חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

למערכת החמ"ד, לתורת מדינה, לרב חיים נבון ולשאר העוסקים במלאכה

זיו מולד


למערכת החמ"ד, לתורת מדינה, לרב חיים נבון ולשאר העוסקים במלאכה,

רגע לפני שתצאו בשבת הקרובה כנגד החלטת בג"צ לשיוויון ואחרי שכבר התחלתם לפרסם את הסדרת ההרצאות המכוונת בנושא המשפחה הרשו לי להאשים באמת את מי שאשם ב"חורבן מוסד המשפחה" בישראל.

זו אשמתכם. אתם-החמ"ד והרבנים חינכתם אותנו שאנשים אינם שלמים עד החתונה. אתם חזרתם שוב ושוב על החשיבות של פרו ורבו והבאת דור המשך. אתם אמרתם שאפשר גם וגם, אפילו אם חרדים הולכים לקיצון אחד וחילונים לקיצון אחר אנחנו ו"ו החיבור, אנחנו דרך האמצע. אתם ולא אף אחד אחר חינך אותנו לעמוד איתנים מול המתנגדים לאותנטיות הפנימית שלנו. אתם חינכתם אותנו להיות דעתנים, להביע עמדה, לא להתבייש באורח החיים שלנו. אנחנו רק הקשבנו. אמרתם משפחה ניסנו להקים משפחות, אמרתם ילדים הבו לנו בנים, אמרתם גם וגם הנה הקהילה הדתית שגם גאה, אמרתם לא להתבייש ולהיות דעתנים הנה הלכנו למצעדים וצעקנו והפגנו נגד מי שמנסים לעצור את אורח חיינו בדרך האמצע. נשארנו עצמנו גם כשניסו נוולים ברשות התורה לבצע התנתקות רוחנית מתורת ה'. עשינו את מה שאמרתם לנו.

התאמנו ועודנו מתאימים אורח חיים קיצוני אחד ואורח חיים קיצוני אחר לדרך האמצע, לא חצי כזה וחצי כזה אלא מאה אחוז כזה ומאה אחוז כזה. בשיעורי תורה למדנו שבצלם ברא אותנו, בשיעורי גמרא למדנו כי יש אומן שעשאנו, בשיעורי אמונה למדנו שהיום בו נולדנו הוא היום שבו הקב"ה החליט שאין העולם יכול להתקיים בלעדינו, בשיעורי חסידות למדנו שאנוכי עפר ואפר אבל שגם בשבילי נברא העולם ובשמו"סים שמענו שוב ושוב שצריך לתקן עולם במלכות ובדרכינו הפנימית. עשינו מה שאמרתם.

שמרנו את כל הדברים שאתם לימדתם אותנו וחלקנו שרדנו גם שהיו כאלו שלא ננקוב בשמם שהקשו עלינו בקהילות שלנו, בישיבות ובאולפנות שלנו, בהסדרים ובמדרשות שלנו. חלקנו האחר גם לא שרד, הוא שנשאר בין שמיים וארץ כי אלו שלא ננקוב בשמם שבוודאי לא אתם מכרו להם לוקשים, שלא נבראנו בצלם, שצריך להשתנות, שהחינוך שקיבלנו על אהבת הארץ ובעיקר העם-טועה, שאהבה זו מילה גסה, שגוף ונפש לא חייבים להיות יחד, שרצוי שלא נהיה עצמנו, שאלוהים טעה ויש טעויות שצריכות תיקון, שהשכינה בטוח שורה בין איש לאישה גם אם אהבה לא, שמין זה שפל אלא אם זה לילודה, שלא לכולם מגיע "משפחה", שלמשפחה אמיתית יש חוקים-אמא ואבא וכמה ילדים, שלאלמנת צה"ל עם שלושה ילדים אין משפחה, שלעקר לא צריכה להיות משפחה, שכפירה בזוגיות כל עוד היא מבחוץ היא אסתטית זה רצון ה'. פירקו לנו את המסורת שיש לנו, שיש מישהו.י לקוות לו.ה בעולם. עקרו מאיתנו את השיח היהודי הבריא.

אנחנו שנבראנו בצלם מבקשים להמשיך את מה שעל ברכיו חונכו, להיות עוד קישור בשרשרת הדורות. להקים משפחות ולהרחיב מקום אהלנו, להוליד ילדים גם אם העקרה עוד לא ילדה, לא לבוש, לא להיכלם, לא לירא כי עושנו ה' צבאות שמו וגאלנו קדוש ישראל אלוהי כל הארץ יקרא. לזכותה של אהבה פשוטה (כמו שמורתי הרוחנית כתבה) ובבניין ירושלים ומשפחות מכל הסוגים ננוחם. מאיתנו, הנלחמות על מוסד המשפחה באמת, כי לנו יש מול מי להילחם כדי להקים משפחות בעולם רווי שנאה ומוסר קלוקל ולא יהודי.

#דעה | Ziv Molad

הסיפור של אביעד קנר

"אני 3 וחצי שנים בזוגיות עם בחור שהוא גם דתי ועדין בארון. המשפחה שלי מכירה אותו. המשפחה שלו עדין לא מכירה אותי".

קרא עוד »

מ מ' באהבה ל א'.

בדיוק כמוך לפני 20 שנה בדיוק, בשנת 2003, מצאתי את מה שהייתי חייב לחשוב שהוא ה"גאולה" של חיי. מצאתי את טיפולי ההמרה ורציתי להשתנות ולהתחתן עם אישה ולהיות כמו כולם

קרא עוד »

שלום צ’אט ג’י פי טי, תוכלי לספר לי בבקשה מהי הומופוביה?

כמו שצ’אט ג’י פי טי אמרה, יש קשר מובהק בין דתות לבין הומופוביה. ספציפית, יש קשר מובהק בין היהדות לבין הומופוביה. לפני כשנה פרסמתי ב”התקופה” את המסה “כה אהבו חכמינו”, שעסקה בדרך שבה היהדות המסורתית פירשה את סיפור רבי יוחנן וריש לקיש בנהר הירדן. משפט הפתיחה הפלרטטני של ריש לקיש: “יופיך לנשים”, שאותו ניתן להבין בקלות כ”אתה יפה כמו בחורה” פורש לאורך ההיסטוריה היהודית כ”חשבתי שאתה אישה”, כי לא ייתכן שדמות נכבדה כל כך, הנמנית על חבורת הרבנים המכונה “חז”ל”, תהיה אדם שנמשך לגבר. אבל הסיפור קורע הלב של שני החכמים הוא סיפור אהבה רומנטי, ועוד כזה שנגמר בטרגדיה, אולי כדי להזהיר את מי ששוקל להתאהב בגבר.

קרא עוד »

שתפו את המאמר