חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

מכתב פתוח לרב אליקים לבנון

מעל 50 פעילי חברותא פונים לרב לבנון במכתב פתוח: "התוכחה האמיתית צריכה להיות מופנית כלפי רבנים שבדבריהם הם שופכים דמים ממש, באותם תלמידים עליהם נצטוו לשמור. ״הוכח תוכיח את עמיתך״ חל על כל איש ירא שמיים ששומע את דברי הרב ושכמותו". רשימה מתעדכנת
פעילים בחברותא במפגש עם אשת ההלכה מלכה פיוטרקובסקי
פעילים בחברותא במפגש עם אשת ההלכה מלכה פיוטרקובסקי

לה"ו
בשבוע שלפני תשעה באב, צוטט כבוד הרב לבנון כך: "הומוסקסואליות היא סטייה ומחלה", ובהמשך, "לוקחים סטייה והופכים אותה לאידאולוגיה. יוצאים מהארון. יש אדם שנלחם כבר שנים כדי שיכירו בסוטים האלו מבחינה דתית. הוא יוצא מנקודת מבט שאין אפשרות לתיקון. שקר שקר שקר. הכל תלוי ברצון. אינך רוצה ולכן אינך מתקן, אתה לא רוצה להבריא"', עד כאן דברי הרב.
קראתי את הדברים של הרב ונזכרתי בעצמי, קובי, בחור צעיר במכינה נחשבת, בשיעור 'אורות' עם אחד הרבנים. השיחה מתגלגלת איכשהו "לסוטים האלה" והרב מתבטא בצורה דומה מאד לזו של הרב לבנון. ואני, אני מתקפל כאילו חטפתי אגרוף בחזה. תחושה חזקה של מחנק בסרעפת, תחושה של אין מקום שמציפה אותי לשעה ארוכה. ברור לי שאין עם מי לדבר, אבל אם כאן במכינה אין עם מי לדבר, מאין יבוא עזרי?!

 

כשקראתי את דבריו של הרב, הזדעזעתי מחדש. כל חלק ממני זוכר ויודע ששם, במכינה הנחשבת ההיא, כמו גם באחיותיה ואפילו בישיבה שהרב לבנון עומד בראשה, יושבים בחורים תמימים ויראי שמים, בדיוק כמוני לפני לא הרבה שנים, שקוראים את דברי הרב ומרגישים שהקרקע נשמטת תחת רגליהם. שחווים באותה עוצמה את הבדידות האיומה ההיא, שאין שניה לה.

