סיכום מפגש אדר – הסדרה "סרוגים"

ביום חמישי הקרוב נשוחח עם העורך והמפיק של הסדרה, נשוחח עם אחד השחקנים החדשים בסדרה המגלם הומו דתי נשוי, ונשמע סקירה על התפתחות דמות ההומו בטלוויזיה בישראל מאז ועד "סרוגים"
צילום: אווה גז, יס
צילום: אווה גז, יס

לאחר שהעונה השנייה של "סרוגים" כיבדה אותנו בשני נציגים: הומו דתי והומו דתי נשוי – היה זה אך מתבקש לארגן מפגש חברותא בנושא.

במפגש התארחו:

ד"ר גלעד פדבה, מרצה במחלקה לטלוויזיה ולקולנוע באוניברסיטת תל אביב, אשר ייתן סקירה על דמות ההומו בטלוויזיה הישראלית.

יונתן ארוך, עורך ומפיק של הסדרה, אשר יספר על ההחלטה לשלב שתי דמויות של הומואים דתיים בסדרה, על ישיבות המערכת ועל ההחלטות שנתקבלו מאחורי הקלעים באשר לאפיון הדמויות.

ישי מאיר, שחקן תאטרון "תאיר", והמגלם את הדמות מאיר (ההומו הנשוי) בסדרה, אשר יחשוף סודות מאחורי הקלעים.

המפגש ישולב בקטעי וידאו מהסדרה, ויכלול שו"ת עם הקהל.

המפגש יהיה בתל אביב, יום חמישי, ח"י באדר תש"ע, 4 במרס 2010.

סיכום המפגש

havruta_meeting_srugim
מימין: ד"ר פדבה, יונתן ארוך וישי מאיר

אחרי מסיבת פורים הנחמדה של חברותא, היה נעים לפגוש את כולם שוב, והפעם לדיון רציני. כרגיל, התחלנו בקפה ועוגה ומשם המשכנו לחדר הנעים שבו נערכה ההרצאה בתל אביב.

התחלנו עם הרצאה מפיו של ד"ר פדבה על "דמות ההומו" בטלוויזיה הישראלית. ההרצאה הייתה מאלפת, למדנו המון והיו גם קטעי טלוויזיה שבאמצעותם הדגים ד"ר פדבה את ההתקדמות: אם בתחילת הדרך הוצג ההומו בטלוויזיה כדמות מוחצנת ומוזרה – לאט לאט החלו ההומואים לקבל ייצוג יותר מאוזן ויותר אמתי.

אחריו שוחחנו עם יונתן ארוך – המפיק והעורך של "סרוגים" ועם ישי מאיר – השחקן שמגלם את מאיר (ההומו הנשוי) בסדרה.

בשיחה התברר שארוך האחראי על הפקת סדרה מדויקת כל כך על דתיים בירושלים הוא בכלל חילוני תל אביבי. עוד התברר שהוא איש מקסים, שעשה את התכנית בין השאר בשביל לגשר. הוא הרגיש שבעקבות רצח רבין הייתה לו שנאה וכעס על הציבור הדתי, וכדי להתגבר על השנאה הוא נענה לאתגר "סרוגים".

ישי מאיר סיפר כי  אף שלדמות שהוא משחק בסדרה קוראים מאיר – היא לא נכתבה עליו, והוא לא היה שותף בכתיבה.

השניים שיתפו אותנו בכמה קטעים מעניינים של הסודות מאחורי הקלעים של "סרוגים", כולל מה הביא להחלטה של רעות לצאת עם הומו דתי, האם רועי ימשיך לעונה הבאה, וכולל ספוילרים אחדים שהרסו למי שעדיין לא ראה את הפרקים האחרונים.

בני

חברותא לעולם תהיה עבורכם.ן בית

מאמר זה הוא צפירת הרגעה בכל חלקי הדיגיטל שלנו. במידה ובמהלך קריאת שורות אלה יתרחש אירוע איומי ממשי תשמע צפירה כפולה מיד לאחר מכן.

קרא עוד »

שתפו את המאמר

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *