חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

מסכמים מפגש בקשת הסרוגה בירושלים שהתקיים בסמוך למצעד הירושלמי

נהגו מידי שנה בקשתות הסרוגות של חברותא להתכונן לקראת חג הגאווה המתקרב וכאמור אנחנו בהחלט מכבדים את המסורת..

מסכמים מפגש בקשת הסרוגה בירושלים שהתקיים בסמוך למצעד הירושלמי:

נהגו מידי שנה בקשתות הסרוגות של חברותא להתכונן לקראת חג הגאווה המתקרב 🏳️‍🌈 וכאמור אנחנו בהחלט מכבדים את המסורת..

במפגש האחרון בקשת הירושלמית דיברנו על הרגשות והמחשבות שעולים בנו לקראת המצעד. היה מעניין לראות מה הקונוטציה של המילה גאווה מעוררת בנו וכמה היא שונה מאדם לאדם.

קראנו בקבוצות פוסטים של ציון אליעש וצבי בן מאיר שמדברים על חשיבות הצעידה במצעד הגאווה.

בסוף המפגש עשינו משימת כתיבה בה כל אדם ביטא ושיתף עבור מי ומה היה רוצה לצעוד השנה במצעד הגאווה.. והו, יש כל כך הרבה על מה 🙏

החלמה מחורבן

ככל שאנשים נמצאים במצב נפשי גרוע יותר, עמידותם ללחצים פוחתת. כשאנשים מדוכאים או סובלים מטראומה ומחרדה – קשה להם יותר להכיל חוסר הסכמה ודעות מגוונות

קרא עוד »

החלומות שהיו לי התרסקו ומצאתי את עצמי בודד ושבור

אני לא מאשים, לא אותה ולא אותי. גם לא את הממסד הדתי, על אף שאם הדברים היו אחרת הרבה מאד כאב היה יכול להיחסך. אני רק מבקש שתאמינו. שתאמינו לה, שתאמינו לי. את המחיר שלי אני כבר שילמתי, אין לי מה לעשות עם זה ואין לי טעם להאשים את המציאות שהייתה יכולה להיות אחרת. אני רק מקווה שעוד אנשים לא יעברו בגיהינום הזה. אל תתנו לזה לקרות בקלות דעת ואל תטיפו מוסר ואידיאולוגיה לאלו שיישאו את כאבם לבדם.

קרא עוד »

אז כן – אני הומו, הפתעה!

אז כן – אני הומו, הפתעה!
ולא – לא מדובר במתיחת 1 באפריל סופר מאוחרת ואין לי חוש הומור כזה גרוע.

קרא עוד »

שלום צ’אט ג’י פי טי, תוכלי לספר לי בבקשה מהי הומופוביה?

כמו שצ’אט ג’י פי טי אמרה, יש קשר מובהק בין דתות לבין הומופוביה. ספציפית, יש קשר מובהק בין היהדות לבין הומופוביה. לפני כשנה פרסמתי ב”התקופה” את המסה “כה אהבו חכמינו”, שעסקה בדרך שבה היהדות המסורתית פירשה את סיפור רבי יוחנן וריש לקיש בנהר הירדן. משפט הפתיחה הפלרטטני של ריש לקיש: “יופיך לנשים”, שאותו ניתן להבין בקלות כ”אתה יפה כמו בחורה” פורש לאורך ההיסטוריה היהודית כ”חשבתי שאתה אישה”, כי לא ייתכן שדמות נכבדה כל כך, הנמנית על חבורת הרבנים המכונה “חז”ל”, תהיה אדם שנמשך לגבר. אבל הסיפור קורע הלב של שני החכמים הוא סיפור אהבה רומנטי, ועוד כזה שנגמר בטרגדיה, אולי כדי להזהיר את מי ששוקל להתאהב בגבר.

קרא עוד »

שתפו את המאמר