כ״ה בסיון ה׳תשפ״ב (24 בJune 2022)

לפני שנתיים בדיוק, בתחילת חודש הגאווה החגיגי (יובל לסטונוול!)

לפני שנתיים בדיוק, בתחילת חודש הגאווה החגיגי (יובל לסטונוול!), מינה רה"מ נתניהו את השר ההומו המוצהר הראשון בתולדות המדינה. באותה ממשלת ימין ישבו המפלגות הדתיות והחרדיות, שההתנגדות לזכויות להט"ב היא לחם חוקן, והן בכל זאת בלעו את הצפרדע (אפשר לחשוב). ובהכללה גסה- הקהילה הייתה מרוצה, שאר הימין נופף שהוא לא עד כדי כך הומופובי והשמאל צקצק בלשון.

זו לא היתה סיבה להתרגש יותר מדי, אלא רק לשמוח שאדם הומו ממונה לפי מעשיו ויכולותיו, ומקבל ביקורת לא בגלל נטייתו אלא לפי המחנאות הישראלית הבריאה, כאחד האדם.

כמובן שמעבר למינוי החגיגי, הקהילה לא זכתה לקידומים משמעותיים.

מאז עברו קצת מים בירדן והרבה פתקים בקלפיות, והנה, בפתח חודש הגאווה הנוכחי, נראה שבא הקץ על הקפאון הימני-חרדי- האם הפעם יקודמו זכויות להט"ב? מודה, גם אני קיוויתי לשינוי, רק בנושא הזה, וקיוויתי מאוד.

באופן אישי, לא תמיד חשבתי שזכויות הקהילה הן צו השעה, למרות היותי חלק ממנה. יש בטחון, יש כלכלה, יש מערכת משפט, יש יחסי חוץ, לא חסרים דברים לדאוג להם. אך מה לעשות, קלחת הפוליטיקה הישראלית הצליחה לגרום לי להתייאש משינויים חשובים מדי בנושאים אלו.

בנוסף, ההגעה לגיל בו החברים סביבך מתחתנים, גורמת לך להרגיש את הפער בזכויות באופן אישי, ויחד כל זה העלה בי תקווה לתת את הצ'אנס לקידום זכויות לקהילה.

והנה מתקבצים ראש.תי הרשימות, החכמים יודעי העתים, וכל מקום אשר דבר עמית סגל ודיווחו מגיע אבל גדול להומואים- כי מסתבר שראשי מפלגות השינוי נכנעו לראש אחת המפלגות, וקידום זכויות הלהט"ב יוקפא.

כמובן. מזל שהתאמנתי על הפרצוף המופתע שלי.

הרי אנחנו הטרף הקל, רווי הבטחות ושבעי תירוצים. קל לסיכול ונח לאכזב.

וזה באמת מאכזב. הרי בשביל התקווה הזו נעשו, לפחות מצדי, התפשרויות בסוגיות אחרות- ודווקא בסוגיה הזו, הוויתור הגיע בכזו דרך אגב.

את ההומופוביה מהימין היהודי פסלנו מכל וכל, למה הדרישה המקבילה נענית בכזו קלות?

אני לא מצביע ומתלונן על דו פרצופיות- לא כי היא לא קיימת, אלא כי היא מובנת מאליה.

שוב הזכירו לנו שאנחנו עלה התאנה הצבעוני שקל לנופף בו ואז לייבש, להצטלם איתו במצעד ואז לשכוח.

שנזכה!

חודש גאווה שמח 3>

#עוז_קוטוּר | Oz Fenton | #מעת_לעט

סדרת ארון הקודש

"ארון הקודש”
היא סדרת רשת דוקומנטרית שיצרה הבמאית וחברת הקהילה מורן נקר, על להט”בים דתיים שתעלה בתאגיד השידור הציבורי “כאן”. כל פרק מתמקד בדמות, זוג או משפחה בשלב אחר בחיים. הקרנת הסדרה מביאה תיעוד אינטימי של אנשים המתמודדים עם המפגש בין נטיה מינית וזהות מגדרית ובין אמונה ואורח חיים דתי, דרך רגעים משמעותיים וטקסים דתיים, משפחתיים וזוגיים.

קרא עוד »

עֵת לַחֲשׁוֹת וְעֵת לְדַבֵּר

עֵת לַחֲשׁוֹת וְעֵת לְדַבֵּר, ואיננו מסוגלים עוד לחשות. מחזיקנא טיבותא לרב בני לאו שנענה לדברי הרב יובל שרלו וכתב הצעה לחיי משפחה להט"ב בקהילה הדתית (קישור בתגובה הראשונה), ונגע בנקודות רבות ומגוונות. אחרי שהנושא צף מול תלמידים שלי, באתי להגיב לחלק מדבריו, ולהשלים בחלק ממה שנראה בעיני. אשמח לתגובות.

קרא עוד »

מַה טֹּבוּ אֹהָלֶיךָ יַעֲקֹב מִשְׁכְּנֹתֶיךָ יִשְׂרָאֵל

א"מ;ל"ק: תלמידי ישיבות נדרשו לחלוק מגורים עם חייל בעל הרכב כרומוזומלי שונה משלהם, באופן שאין בו שום בעיה הלכתית. וייאנחו החיילים מן הטרלול הפרוגרסיבי, ותעל שוועתם אליי, והנה באתי בדברים האלה.

קרא עוד »

"חבל שלא הצלחת להתאבד."

"חבל שלא הצלחת להתאבד."
אלו המילים האחרונות שאבא שלי אמר לי מאז שיצאתי בפניו מהארון בתור טרנסית. את אותו הלילה לא העברתי בבית.

קרא עוד »

שתפו את המאמר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.