מפגש אדר ב': סדנת יין

המפגש השלישי שלנו לא נפל מקודמיו לא במספר האנשים וגם לא באווירה החמימה. התכנסנו בחדר הרחב שבמרכזו הוצב שולחן עמוס ביינות של ייקבי רמת הגולן, ארגז ובו גביעי זכוכית מוטבעים בכיתוב YARDEN (של רמת הגולן...), מגשים עם ירקות חתוכים וגבינות (מרמת הגולן?...) וגם איש בשם ראובן שהתרוצץ לוודא שהכל כשורה. בשלב מסוים הוא גם שלף בקבוק של יין לבן לחימום וחילק לגברברים שהחלו להתכנס

בתחילת הערב בני פתח בכמה תזכורות בנוגע לאופייה של הקבוצה (מי שלא זוכר גם יכול להיכנס ולראות בדף סיכום המפגש הראשון) ולגבי התכנונים לחודש ניסן (מפגש כרגיל, וגם טיול למיטיבי לכת במדבר יהודה. יענו טיול שנתי על כל המשתמע – וכן, יש גם עלייה…).

אז ראובן נטל את רשות הדיבור ופתח בהסבר אודות ההבדלים בין יין לבן לאדום (הכל טמון בזג! כלומר – הקליפה..), בין יין יבש לחצי יבש (כמות הסוכר, זמן התסיסה וכו´), בין יין פטישים לבין יין נתזים, והסביר גם למה לא כל יין עם קצת גזים יכול כל כך מהר לקרוא לעצמו שמפניה (אתם חושבים שמי שסובל מגזים גם יכול לשנות את שם משפחתו לשמפניה?…). היה סבב טעימות נוסף, וגם היו פרסים למי שידע את התשובות הנכונות (מנו לפחות חמישה סוגי זנים של יין לבן – פרטו, נמקו והסבירו): סינרים ופותחנים.
ברוב טובו, אחרי סבב שתייה אחד, ראובן התיר לנו הפסקת מינגלינג קצרה. אז אכלנו קצת ודיברנו הרבה (יין, מה לעשות), ואז עברנו ליינות טיפה יותר כבדים, ולמדנו על עפיצות ועל בשומת (הידעתם שארומה בעברית קרויה ´בשומת´?… תנו קצת נחת לר´ אליעזר בן-יהודה…).

אז בסוף הערב, כטוב לבנו ביין הסתובבנו וקשקשנו (היו כמה שטענו שהיין לא טיפס להם לראש, אבל כולנו יודעים את האמת…), וגם ראובן הודיע שנוכל לשמור את הגביעים לעצמינו (ממש כמו חלוקת ברכונים בחתונה).

אמרנו יפה תודה לראובן, התלבטנו קצת אם הבקבוקים הריקים נושאים תווית פיקדון ואספנו את עצמינו.
לסיכום – עוד מפגש מוצלח ומהנה. כבר לא יכול לחכות לסכם את המפגש הבא. תבואו, נכון?

את שאהבה נפשי

"את שאהבה נפשי" הוא מחזה שכתב איתי סגל, שעיקר עלילתו עוסקת בפיגוע בברנוער ובטיפולי המרה. בלב ההצגה יהונתן, בחור צעיר מיישוב דתי שנפגע בפיגוע ונדרש להתמודד עם החשיפה בפני משפחתו בעקבותיו.

קרא עוד »

אם מצעד הגאווה בתל אביב הוא חגיגה המונית של חופש, אצלנו זה מאבק קיומי ויומיומי.

בשנה שעברה, לקראת המצעד השני, העימות בין חושך לאור הגיע לסף פיצוץ. המשטרה, בעקבות איומים לפגוע במצעד, דרשה לשנות את התוואי ולהרחיק אותנו ככל שניתן מהגרעין התורני המאיים, כלומר מהרחוב שבו גדלתי ומלב היישוב שלי. בהתערבות בג"ץ, שלמרבה המזל עדיין קיים במדינה הזאת, חלחלה ההבנה שלא יעלה על הדעת שבזמן שמצעדי דגלים ואירועי דת מתקיימים במועצה בשפע, תיאסר צעדה למען הסובלנות. בסופו של דבר, למרות נהירה המונית ומרגשת של תומכים מכל קצוות הארץ, היו שם יותר שוטרים מצועדים.

קרא עוד »

הרהור מתמשך ואסוציאטיבי בחוויית הגלות והחֲציּוּת שלי.

הייתי מוכנה לשלם מחירים ואכן שילמתי. מחירים כבדים מנשוא. אולם למחיר הגלות הרוחנית, לא הייתי מוכנה. אני טרם יודעת להכיל את התסכול כאשר זכרונות צפים, או געגוע לישיבה וללימוד התורה מגיע.

קרא עוד »

סדרת ארון הקודש

"ארון הקודש”
היא סדרת רשת דוקומנטרית שיצרה הבמאית וחברת הקהילה מורן נקר, על להט”בים דתיים שתעלה בתאגיד השידור הציבורי “כאן”. כל פרק מתמקד בדמות, זוג או משפחה בשלב אחר בחיים. הקרנת הסדרה מביאה תיעוד אינטימי של אנשים המתמודדים עם המפגש בין נטיה מינית וזהות מגדרית ובין אמונה ואורח חיים דתי, דרך רגעים משמעותיים וטקסים דתיים, משפחתיים וזוגיים.

קרא עוד »

שתפו את המאמר