חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

"מהר אהוב! כי בא מועד" – סיכום מסיבת הפרידה מבני

עלי קפלן-וילדמו לא רגיל לצאת מהבית לחגוג לפני חצות. הפעם הוא השקיע, לכבוד הפרידה מבני אלבז, מייסד חברותא, ודווקא היה לו כיף * וגם צחי, העורך, נדחף להגיד שלום.

עלי קפלן-וילדמו

lima_lima-thumbשבת היא כל כך קצרה בימים אלו – השבוע, שבת "לך לך", בקושי הספקתי לשטוף כלים מארוחת שבת ולתפוס שנ"ץ של חצי שעה, וכלת השבת כבר יצאה לדרכה, להראות שוב רק בשבוע הבא.  אבל חשבתי לעצמי לפחות שיש לי עוד מלא זמן להגיע לאירוע של הערב, מסיבת הפרידה מבני אלבז, ממייסדי חברותא, שהייתה אמורה להתקיים במועדון בתל אביב.   הרי בתל אביב העיר הלבנה לא מגיעים לשום מקום לפני 12 בלילה.  אז יש זמן, חשבתי, כשהשבת כבר הגיעה לסיומה.

כמה טעיתי! כשפתחתי את הפלאפון אחרי תפילת ערבית קצת מאוחרת קראתי הודעות שמעידות על כך שהטרמפ לכיוון תל אביב כבר ברגע זה מחכה בחוץ.  "מרכבתך ממתינה בחוץ" היו המילים המדויקות של ההודעה מידיד שלי באוטו.  מרכבתי באמת נאלץ להמתין עוד קצת בחוץ, כי הייתי חייב לפחות להתגלח ולעשות *משהו* עם השיער.  אחרי שחטפתי מהארון בגדים של חול (נוסעים, אחרי הכל, לתל אביב) לבשתי אותם ורצתי לאוטו עם שרוכים לא קשורים וחגורה ביד (אל תנסו את זה בבית. או בחדר מדרגות חשוך).  אספנו עוד כמה ירושלמים ויצאנו לדרך.

הלחץ להגיע לתל אביב מיד בצאת השבת היה מפני שהמסיבה הייתה פרטית, רק לאנשי חברותא, וכל המועדון היה שלנו ללילה.  שלנו עד ל11, כאשר המקום נפתח לציבור הרחב, או לפחות למעטים בציבור הרחב שלא מבינים שבאים למקומות כאלו רק בחצות.  אז הגענו בשעה טובה ונכנסנו – שרוכים קשורים כהלכה וחגורה כבר מחזיקה את המכנס – ו… לא היתה שם נפש חיה מלבד די.ג'יי. הבית של חברותא, אבנר רנד.  היה נראה שאנחנו היחידים במקום ששומעים את המוזיקה הכיפית שלו אבל מסע חיפוש קצר חשף את שאר חברי חברותא בחצר של המקום, נהנים עד כמה שאפשר מהאוויר התל אביבי וגם מוסיפים לו קצת צחוק, עשן של סיגריות ואווירה טובה.

האטרקציה העיקרית של החצר היה, כמובן, אורח הכבוד – בני, שחוגג את המוצ"ש האחרון שלו בישראל להרבה זמן, לפני הנסיעה שלו לשיקגו להתחיל את עבודת הפוסט-דוקטורט שלו.  הוא הצטלם ודיבר עם האנשים הרבים שבאו לאחל לו נסיעה טובה ולהרים לחיים אחרון לכבוד הצלחה בחו"ל, עד לביקור שלו בחזרה בארץ כמובן.  אנשי חברותא בפרט חייבים לבני תודה מאד גדולה כי בזכותו הקבוצה גדלה וצמחה לממדים רציניים כמו שהארגון היום.

התחלתי לנוע בין הפנים לחצר, קצת יושב עם אנשים בחוץ וקצת עומד בפנים עם הדי.ג'יי ומי שרצה לשמוע את המוזיקה במלוא עוצמתה.  בגלל האופי החברתי של האירוע הזה, בניגוד אולי לפגישות הסדירות של חברותא, היו המון אנשים וגם אנשים שלא מגיעים לפגישות עצמן.  אפשר היה לדבר עם הרבה אנשים שעוד לא הכרתי, וגם להאריך בדיבור כי אין דיון שמתחיל או הרצאה ששומעים.  כמו כן הגיעו כמה בני ובנות זוג שלא באים לפגישות, והיה טוב לפגוש את העזר שכנגדם של כמה מהחברים.  מסיבה היא טובה בזכות האנשים שם, ופה היו אנשים טובים.  כיף לראות בחברותא חתך מאד רחב של אנשים וגילאים, כולם באים לחגוג ביחד אבל באים ממקומות שונים.  אני לא היחיד שזכה להכיר הרבה אנשים חדשים באותו ערב.