אני מבקש להיות לפה לבחורים האלה, שאינם אלא אני בגרסתי הצעירה. אני וחבריי בעמותת 'חברותא – הומואים דתיים' הננו פה לכל אותם תלמידי מכינות וישיבות שלא מעזים לדבר איתך כבוד הרב.
אנחנו פעילי חברותא משוכנעים שהרב לא דיבר מעולם עם הבחורים הללו בגובה העיניים. אם היה מדבר איתם וודאי היה  מבין בעצמו עד כמה הוא שוגה. אנחנו מניחים שהם גם לא דיברו איתו, שהרי איך הם, "הסוטים", "החולים", יעזו לדבר עם הרב?
אין כיום בנמצא אדם שבחן את הנושא ויכול לטעון שכל אדם יכול לשנות את נטייתו המינית ויוכל לעשות זאת אם רק יתאמץ. הטענה כי נטייה מינית היא דבר שכל כולו תלוי ברצון שמורה לאנשים שאוטמים את עיניהם ולבם מלראות. בין חבריי רבים מאוד שניסו שנים רבות לשנות את נטייתם המינית. ההקלה הגיעה לבסוף לא מהצלחתו של טיפול המרה זה או אחר, אלא מקבלה עצמית.
אנו מבינים למה הרב היה מעדיף מציאות שמסתדרת עם הבנה פשטנית של הפסוקים על פני מציאות המאתגרת את עולמו. אנחנו מבינים את הקושי. עם זאת, התוכחה האמיתית צריכה להיות מופנית לא כלפינו, כי אם כלפי רבנים שבדבריהם הם שופכים דמים ממש, לא רק מלבינים פנים, מוציאים לשון הרע, ומלבים שנאת חינם באותם תלמידים עליהם נצטוו לשמור. ״הוכח תוכיח את עמיתך״ חל על כל איש ירא שמיים ששומע את דברי הרב ושכמותו.
אנחנו נמצאים פה כדי לדבר ולהסביר ולפתוח לרב צוהר לתלמידיו שלעולם לא יעזו לפנות אליו. אנו מציעים כאן לרב להיפגש עמנו, ההצעה בעינה עומדת. המכתב פומבי מכיוון שהוא פונה לא רק לרב אליקים לבנון, אלא לכל אדם מאמין וישר.
אם רק ייעתר לבקשה שלנו, יפגוש הרב נציגים אחדים של קבוצה הולכת וגדלה המסרבת להכריע הכרעות פשטניות בין החיים ובין תורת חיים שהיא נר לרגליה. הנציגים הללו, כמו גם החתומים מטה, מבקשים להשמיע לרב את קולם של אותם בחורים שלעת עתה מעזים רק להפציר בנו שלא נשתוק ולא ניתן להתבטאויות הקשות שפורסמו בשם הרב לעבור ללא תגובה פומבית כלשהי.
מדובר בתלמידים של הרב, כאלו שמתפללים עם ילדיו בבית הכנסת, שמשרתים עם ילדיו בצבא. אלו אנשים שהפכו כל אבן בניסיון להבין מה הקב"ה רוצה מהם. רבים מהם ניסו להשתנות ובפיהם עדויות רבות מספור על הצלקות שנצרבו בנפשם בעקבות הניסיונות העקרים הללו, ניסיונות שנשללו בתקיפות מקיר לקיר על ידי איגודים מקצועיים ואנשי מקצוע, ובהם יראי שמים רבים, לאורך כל שנות המחקרים האחרונות בנושא.
בימי התפר הללו שבין ימי האבל על החורבן לבין ט"ו באב, שבו הותרו שבטים לבוא זה בזה, אנחנו קוראים לרב, כאדם וכמנהיג ציבור – דבר איתנו. הסתכל לנו בעיניים. בוא להשמיע אבל גם לשמוע. בקש מאיתנו לסייע לך בעצה, למען תוכל להעניק לתלמידיך ולשוחרי תורתך את המענה שהם זקוקים לו, מענה שכולו חיים. תורת חיים.
בברכת אהבת חינם,

קובי הנדלסמן בוגר מקד"צ קשת
אייל ליברמן בוגר אמי"ת גוש דן
משה ג. בוגר ישיבת מעלה אליהו
אלעזר וולק בוגר ישיבת מעלה גלבוע
דניאל יונס בוגר ישיבת עתניאל
דוד ג׳מאל, בוגר תיכון הרטמן בוגר תיכון הרטמן בירושלים
מוטי עמירם בוגר אמי"ת רחובות
אורי ארמן בוגר ישיבת מעלה גלבוע
נדב בוגר ישיבת הכותל
יואב אזולאי בן קיבוץ שעלבים
עמיחי רוזנבלט בוגר ישיבה תיכונית קריית ארבע ומכינת אלישע
אריה קרייזמן בוגר ישיבה תיכונית אור חיים
אוריה בן ברית בוגר ישיבת ההסדר בעכו
עלי קפלן וילדמן, יו"ר חברותא לשעבר
בנימין רובין בוגר ישיבת הר עציון
אוהד אלון
מתן בן יעקב רכז הקבוצות הדתיות באיגי
אלעד מינצר בוגר ישיבת עתניאל
ישי מוסקוביץ בוגר ישיבת בני עקיבא מרון וישיבת ההסדר בעתניאל
נתי אפשטיין בוגר ישיבת ההסדר במעלות
אמציה גנץ בוגר המכינה בעצמונה
יוסף א. בוגר ישיבת ההסדר הר עציון
עוז ודעי בוגר ישיבת הדרום
ליעוז גוטמן בוגר אמי"ת גוש דן
לירון בוגר ישיבת קרני שומרון
דורון לויטה בוגר ישיבת ההסדר בקרני שומרון
הלל מאיר – מורה ומחנך בישראל.אב גאה לשני בנים
יוחאי זימן
בניהו אלבז בוגר ישיבת ההסדר אור עציון
דן עוזיאל בוגר בית אורות
חיים אלבום בוגר ישיבת תקוע
אביה אשר, בוגר ישיבת עתניאל
זאב שביידל בוגר המכון הגבוה לתורה בר אילן
אדיר בן טובים בוגר ישיבת ההסדר מעלות
אביעד דורון בוגר הימלפרב
מולי ליברמן. בוגר ישיבת עין צורים
שמעון מור
גידי גרונברג בוגר ישיבת ההסדר ארץ הצבי פדואל
עדי ברגיג
גיל פרידמן, בוגר אמי"ת גוש דן ובני עקיבא
ליאור ב. חוזר בתשובה
אבנר רנד בוגר ישיבה תיכונית בר אילן בת״א והרבנות הצבאית
עמי פומרנץ
אסף ליבוביץ בוגר שדמות נריה
נדב צברי בוגר ישיבת ההסדר בשדרות "לב לדעת".
מנחם הרטי בוגר ישיבת כפר הרואה וישיבת הסדר שילה.
דרור דורון בוגר ישיבה תיכונית יהודה
אסף רוזנהיים, בוגר הימפלרב, נשוי לגר ואב לעוז ועמליה
שי יקותיאל. בוגר ישיבת בר אילן
ירדן נאור , בוגר ישיבת נחלים
אליהו אלמעלם בוגר מכינת אלישע מחזור י'

