלחמה ארוכת שנים שמלאה בדגלים לבנים. מלחמה חיצונית ופנימית שעוברת כל אחת ואחד מהקהילה הטרנסית.

קרא עוד »

שלום צ’אט ג’י פי טי, תוכלי לספר לי בבקשה מהי הומופוביה?

כמו שצ’אט ג’י פי טי אמרה, יש קשר מובהק בין דתות לבין הומופוביה. ספציפית, יש קשר מובהק בין היהדות לבין הומופוביה. לפני כשנה פרסמתי ב”התקופה” את המסה “כה אהבו חכמינו”, שעסקה בדרך שבה היהדות המסורתית פירשה את סיפור רבי יוחנן וריש לקיש בנהר הירדן. משפט הפתיחה הפלרטטני של ריש לקיש: “יופיך לנשים”, שאותו ניתן להבין בקלות כ”אתה יפה כמו בחורה” פורש לאורך ההיסטוריה היהודית כ”חשבתי שאתה אישה”, כי לא ייתכן שדמות נכבדה כל כך, הנמנית על חבורת הרבנים המכונה “חז”ל”, תהיה אדם שנמשך לגבר. אבל הסיפור קורע הלב של שני החכמים הוא סיפור אהבה רומנטי, ועוד כזה שנגמר בטרגדיה, אולי כדי להזהיר את מי ששוקל להתאהב בגבר.

קרא עוד »

אני לא מוכן יותר לשקר. לחייך ולהגיד שהכל סבבה כששואלים איך היה בצבא, אני היום כבר לא חיי בפחד, אני חיי בכעס ואני לא אשתוק.

* לחברה שנעלו אותי מחוץ לחדר בגשם, בשלוש בלילה, כי פחדו שההומו שאיתם בחדר יגע בהם: אני מקווה שתגבשו לעצמכם זהות מורכבת ועשירה, כזאת שלא מבוססת ורק על גבריות רעילה ווסאח של יחידה מובחרת ותפסיקו להרגיש שהומו ששוקל 60 קילו מאיים לכם על הקיום.

קרא עוד »

שתפו את המאמר