הדי.ג'יי שלנו ביקש שנכניס קצת אנשים פנימה, כדי שנוכל ליהנות מהמוזיקה שלו ומהעובדה שכל המועדון, כולל רחבת הריקודים, שלנו לערב.  מספר האנשים בפנים גדל, והמוזיקה הזיזה אותם לרקוד.  היה מאד כיף לשמוע רוב של שירים עבריים מאבנר – אמנם כלת השבת הלכה לדרכה, ואנחנו במועדון, אבל כיף לזכור באיזו ארץ אנחנו, במיוחד לרגל יציאתו של בני אל מעבר לים התיכון.

האירוע הזה שהיה כל כך צמוד לצאת השבת עזר לנו ללוות את השבת שיוצאת, אבל בעיקר עזר לנו ללוות את בני ב"לך לך" האישי שלו, וכמובן אנחנו יודעים שיהיה לו מוצלח בדיוק כמו שהיה ה"לך לך" שקראנו עליו מהתורה בשבת הזאת.  הכנסת אורחים והמאמץ הגדול שנדרש כדי לייסד קהילה יהודית הם דברים שלומדים מאברהם ושרה, ובני הביא אותם לתוך החיים שלנו.  "מהר אהוב! כי בא מועד / וחנני כימי עולם" – כמו שמצפים לבוא השבת, מצפים לראות אותך בקרוב שוב אצלנו בני.

*

צחי מזומן

שלא כמו עלי, אותי לימדו בבית שלהגיע למסיבה פחות משעה לפני שעת ההתחלה זה לחלשים. כיוון שזה בעצם היה התירוץ של אמא שלי להתארגנויות של הרגע האחרון בזמן שאבא שלי כבר מחכה ליד הדלת, וכיוון שאנחנו תבנית נוף הורינו, הרי שהיציאה מהבית מירושלים שתוכננה לשעה מאוד סבירה, התעכבה והתעכבה, עד שבשמונה וחצי הגענו לאתגר האמיתי של אורח בתל אביב: חניה.

נחסוך לכם את התלאות, נספר רק שכשאני הגעתי המקום כבר שקק חיים, ואפילו על הרקדה נעו בספק ריקוד ספק תנועות "בואו נזיז את הידיים כדי לשמח את הדי ג'יי" יותר מחמישה אנשים. בכניסה עמד אייל שהפיק ביזע את האירוע והסתובב במרץ בין הנוכחים, משדל אנשים לקנות אלכוהול כדי שנוכל לעשות מסיבות שוב. אני את ליטרת הבירה שלי (+שני שוטים במבצע) תרמתי, ככה שרוב הערב קצת מעורפל עבורי. בכל זאת הבחנתי ביציאה באריה וגידי שויתרו על המינגלינג רק כדי לקבל יפה את פני הבאים ולגבות דמי כניסה שיממנו עוד מפגש וחצי של חברותא. 

האמת היא שאני שונא מסיבות הומואים. הרעיון של להגיע לחדר מלא אנשים איתם יצאת פעם, לפעמים רק ללילה, תמיד מתגלה ברגע האמת כבעייתי. הרי לא את האקס המיתולוגי איתה אתה בקשרים טובים  תפגוש שם, אלא דווקא את זה ששכחת להתקשר אליו בסוף לעדכן שנגמר, או את ההוא ששבר לך את הלב כשהתברר שבעצם הוא לא בנוי לקשר. איתך.

אבל מייסד חברותא עוזב אותנו רק פעם בחיים, ואם למישהו מגיעה מסיבת פרידה ראויה הרי זה בני, שכבר שנתיים וחצי מניע המון פעילים מסורים ומקדיש המון מזמנו לחברותא, והפעם באנו להקדיש לו קצת זמן איכות משלנו. לולא חזונו, מרצו ויכולותיו להתמודד עם המון המון אנשים דעתניים, דתיים ואחרים, בבית הפתוח שייסד את חברותא ובקבוצה עצמה – לולא בני לא היה מקום בו המון הומואים דתיים ודתל"שים יכולים להיפגש למסיבה מהנה באמת.

