חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

סיכום מפגש אדר – הסדרה "סרוגים"

ביום חמישי הקרוב נשוחח עם העורך והמפיק של הסדרה, נשוחח עם אחד השחקנים החדשים בסדרה המגלם הומו דתי נשוי, ונשמע סקירה על התפתחות דמות ההומו בטלוויזיה בישראל מאז ועד "סרוגים"
צילום: אווה גז, יס
צילום: אווה גז, יס

לאחר שהעונה השנייה של "סרוגים" כיבדה אותנו בשני נציגים: הומו דתי והומו דתי נשוי – היה זה אך מתבקש לארגן מפגש חברותא בנושא.

במפגש התארחו:

ד"ר גלעד פדבה, מרצה במחלקה לטלוויזיה ולקולנוע באוניברסיטת תל אביב, אשר ייתן סקירה על דמות ההומו בטלוויזיה הישראלית.

יונתן ארוך, עורך ומפיק של הסדרה, אשר יספר על ההחלטה לשלב שתי דמויות של הומואים דתיים בסדרה, על ישיבות המערכת ועל ההחלטות שנתקבלו מאחורי הקלעים באשר לאפיון הדמויות.

ישי מאיר, שחקן תאטרון "תאיר", והמגלם את הדמות מאיר (ההומו הנשוי) בסדרה, אשר יחשוף סודות מאחורי הקלעים.

המפגש ישולב בקטעי וידאו מהסדרה, ויכלול שו"ת עם הקהל.

המפגש יהיה בתל אביב, יום חמישי, ח"י באדר תש"ע, 4 במרס 2010.

סיכום המפגש

havruta_meeting_srugim
מימין: ד"ר פדבה, יונתן ארוך וישי מאיר

אחרי מסיבת פורים הנחמדה של חברותא, היה נעים לפגוש את כולם שוב, והפעם לדיון רציני. כרגיל, התחלנו בקפה ועוגה ומשם המשכנו לחדר הנעים שבו נערכה ההרצאה בתל אביב.

התחלנו עם הרצאה מפיו של ד"ר פדבה על "דמות ההומו" בטלוויזיה הישראלית. ההרצאה הייתה מאלפת, למדנו המון והיו גם קטעי טלוויזיה שבאמצעותם הדגים ד"ר פדבה את ההתקדמות: אם בתחילת הדרך הוצג ההומו בטלוויזיה כדמות מוחצנת ומוזרה – לאט לאט החלו ההומואים לקבל ייצוג יותר מאוזן ויותר אמתי.

אחריו שוחחנו עם יונתן ארוך – המפיק והעורך של "סרוגים" ועם ישי מאיר – השחקן שמגלם את מאיר (ההומו הנשוי) בסדרה.

בשיחה התברר שארוך האחראי על הפקת סדרה מדויקת כל כך על דתיים בירושלים הוא בכלל חילוני תל אביבי. עוד התברר שהוא איש מקסים, שעשה את התכנית בין השאר בשביל לגשר. הוא הרגיש שבעקבות רצח רבין הייתה לו שנאה וכעס על הציבור הדתי, וכדי להתגבר על השנאה הוא נענה לאתגר "סרוגים".

ישי מאיר סיפר כי  אף שלדמות שהוא משחק בסדרה קוראים מאיר – היא לא נכתבה עליו, והוא לא היה שותף בכתיבה.

השניים שיתפו אותנו בכמה קטעים מעניינים של הסודות מאחורי הקלעים של "סרוגים", כולל מה הביא להחלטה של רעות לצאת עם הומו דתי, האם רועי ימשיך לעונה הבאה, וכולל ספוילרים אחדים שהרסו למי שעדיין לא ראה את הפרקים האחרונים.

בני

התהום נפערת, אבל חוט מאיר של חסד משוך עליה

אתמול כתב יאיר שרקי ברגישות ובאומץ רב שהוא ״אוהב בנים ואוהב את הקדוש ברוך הוא״, ומאז הוא זוכה לתמיכה נרחבת ומרגשת | יודע האדם: כמה הייתי רוצה להמשיך להאמין בזה או בזה, כמה הייתי שמח אם הכל היה שונה

קרא עוד »

הקללה הכי נפיצה בבית הספר

בימים אלו אני עובד בבית ספר ממלכתי דתי במרכז הארץ כתומך הוראה של כיתה ד', כשהכיתות מחולקות לקפסולות. מורה מן המניין באחת, ואני מעביר את אותו השיעור באחרת. מעמד-ביניים שהומצא לימי המגפה, הדועכת ב"ה.

קרא עוד »

מה כל כך מעצבן אותם?

הפרסומת החדשה של דוריטוס מציגה את המובן מאליו – יש כל מיני סוגים של משפחות ולכל המשפחות מגיע להיות משפחות. האמירה הזו גררה אחריה סערה ברשת, קריאות לחרם והגדיל לעשות סגן ראש עיריית ירושלים שקבע שעל זה תלויה הבריאות הנפשית של הדורות הבאים.
בנקודה הזו אני מוכרח לשאול: מה כל כך מעצבן אותם? למה המציאות

קרא עוד »

החלומות שהיו לי התרסקו ומצאתי את עצמי בודד ושבור

אני לא מאשים, לא אותה ולא אותי. גם לא את הממסד הדתי, על אף שאם הדברים היו אחרת הרבה מאד כאב היה יכול להיחסך. אני רק מבקש שתאמינו. שתאמינו לה, שתאמינו לי. את המחיר שלי אני כבר שילמתי, אין לי מה לעשות עם זה ואין לי טעם להאשים את המציאות שהייתה יכולה להיות אחרת. אני רק מקווה שעוד אנשים לא יעברו בגיהינום הזה. אל תתנו לזה לקרות בקלות דעת ואל תטיפו מוסר ואידיאולוגיה לאלו שיישאו את כאבם לבדם.

קרא עוד »

שתפו את המאמר