לעדכונים על פעילויות ואירועים:

למיזם "מלווים צעירים" דרושים מתנדבים דתיים!

computerכמו שאתם יודעים, שְׁלַבֵּי גיבוש הזהות המינית מלווים בלא מעט קשיים, התלבטויות, דילמות ולעתים תחושות אשמה, בושה, בלבול ועוד.

גם השנה איגי ממשיך להפעיל את מיזם המל"צים (מלווים צעירים) – רשת חונכות וירטואלית שכוללת תמיכה, ייעוץ, ליווי ואוזן קשבת לבני נוער הנמצאים בשלבים שונים של גיבוש זהותם המינית.

זוהי ההזדמנות להיות חלק מפרויקט ייחודי, חשוב וחוויתי! ההזדמנות שלכם לתרום מניסיונכם האישי, מידיעותיכם ומחוכמת חייכם לבני הנוער אשר מתלבטים בזהותם המינית.

ועכשיו דרושים מתנדבים מרקע דתי (בהווה או בעבר), בעלי יכולת הקשבה והכלה, בעלי חוכמת חיים ורגישות, שמרגישים שיש להם מה לתת לבני נוער דתיים בשלבים ראשונים של גיבוש והתלבטות סביב זהותם המינית והשילוב בינה לבין זהותם הדתית.

דרישות התפקיד:

• צעירים בגילים 23-18
• יכולת הקשבה ואמפתיה
• בגרות ובשלות נפשית
• יכולת איתור בעיות ומצוקות ומתן עזרה אפקטיבית
• יכולת שמירה על סודיות
• מסירות ואחריות
• גמישות ויצירתיות
• גישה וזמינות למחשב

הכשרה והדרכה יינתנו למתאימים

את כל הפניות יש לשלוח לדוא"ל roit100@gmail.com

סדנת כתיבה מונחית

לכתוב את מה שבפנים. את מה שלמדנו להשתיק ולהפנים. לא להדחיק, לא להחליק, אלא לחלוק את שעל הלב. שכבר למד לכאוב אך גם להתאהב.

קרא עוד »

ליין אוי גיי זמיר

מקוות שהתעוררתן חמודות מתוקות, כי אחרי המסיבה מוש מוש מוש שהיתה לנו קשה לקום!! אריאלה רשף המדהימה עלתה והרימה לנו את הרחבה, ו100 חברותות פיזזו אמש במועדון ה"אמור" בתל אביב, עד שהמנהל בא ואמר "רבותינו, הגיע זמן קריאת שמע של שחרית". אוי גיי זמיר 2 – הייתם מדהימים והיה מדהים! תודה שבאתם ונתראה במסיבה הבאה

קרא עוד »

סדרת ארון הקודש

"ארון הקודש”
היא סדרת רשת דוקומנטרית שיצרה הבמאית וחברת הקהילה מורן נקר, על להט”בים דתיים שתעלה בתאגיד השידור הציבורי “כאן”. כל פרק מתמקד בדמות, זוג או משפחה בשלב אחר בחיים. הקרנת הסדרה מביאה תיעוד אינטימי של אנשים המתמודדים עם המפגש בין נטיה מינית וזהות מגדרית ובין אמונה ואורח חיים דתי, דרך רגעים משמעותיים וטקסים דתיים, משפחתיים וזוגיים.

קרא עוד »

אני חושב שהמילה שחיפשת היא "קוויר"

הרב אברהם סתיו, אני חושב שהמילה שחיפשת בפתיחת דבריך היא קוויר (או אולי גיי באנגלית), אדם שהוא חריג מהציפיות הסיס-הטרו-נורמטיביות של החברה שלנו, ולא המילה הומו או הומוסקסאול. כשאנשים להט"בים מזדהים עם דמויות כמו בובספוג או אלזה "ומשייכים" אותן לקהילה הגאה הם לרוב לא מסווגים אותם מבחינת נטייה מינית או זהות מגדרית, אלא מצביעים על חוויה משותפת. בדרך כלל החוויה הזאת לא תהיה של אחת הזהויות הכלולות באותיות להטבא"ק+. זו פשוט חוויה כללית יותר, החוויה של שונות בתוך חברה שמניחה שכל בן נמשך לבת, שמבוגרת בשנות ה-30 שלה צריכה להתעניין בקשרים רומנטים, ושהחוויה המגדרית של כל אחד.ת היא או גבר או אשה. המילה היותר כוללנית לזהות השונה הזו היא המילה קוויר. הקושיה – איך ייתכן שלספוג או לכוכב ים תהיה נטייה מינית או זהות מגדרית שונה, רלוונטית כמו הקושיה איך ייתכן שבובספוג מדבר, שיש לו רישיון נהיגה, ושהוא לובש חולצה מכופתרת ועניבה.

קרא עוד »

עֵת לַחֲשׁוֹת וְעֵת לְדַבֵּר

עֵת לַחֲשׁוֹת וְעֵת לְדַבֵּר, ואיננו מסוגלים עוד לחשות. מחזיקנא טיבותא לרב בני לאו שנענה לדברי הרב יובל שרלו וכתב הצעה לחיי משפחה להט"ב בקהילה הדתית (קישור בתגובה הראשונה), ונגע בנקודות רבות ומגוונות. אחרי שהנושא צף מול תלמידים שלי, באתי להגיב לחלק מדבריו, ולהשלים בחלק ממה שנראה בעיני. אשמח לתגובות.

קרא עוד »

שתפו את המאמר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.