ודווקא היה נחמד. בני היה שמח, שתיים וחצי לסביות באו לחגוג איתנו, החצר המתה אנשים שהוציאו מהארון בגדים יפים, ואפילו השיחה עם ההוא שחלף בחיי ולא ראיתי כבר חמש שנים (מה אתם יודעים, הוא יצא מהארון בינתיים) הייתה משעשעת במיוחד.

בקיצור, אני עדיין לא אוהב מסיבות, אבל אם כבר, כנראה שזו הקבוצה לחגוג איתה.

respirator mask for smoke berkeley buy, medical face masks fancy, banana honey face mask, japanese demon face mask, what chemicals does the 3m 6006 respirator cartrige protect you from, white hair white surgical mask cosplay, scott full face respirator cartridges, organic face mask for acne, what songs does twenty one pilots perform with face masks, filter mask respirator wiki, n 95 particulate respirator mask, n95 8gb made in china, how to applt assign protection factor osha respirator, filtered respirator mask, half mask respirator foggy safety glasses, female with surgical mask on cartoon, proper way to remove a n n95 mask, leibowitz coronavirus plaque assay, freeman beautiful face mask, como colocar prefiltro 5n11 niosh n95, where do you buy your airsoft ballistic face masks reddit, homemade face mask without honey, half face helmet with shield, semen face masks, face shield for hunting, bad ass respirator half mask, rite aid surgical mask in stored, disposable nose mask price india, case definition and management of patients with mers coronavirus in saudi arabia, best face cream with cpap mask, 3m 1862 mask n95, what are those face masks that cover only your mouth, what kind of mask needed for diatomaceous earth 3m n95,

שמעתי אדם שבטוח ויודע שהאמת אצלו

היום צפיתי בראיון של הרב ארלה הראל מול הרב גיא אלאלוף, שמעתי אדם שבטוח ויודע שהאמת אצלו, שהדיעה שלו, לטענתו, היא קונצזנוס בקהילה הדתית, שהעובדות שלו מוחלטות ולא ניתן מקום לספק, אז לגבי זה אין לי מה לומר כי אני בעצמי לא מכיר את פרטי עדותו – על כל אלה שהצליחו להשתנות, על ההומו הדתי שטוען שהוא נשמר מכל חוויה מינית, על אותו פסיכולוג שהחליט להתעלם מעדות החברים שהוא הביא לו, אני לא אטען שהוא טועה או מטעה, אני לא אטען לחוסר אמינות עדותו, אבל העמדה הבוטחת הזאת שהאמת אצלו שהוא יודע למסור את רצון ה בצורה פשוטה היא בעצמה מעידה על עובדותיו, על דיעותיו ועל גאוותו שמסנוורת אותו.

קרא עוד »

הדמעות שירדו לי כשהייתי אז בן 13 בחדר של הרב בישראל, שאמר לי שהומואים הם שטן מלוכלך וחטא חמור בתגובה לוידוי שלי, התחלפו בדמעות של אושר

אני זוכר שכשאוליבר נולד, חיפשנו מקום להתארח בו בבית הכנסת וגם ללכת למקווה, ואז פגשנו ברב ברוס הנדיר והמדהים שארגן לנו חגיגה מאירת עיניים בבית הכנסת בפורטלנד בארה״ב. כשהגענו, לא האמנו – המונים מהקהילה היהודית הגיעו כדי לחגוג איתנו. הרגשנו כמו משפחה אמיתית.

קרא עוד »

חורבן, כמו פורקן הוא תוצר של פעולה מתמשכת, הוא לא קורה מעצמו יום אחד

לכל אחד מאיתנו יש איזו ארץ מובטחת, נחלה שאליה הוא שואף להגיע בה למנוחה, לפחות בדמיון. אף אחד לא מבטיח לנו שהדרך לשם תהיה קלה. כל אחד יתמודד בדרך עם יציאה ממצרים. לשלוח מרגלים קצת יותר קשה לנו, אבל כמעט כולנו זוכים להבלחות של החיים להם אנחנו מייחלים. פעמים רבות שיתקוף אותנו הפחד בנקודות האלה וזו משימה קשה לא להוציא דיבת התמונת עתיד הזו רעה, לא להגיע לבכית חנם.

קרא עוד »

"חבל שלא הצלחת להתאבד."

"חבל שלא הצלחת להתאבד."
אלו המילים האחרונות שאבא שלי אמר לי מאז שיצאתי בפניו מהארון בתור טרנסית. את אותו הלילה לא העברתי בבית.

קרא עוד »

שתפו את המאמר