חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

מדריכים.ות בחברותא מספרים.ות על התפקיד, על העשייה ומה שביניהם

מדריכים.ות בחברותא מספרים.ות על התפקיד, על העשייה ומה שביניהם והיום - גל אלפר ואיתי גטרר-שמחון, מובילי הקשת הסרוגה בחיפה.

מדריכים.ות בחברותא מספרים.ות על התפקיד, על העשייה ומה שביניהם

והיום – גל אלפר ואיתי גטרר-שמחון, מובילי הקשת הסרוגה בחיפה.

אז מה תחום ההתנדבויות שלך בחברותא?

אנחנו פעילים בארגון חברותא כשנתיים, ומובילים באהבה את הקשת הסרוגה בחיפה, שכבר מזמן אפשר לקרוא לה ״קהילה״!

אז מה מיוחד בקבוצת הקשת חיפה?

מהר מאוד, דרך פה לאוזן, הפכנו לאחת מהקבוצות הכי גדולות בארץ, עם עשרות חברים מכל צפון הארץ שנפגשים כל שבועיים לדבר, לצחוק, להקשיב ולשתף בחיים שלנו כהומואים דתיים, מסורתיים ודתל״שים – בארון ומחוץ לו.

לצד שבתות, קאמפינג בשטח, באולינג, ״על האש״ וערבי קריוקי, אנחנו גם מקיימים המון מפגשי תוכן, אותם כל משתתף יכול להעביר – וכמעט תמיד הם מרגשים עד דמעות. כמובן שגם המפגשים האלה נגמרים ביציאה משותפת לבר חיפאי (תוכלו לאתר אותנו לפי הרעש) 😉

ספרו קצת על המוטיבציה שלכם, למה להתנדב בחברותא?

הקהילה שלנו גדלה כל הזמן. מדהים לראות אנשים חדשים שמגיעים לקבוצה – בהתחלה חוששים, חלקם עמוק בארון, ולראות באיזו מהירות הם נטמעים בחבורה ומצליחים לשתף נושאים שמעולם לא דיברו עליהם.

אחרי כל מפגש אנחנו הולכים לישון עם חיוך ענק, שרק גדל כשאנחנו קמים בבוקר עם ההודעות המרגשות שאנחנו מקבלים מהחברים, על המקום האישי בו הפעילות נגעה בהם. זה לדעת שעשינו טוב בעולם 🙂

מעבר לזה – שנינו מתים אחד על השני, וזה כיף אדיר לעבוד ולהוביל את הקבוצה הזאת ביחד!

הייתי מחכה שכולם יירדמו.

הייתי מחכה שכולם יירדמו.
ואז הייתי פותח את הארון, שולף ז׳קט אפילו בקיץ, מתגנב לדלת, חומק בזהירות,
ונפלט לחסדי הרחוב.

קרא עוד »

אין פה מקום לבלבול מדובר בביריונות

בתור טרנסית בעצמי, שלמדה במוסדות דתיים, אין פה מקום לבלבול מדובר בביריונות. מדובר פה בקריאה לחרם. חרם וכעס שמופנה כלפי ילד שהדבר היחיד שהוא עשה לא נכון הוא להיות שונה. מדובר בתנועת נפש אלימה ואינפנטילית של כעס על האחר והשונה רק משום היותו שונה שכאשר היא נעישת בידי מבוגרים קל וחומר בעלי כוח פובלציסטי היא רצחנית. מדובר בהמון זועם שמשתלח בילד כי מה? כי הוא נולד אחרת?

קרא עוד »

אנחנו צריכות להיראות

אנחנו קהילה חזקה שגדלה מיום ליום, ולא נופלת. אנחנו נהפוך את העולם שלנו ליותר טוב.
אנחנו ננצח.

קרא עוד »

"השיח הזה חורץ דיני נפשות" קבעתי, "אתם לא חייבים לחשוב כמוני בנושא אבל גם לא חייבים להשתמש בשפה הזו כדי להתנהל מולו", סיכמתי.

ואני? אני לא מנסה "לקבור את האומללים בנטיות" אני הוא שמנסה לעזור לאותם אנשים שלא לשקוע בדיכאון וללכת לאיבוד בו, אני וחבריי הם אלו שמנסים להציל מטביעה חיי אדם בזמן שאנשים אחרים דוחפים את הראש שלהם חזרה אל מתחת למים, אני וחבריי וכל הקהילה הלהט"בית הם האנשים הטובים שנמצאים באמצע הדרך, וכמו עם היועץ מהישיבה, לא מנסים לחנך לערכים שונים – אלא להציע נווה מדבר, למי שבעזרת עשרות מאמרים ומאות קללות במסדרון, נשלח חסר כל למסע במדבר.

קרא עוד »

הקללה הכי נפיצה בבית הספר

בימים אלו אני עובד בבית ספר ממלכתי דתי במרכז הארץ כתומך הוראה של כיתה ד', כשהכיתות מחולקות לקפסולות. מורה מן המניין באחת, ואני מעביר את אותו השיעור באחרת. מעמד-ביניים שהומצא לימי המגפה, הדועכת ב"ה.

קרא עוד »

שתפו את המאמר