אורי לחמי בוגר ישיבת מעלה גלבוע

מירון ששון, בוגר ישיבת ההסדר מעלות

ליאור צדוק בוגר ישיבת ההסדר קרני שומרון

דרור סטינוס בוגר אמי"ת גוש דן

רעי בלאו בוגר ישיבת מעלה גלבוע

calories to eat to lose weight, weight loss advantage, ginger benefits for weight loss, metabolife weight loss pills had iodine in it, injection to lose weight fast, how to lose weight fast in 1 day exercise, how to lose weight for women over 40, ayds weight loss where to buy, kool rock ski, lose weight with cucumber water, quick weigh loss, mens workout plan for weight loss pdf, dominican republic diet pills, which is better for weight loss green tea or black tea, best appetite suppressant natural, doctors diet program clarksville tn, hcg weight loss texas, low carb salad recipes keto, keto recipes with cooked turkey brast, lose weight while bedridden, cat weight loss, super fast weight loss cleanse, hyponidd weight loss, michael jackson skinny, khloe kardashian extreme weight loss, promoting weight loss challenge, teenage lose weight, weight loss 15kg in one month, 72 hour fast, keto kickstart recipes,

מ מ' באהבה ל א'.

בדיוק כמוך לפני 20 שנה בדיוק, בשנת 2003, מצאתי את מה שהייתי חייב לחשוב שהוא ה"גאולה" של חיי. מצאתי את טיפולי ההמרה ורציתי להשתנות ולהתחתן עם אישה ולהיות כמו כולם

קרא עוד »

היום ישבתי במונית של אבא שלי ובכיתי.

אבא שלי הביט בי דרך המראה הקטנה שתלויה במונית שלו, וראיתי לו את זה בעיינים. ראיתי שכאב לו לספר לי על ההוא שקרא לו הומו וירק. חשבתי על זה, מה זה בשביל אבא לילד הומו לשמוע אדם מבוגר אחר מקלל אותו, תוך כדי יריקה, וקורא לו ״יא הומו״

קרא עוד »

אין זה מקומם של יהודים

לפני מאתיים שנה, כאשר בקייב הלכה אדל לבית הספר וסיימה לאכול את ארוחתה, היא מלמלה בשפתיה את ברכת המזון. כאשר שמעו על כך הבנות האחרות הלשינו עליה למורה כי היא יהודיה ומשכו אותה משערה. לפני אלף שנה, כאשר יוסף הלך בשווקים שבפס, לקחו ממנו כמה בחורים את ספריו וזרקו אותם לבאר רק משום ש"אין זה מקומם של יהודים".

קרא עוד »

אלה הם ימים קשים לעם שלנו

ונניח לרגע שיש אמת בדבר, ואכן לא מדובר בשנאה. אותם נבחרי ציבור חייבים לזכור שלמילים יש כח. מה אמור לחשוב נער חמום מוח בן 18 כשהוא יושב בבית ומתלבט אם לצאת לרחוב עם לום ולצוד הומואים

קרא עוד »

שתפו את המאמר