חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

מזמור שיר, מזמור לתודה

תארו לכם מצעד גאווה של שמונה ימים. ביום הראשון הולכים עם דגל אחד ובכל יום "מוסיף והולך". נשמע הזוי? ומאי חנוכה? פרסומי ניסא. בריש גלי. בפרהסיה. בחלון. כלפי חוץ. בדווקא. אפילו בירושלים. מצעד גאווה של שמונה ימים. כולם יוצאים מהארון המסורתי ומדליקים נרות כלפי חוץ * חיים אלבום בטור מיוחד לחנוכה

pride_minyan_Hannukah

תארו לכם מצעד גאווה של שמונה ימים. ביום הראשון הולכים עם דגל אחד ובכל יום "מוסיף והולך". נשמע הזוי? ומאי חנוכה? פרסומי ניסא. בריש גלי. בפרהסיה. בחלון. כלפי חוץ. בדווקא. אפילו בירושלים. מצעד גאווה של שמונה ימים. כולם יוצאים מהארון המסורתי ומדליקים נרות כלפי חוץ.

רגע, לצאת מהארון זה טוב?

פעם אמר לי מישהו: "כשהיית בארון וסבלת, אז היית יותר צדיק. בתקופת הכאב ההיא, ה' אהב אותך הרבה יותר". ואני חושב על הימים ההם בישיבה, שבכיתי לקב"ה בכל יום, שישנה אותי, שיעלים אותי. גידלתי פאות ארוכות כדי שר' נחמן ימשוך אותי מהגיהינום הזה שחייתי בו. באמת הייתי נראה כמו צדיק אבל ליבי דאב בקרבי. לא הייתי צדיק כלל ולא יכולתי להיות. העצב מנע ממני כל התקדמות רוחנית אמיתית.

בכל הדלקת נרות חנוכה, ב"מזמור שיר חנוכת הבית". פונה דוד המלך לקב"ה ואומר לו "מַה בֶּצַע בְּדָמִי, בְּרִדְתִּי אֶל שָׁחַת. הֲיוֹדְךָ עָפָר הֲיַגִּיד אֲמִתֶּךָ" – איזה רווח יהיה משפיכת דמי? אם אהפוך לעפר, האוכל להודות לך ולהגיד חסדך?

שתי אפשרויות עומדות לפני בן אדם המגלה כי הוא להט"ב:

הראשונה היא להתכחש לעצמו, לרדת למסתור ולחיות חיי שקר המלאים בעצב ודיכאון.

האפשרות השנייה היא לצאת מהארון ולחיות חיים שמחים ומלאי אהבה.

אולי דוד המלך בכלל לא פונה לקב"ה באותו מזמור, אלא לעצמו. אל עצמנו. מַה בֶּצַע בְּדָמִי? איזה רווח יהיה לנו מחיים מלאי עצבות? האם נוכל באמת להיות עובדי ה' כשאנחנו שפלים כעפר, דורכים על עצמנו, מסתתרים ומפוחדים? אדם עצוב ומעונה לא יכול באמת לעבוד את הקב"ה ולהגיד חסדו. גם אם הוא יעשה את כל המצוות והחוקים, השמחה והשלמות הפנימית הן אלה שמבחינות בין "עובד ה'" ל"עובד על עצמו".

בחנוכה, אני מבין שטוב לצאת מהארון. שטוב לבחור בחיים ולא במוות. שטוב להגדיל את אורו של הקב"ה בעולם. ושזו הדרך היחידה לעבוד אותו. באמת.

הָפַכְתָּ מִסְפְּדִי לְמָחוֹל לִי.

הפכת את המצוקה שלי למקור הגאווה שלי.

פִּתַּחְתָּ שַׂקִּי וַתְּאַזְּרֵנִי שִׂמְחָה.

פתחת לי את הארון ומילאת אותי בכוחות של שמחה.

לְמַעַן יְזַמֶּרְךָ כָבוֹד.

עכשיו אני באמת יכול לזמר לך ולהלל את שמך.

וְלֹא יִדֹּם.

ולעולם לא אשתוק עוד למרות כל אלו המנסים לסגור את פי.

ה' אֱלֹהַי לְעוֹלָם אוֹדֶךָּ.

תודה לך.

מאת חיים אלבום

diy paper face mask, best snorkle face mask, 3m 8577 mask for cheap sales, horrifying dust mask, how often can i use a face sheet mask, medical respirator masks, white face masks for sale, disinfecting 3m respirator mask, 3m 6211 paint project respirator, bullet club face mask, how to store respirator filters, surgical mask with smiley face, diy face masks for pores, face masks cvs, medical face mask 19720, are n95 masks effective against vapors, coronavirus goats, cat face dust mask, n95 nokia, kelly moore paiunt livermore n95 mask, infielders face mask, beet face masks for men pores, mask vs respirator sawdust, face masks for removing pimples, amazon medical face mask antiviral, epa mold n95 mask, seamless face mask, cigarette smoke mask respirator selection guide, manuka honey and matcha face mask, n95 respirator training osha, disposable plastic containers wholesale, how to make rose pedal face mask, niko dust mask,

אבא יוצא מהארון.

פעם חשבתי שלאבא זה הדבר הכי נורא בעולם. אבל עכשיו, זה אצלי וזה הבן שלי. וזה לגמרי בסדר.

קרא עוד »

הסיפור של עוז אפטקר

"הקורונה תוקפת בעיקר בלילות. במהלך היום אתה מרגיש טוב, אבל בלילות יש את הקטע של החום, כאבי הראש וכל הדברים האלה… לא ברור לנו עד הסוף איך נדבקנו"

קרא עוד »

עמי ידע מאיפה הוא בא.

עמי ידע לאן הוא הולך. לכל מקום אליו פנה עשה זאת בחיוך נעים ובפנים קורנות. קולו שקט, צנוע, שיחתו נעימה. עמי בנה לו בית מלא באהבה.

קרא עוד »

מ מ' באהבה ל א'.

בדיוק כמוך לפני 20 שנה בדיוק, בשנת 2003, מצאתי את מה שהייתי חייב לחשוב שהוא ה"גאולה" של חיי. מצאתי את טיפולי ההמרה ורציתי להשתנות ולהתחתן עם אישה ולהיות כמו כולם

קרא עוד »

שתפו את המאמר