חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

מדריכים.ות בחברותא מספרים.ות על התפקיד, על העשייה ומה שביניהם

מדריכים.ות בחברותא מספרים.ות על התפקיד, על העשייה ומה שביניהם והיום - גל אלפר ואיתי גטרר-שמחון, מובילי הקשת הסרוגה בחיפה.

מדריכים.ות בחברותא מספרים.ות על התפקיד, על העשייה ומה שביניהם

והיום – גל אלפר ואיתי גטרר-שמחון, מובילי הקשת הסרוגה בחיפה.

אז מה תחום ההתנדבויות שלך בחברותא?

אנחנו פעילים בארגון חברותא כשנתיים, ומובילים באהבה את הקשת הסרוגה בחיפה, שכבר מזמן אפשר לקרוא לה ״קהילה״!

אז מה מיוחד בקבוצת הקשת חיפה?

מהר מאוד, דרך פה לאוזן, הפכנו לאחת מהקבוצות הכי גדולות בארץ, עם עשרות חברים מכל צפון הארץ שנפגשים כל שבועיים לדבר, לצחוק, להקשיב ולשתף בחיים שלנו כהומואים דתיים, מסורתיים ודתל״שים – בארון ומחוץ לו.

לצד שבתות, קאמפינג בשטח, באולינג, ״על האש״ וערבי קריוקי, אנחנו גם מקיימים המון מפגשי תוכן, אותם כל משתתף יכול להעביר – וכמעט תמיד הם מרגשים עד דמעות. כמובן שגם המפגשים האלה נגמרים ביציאה משותפת לבר חיפאי (תוכלו לאתר אותנו לפי הרעש) 😉

ספרו קצת על המוטיבציה שלכם, למה להתנדב בחברותא?

הקהילה שלנו גדלה כל הזמן. מדהים לראות אנשים חדשים שמגיעים לקבוצה – בהתחלה חוששים, חלקם עמוק בארון, ולראות באיזו מהירות הם נטמעים בחבורה ומצליחים לשתף נושאים שמעולם לא דיברו עליהם.

אחרי כל מפגש אנחנו הולכים לישון עם חיוך ענק, שרק גדל כשאנחנו קמים בבוקר עם ההודעות המרגשות שאנחנו מקבלים מהחברים, על המקום האישי בו הפעילות נגעה בהם. זה לדעת שעשינו טוב בעולם 🙂

מעבר לזה – שנינו מתים אחד על השני, וזה כיף אדיר לעבוד ולהוביל את הקבוצה הזאת ביחד!

"החלטתי שאני חולמת לו עתיד, וזה קרה די מהר שהוא מצא אחרי זה בן זוג"

רגע לפני יום הכיפורים, התארחה צפרירה ווקר, אמא דתיה לשלושה בנים הומואים, בתכנית חשבון נפש עם מרב בטיטו. צפרירה שיתפה בקשיים, במורכבות הקבלה וההכלה, ובתהליך התשובה הקשור אליהן.

קרא עוד »

הדמעות שירדו לי כשהייתי אז בן 13 בחדר של הרב בישראל, שאמר לי שהומואים הם שטן מלוכלך וחטא חמור בתגובה לוידוי שלי, התחלפו בדמעות של אושר

אני זוכר שכשאוליבר נולד, חיפשנו מקום להתארח בו בבית הכנסת וגם ללכת למקווה, ואז פגשנו ברב ברוס הנדיר והמדהים שארגן לנו חגיגה מאירת עיניים בבית הכנסת בפורטלנד בארה״ב. כשהגענו, לא האמנו – המונים מהקהילה היהודית הגיעו כדי לחגוג איתנו. הרגשנו כמו משפחה אמיתית.

קרא עוד »

הסיפור של אביעד קנר

"אני 3 וחצי שנים בזוגיות עם בחור שהוא גם דתי ועדין בארון. המשפחה שלי מכירה אותו. המשפחה שלו עדין לא מכירה אותי".

קרא עוד »

מה זאת אהבה?

יש משהו ברגש הזה שלא ניתן להגדרה. משהו מסתורי, ממגנט, לא חד משמעי. הוא תופס צורה, משתנה, מתעצב לאורך הזמן והחיים, לובש מראות וצבעים שונים.
אבל יותר מהכל, הוא תמיד שם.

קרא עוד »

שתפו את המאמר