חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

מה אנחנו שונאים שאנשים אחרים עושים

דנו במשפטים / אמרות שנאמרות כלפי להט״בים בכלל ולהט״בים דתיים בפרט - ציפיות ואימרות מהמשפחה, מהחברה, מבית הכנסת וגם מאנשי ציבור וחברים.

השבוע בקבוצת הקשת הסרוגה בכפר סבא פתחנו את המפגש בשאלת הדגל – "מה אנחנו שונאים שאנשים אחרים עושים",
שאלה שעזרה לנו להכיר פחות או יותר את השריטות של כל אחד בקבוצה.

דנו במשפטים / אמרות שנאמרות כלפי להט״בים בכלל ולהט״בים דתיים בפרט – ציפיות ואימרות מהמשפחה, מהחברה, מבית הכנסת וגם מאנשי ציבור וחברים.

את כל אחד מאיתנו זה פגש בצורה שונה, וכל חבר שיתף על סיפור אישי שעומד מאחורי הציטוט או האימרה שהייתה.

מאחורי כל סיפור סביב אמרה מסוימת יש עולם ומלואו –
החל מההרגע הראשון שהבנו את הזהות הלהטבית שלנו, יציאות מהארון מול סבא וסבתא ואפילו מול הרב בישיבה, חתונה וחיי זוגיות להט"ביים, ועד לתרבות להט"בית פנים קהילתית בארץ.

לא היה ניתן להתעלם מזה שכולנו יכלנו להזדהות עם רוב מה שנאמר בחדר, גם אם זה לא היה הסיפור האישי שלי.

יצאנו מהמפגש מחוזקים ועם הזדהות חזקה אל מול החברים בקבוצה.

כשרציתי לגייר את הילדים

כשרציתי לגייר את הילדים, לא יכולנו לעשות את זה בארץ. אף בית דין אורתודוכסי פה לא סמך עליי שאגדל ילדים יהודים. מצאנו בית דין אורתודוכסי בניו-יורק, ותוך כדי שאנחנו מתכננים טיסה עם שני תינוקות ושמונה מאות מזוודות על פני חצי יבשת, אדם שאל אותי: בשביל מי אתה עושה את זה? מי הקהילה שלך? שלושה רבנים שמעולם לא פגשת באפר-ווסט-סייד?

קרא עוד »

אלוהים לא נמצא במקום שיש בו שנאה

הייתי צריך לבחור בין לקבל את הבן שלי ולאהוב אותו, לבין להתנכר לו. לזרוק אותו בגלל מי? בגלל אלוהים? אלוהים לא נמצא במקום שיש בו שנאה״.

קרא עוד »

זו הבשורה?

גדלתי על ברכי הציונות הדתית. אני מאמין גדול בערכיה, משוכנע שיש שם אמת גדולה, רחבה ומאירה. יש שם חיבור מפרה בין תורה וחיים, בין חומר ורוח, בין ערכי הנצח להוויה המתחדשת.

קרא עוד »

שתפו את המאמר