חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

מאז שמחת תורה העולם של כולנו התהפך

בים מחברי הקשת הסרוגה בבאר שבע מגיעים למפגשים מרחבי הנגב המערבי: שדרות, נתיבות, אשקלון וכו' ומצאו את עצמם בקו האש הראשון.

מאז שמחת תורה העולם של כולנו התהפך. רבים מחברי הקשת הסרוגה בבאר שבע מגיעים למפגשים מרחבי הנגב המערבי: שדרות, נתיבות, אשקלון וכו' ומצאו את עצמם בקו האש הראשון. גם בשאר ישובי צפון הנגב לא תענוג גדול לשהות בימים אלו. חלק ממשתתפי הקשת הלכו להתאוורר אצל ההורים במרכז או בצפון, חלק מסתגרים בבתים קרוב למרחבים המוגנים וחלק מגויסים למילואים או מתנדבים ביוזמות החוסן הלאומי השונות. במצב זה ברור שמפגשים פיזיים של הקשת, כפי שהיו עד עתה, בלתי אפשריים. עם זאת, דווקא בימים אלו היה לנו חשוב לדבר, לשתף ולהוציא קיטור ביחד. הפתרון שמצאנו הם מפגשים שבועיים בזום בהם אנחנו מתעדכנים במצבם של חברינו במילואים, בהתנדבויות ובאזורים החמים יותר והחמים פחות. אנחנו גם לא שוכחים להחליף דעות, לשתף סרטונים או תמונות שהכנו ושמצאנו ברשתות החברתיות ולצחוק ולבכות ביחד.

בתקווה ובתפילה שיחזור מהר השקט לארצנו ונשוב במהרה לשגרת מפגשים פנים אל פנים, כשכל החברים ובני משפחותיהם, וכל החטופים והפצועים, בריאים ושלמים בגוף ובנפש.

הרב זיני במכתב הפתוח שלו לא קובל רק על עצם הפיצוי, וטוען שלוש טענות: בטחונית, פוליטית ואמונית.

משפחות שכולות מקבלות ליווי ועזרה מרגע שנודע שיקירן נפגע. הברית הקושרת את העורף לחזית לא ניתקת כשהחייל בחזית נפגע. אפשר לקרוא לזה חוב מוסרי. אולי זה חוב מסוג אחר. החוב הוא ביחס לאנשים הקרובים שהקריבו את היקר להם, למעננו, למען המדינה ואזרחיה. אם בני זוג בחרו לחיות את חייהם הזוגיים ללא מיסוד כהלכה, יכולה להיות לכך אחת משתי משמעויות:

קרא עוד »

אין פה מקום לבלבול מדובר בביריונות

בתור טרנסית בעצמי, שלמדה במוסדות דתיים, אין פה מקום לבלבול מדובר בביריונות. מדובר פה בקריאה לחרם. חרם וכעס שמופנה כלפי ילד שהדבר היחיד שהוא עשה לא נכון הוא להיות שונה. מדובר בתנועת נפש אלימה ואינפנטילית של כעס על האחר והשונה רק משום היותו שונה שכאשר היא נעישת בידי מבוגרים קל וחומר בעלי כוח פובלציסטי היא רצחנית. מדובר בהמון זועם שמשתלח בילד כי מה? כי הוא נולד אחרת?

קרא עוד »

אני רוצה לפנות מכאן לנוער שגר במועצה מקומית קרני שומרון והיישובים באזור

גם אני גדלתי במקום שבזכותו הפך התנ״ך להיות הדרך שלי לדבר על עצמי, ולהגיד משהו על העולם שלנו. הפרספקטיבה שסיפורי התנ״ך מעניקים לנו על אנושיות, אהבה וחמלה (וכן, גם רשעות ואטימות) בעולם של היום, היא מתנה גדולה ויש שיאמרו – דרך חיים.

קרא עוד »

שתפו את המאמר