חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

למערכת החמ"ד, לתורת מדינה, לרב חיים נבון ולשאר העוסקים במלאכה

זיו מולד


למערכת החמ"ד, לתורת מדינה, לרב חיים נבון ולשאר העוסקים במלאכה,

רגע לפני שתצאו בשבת הקרובה כנגד החלטת בג"צ לשיוויון ואחרי שכבר התחלתם לפרסם את הסדרת ההרצאות המכוונת בנושא המשפחה הרשו לי להאשים באמת את מי שאשם ב"חורבן מוסד המשפחה" בישראל.

זו אשמתכם. אתם-החמ"ד והרבנים חינכתם אותנו שאנשים אינם שלמים עד החתונה. אתם חזרתם שוב ושוב על החשיבות של פרו ורבו והבאת דור המשך. אתם אמרתם שאפשר גם וגם, אפילו אם חרדים הולכים לקיצון אחד וחילונים לקיצון אחר אנחנו ו"ו החיבור, אנחנו דרך האמצע. אתם ולא אף אחד אחר חינך אותנו לעמוד איתנים מול המתנגדים לאותנטיות הפנימית שלנו. אתם חינכתם אותנו להיות דעתנים, להביע עמדה, לא להתבייש באורח החיים שלנו. אנחנו רק הקשבנו. אמרתם משפחה ניסנו להקים משפחות, אמרתם ילדים הבו לנו בנים, אמרתם גם וגם הנה הקהילה הדתית שגם גאה, אמרתם לא להתבייש ולהיות דעתנים הנה הלכנו למצעדים וצעקנו והפגנו נגד מי שמנסים לעצור את אורח חיינו בדרך האמצע. נשארנו עצמנו גם כשניסו נוולים ברשות התורה לבצע התנתקות רוחנית מתורת ה'. עשינו את מה שאמרתם לנו.

התאמנו ועודנו מתאימים אורח חיים קיצוני אחד ואורח חיים קיצוני אחר לדרך האמצע, לא חצי כזה וחצי כזה אלא מאה אחוז כזה ומאה אחוז כזה. בשיעורי תורה למדנו שבצלם ברא אותנו, בשיעורי גמרא למדנו כי יש אומן שעשאנו, בשיעורי אמונה למדנו שהיום בו נולדנו הוא היום שבו הקב"ה החליט שאין העולם יכול להתקיים בלעדינו, בשיעורי חסידות למדנו שאנוכי עפר ואפר אבל שגם בשבילי נברא העולם ובשמו"סים שמענו שוב ושוב שצריך לתקן עולם במלכות ובדרכינו הפנימית. עשינו מה שאמרתם.

שמרנו את כל הדברים שאתם לימדתם אותנו וחלקנו שרדנו גם שהיו כאלו שלא ננקוב בשמם שהקשו עלינו בקהילות שלנו, בישיבות ובאולפנות שלנו, בהסדרים ובמדרשות שלנו. חלקנו האחר גם לא שרד, הוא שנשאר בין שמיים וארץ כי אלו שלא ננקוב בשמם שבוודאי לא אתם מכרו להם לוקשים, שלא נבראנו בצלם, שצריך להשתנות, שהחינוך שקיבלנו על אהבת הארץ ובעיקר העם-טועה, שאהבה זו מילה גסה, שגוף ונפש לא חייבים להיות יחד, שרצוי שלא נהיה עצמנו, שאלוהים טעה ויש טעויות שצריכות תיקון, שהשכינה בטוח שורה בין איש לאישה גם אם אהבה לא, שמין זה שפל אלא אם זה לילודה, שלא לכולם מגיע "משפחה", שלמשפחה אמיתית יש חוקים-אמא ואבא וכמה ילדים, שלאלמנת צה"ל עם שלושה ילדים אין משפחה, שלעקר לא צריכה להיות משפחה, שכפירה בזוגיות כל עוד היא מבחוץ היא אסתטית זה רצון ה'. פירקו לנו את המסורת שיש לנו, שיש מישהו.י לקוות לו.ה בעולם. עקרו מאיתנו את השיח היהודי הבריא.

אנחנו שנבראנו בצלם מבקשים להמשיך את מה שעל ברכיו חונכו, להיות עוד קישור בשרשרת הדורות. להקים משפחות ולהרחיב מקום אהלנו, להוליד ילדים גם אם העקרה עוד לא ילדה, לא לבוש, לא להיכלם, לא לירא כי עושנו ה' צבאות שמו וגאלנו קדוש ישראל אלוהי כל הארץ יקרא. לזכותה של אהבה פשוטה (כמו שמורתי הרוחנית כתבה) ובבניין ירושלים ומשפחות מכל הסוגים ננוחם. מאיתנו, הנלחמות על מוסד המשפחה באמת, כי לנו יש מול מי להילחם כדי להקים משפחות בעולם רווי שנאה ומוסר קלוקל ולא יהודי.

#דעה | Ziv Molad

ובחרת באהבה

הפסיכולוג שלי נוהג לומר את משפט המחץ הזה כל פעם כשאני מעלה את הנושא בכותלי חדרו. בתחילה עיוותי את פניי בסלידה מהקלישאה השגורה אותה דקלם פעם אחר פעם, אך עם הזמן היכרתי בנכונותה וחרטתי אותה על ליבי.

קרא עוד »

אמש צוין יום הזכרון הטרנסי. יום שלם של אחדות ותקווה לצד יום שכולו זכרון ואבל

ביום הזה אני נזכרת בכל הא.נשים על הקשת הטרנסית שהכרתי ושסיימו את חייהם, בכל הקשיים המנטליים והחברתיים שהקהילה הטרנסית, הקהילה שלי – חווה באופן יומיומי.

קרא עוד »

ח"כ סמוטריץ,

לא תכננתי לכתוב, הספיק לי בנתיים להתווכח עם השלטים שלך בכל רחבי הישוב תוך כדי ריצות הבוקר שלי , אבל הבוקר השלטים נעלמו והמילים מתפרצות לי החוצה, מבקשות להשמיע קול , קול של רבות ורבים שפגשתי בשנים האחרונות במסגרת תפקידיי ועיסוקיי.

קרא עוד »

שתפו את המאמר