חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

מה אנחנו שונאים שאנשים אחרים עושים

דנו במשפטים / אמרות שנאמרות כלפי להט״בים בכלל ולהט״בים דתיים בפרט - ציפיות ואימרות מהמשפחה, מהחברה, מבית הכנסת וגם מאנשי ציבור וחברים.

השבוע בקבוצת הקשת הסרוגה בכפר סבא פתחנו את המפגש בשאלת הדגל – "מה אנחנו שונאים שאנשים אחרים עושים",
שאלה שעזרה לנו להכיר פחות או יותר את השריטות של כל אחד בקבוצה.

דנו במשפטים / אמרות שנאמרות כלפי להט״בים בכלל ולהט״בים דתיים בפרט – ציפיות ואימרות מהמשפחה, מהחברה, מבית הכנסת וגם מאנשי ציבור וחברים.

את כל אחד מאיתנו זה פגש בצורה שונה, וכל חבר שיתף על סיפור אישי שעומד מאחורי הציטוט או האימרה שהייתה.

מאחורי כל סיפור סביב אמרה מסוימת יש עולם ומלואו –
החל מההרגע הראשון שהבנו את הזהות הלהטבית שלנו, יציאות מהארון מול סבא וסבתא ואפילו מול הרב בישיבה, חתונה וחיי זוגיות להט"ביים, ועד לתרבות להט"בית פנים קהילתית בארץ.

לא היה ניתן להתעלם מזה שכולנו יכלנו להזדהות עם רוב מה שנאמר בחדר, גם אם זה לא היה הסיפור האישי שלי.

יצאנו מהמפגש מחוזקים ועם הזדהות חזקה אל מול החברים בקבוצה.

מצעד הגאווה בירושלים הוא לגיטימי כי ככה.

לפעמים ההסברה הכי טובה היא פשוט לא להסביר. אף אחד מעולם לא נדרש להסביר למה הוא הולך לקולנוע בציבור ולמה הוא אוכל פלאפל לצהריים בציבור כי אלה דברים יום יומיים שזכותו של כל אחד לעשות. גם ללכת ברחוב זה דבר יום יומי שזכותנו לעשות. ופעם בשנה אנחנו בוחרות לעשות את זה כולנו ביחד. ככה כיף לנו. ואם זה בא לך רע, אז מזל שאתה סתם בן אדם רגיל כמו כל אחד אחר ואף אחד לא מבקש את רשותך לצאת מהבית.

קרא עוד »

היום חל יום הזיכרון הטרנסי.

במיוחד בימים אלו אני משתדלת להיזכר שיש עוד מלחמה בחוץ. מלחמה ארוכת שנים שמלאה בדגלים לבנים. מלחמה חיצונית ופנימית שעוברת כל אחת ואחד מהקהילה הטרנסית.

קרא עוד »

עֵת לַחֲשׁוֹת וְעֵת לְדַבֵּר

עֵת לַחֲשׁוֹת וְעֵת לְדַבֵּר, ואיננו מסוגלים עוד לחשות. מחזיקנא טיבותא לרב בני לאו שנענה לדברי הרב יובל שרלו וכתב הצעה לחיי משפחה להט"ב בקהילה הדתית (קישור בתגובה הראשונה), ונגע בנקודות רבות ומגוונות. אחרי שהנושא צף מול תלמידים שלי, באתי להגיב לחלק מדבריו, ולהשלים בחלק ממה שנראה בעיני. אשמח לתגובות.

קרא עוד »

"מי שמפחד לחזק את שרקי ולעשות לו לייק של אמפתיה, חושש מן הטאבו המגזרי"

נציגי הציבור שמפחדים להביט במראה ששרקי מעניק להם – ישלמו מחיר אלקטורלי כשהנוער ירגיש שמנהיגותם מאבדת רלוונטיות. כשם שעזבו צעירי ש"ס ואגודה אל חיקו של בן גביר, יעזבו צעירים נוספים מפלגות נוספות שלא יישרו קו עם המאה ה־21, ועם הפוסט המכונן של מי שבסך הכל רוצה להיות אבא בשולחן שבת.

קרא עוד »

שתפו את המאמר