לימוד מיוחד לזכר חברינו דרור אבא לין ז"ל | דָּרְשֵׁנִי

לימוד מיוחד לזכר חברינו דרור אבא לין ז"ל בתום תקופת השלושים

הנכם.ן מוזמנים.ות ללימוד הבא שלנו במסגרת תוכנית 'דרשני', לימוד מיוחד לזכר חברינו דרור אבא לין ז"ל בתום תקופת השלושים אור לכ"ד בסיון (12.6.23) בשעה 20:00.

הפעם שי ברמסון ינחה את הלימוד המשותף, סביב לימוד משניות שמתקשרות לחיים של דרור.

לקראת הלימוד על סדרו, נבקש מכל אחת ואחד מהקהילה שלנו לקבל על עצמנו ב"נ ללמוד משניות לזכרו.

אז מה לעשות? יש להכנס לקישור המצורף, לסמן אילו מסכתות נרצה לקבל על עצמנו ללימוד (אפשר גם פרקים בודדים מתוך מסכת). האתר יכול לתת תזכורת וגם לספק את טקסט המשניות:

שמעתי אדם שבטוח ויודע שהאמת אצלו

היום צפיתי בראיון של הרב ארלה הראל מול הרב גיא אלאלוף, שמעתי אדם שבטוח ויודע שהאמת אצלו, שהדיעה שלו, לטענתו, היא קונצזנוס בקהילה הדתית, שהעובדות שלו מוחלטות ולא ניתן מקום לספק, אז לגבי זה אין לי מה לומר כי אני בעצמי לא מכיר את פרטי עדותו – על כל אלה שהצליחו להשתנות, על ההומו הדתי שטוען שהוא נשמר מכל חוויה מינית, על אותו פסיכולוג שהחליט להתעלם מעדות החברים שהוא הביא לו, אני לא אטען שהוא טועה או מטעה, אני לא אטען לחוסר אמינות עדותו, אבל העמדה הבוטחת הזאת שהאמת אצלו שהוא יודע למסור את רצון ה בצורה פשוטה היא בעצמה מעידה על עובדותיו, על דיעותיו ועל גאוותו שמסנוורת אותו.

קרא עוד »

היום ישבתי במונית של אבא שלי ובכיתי.

אבא שלי הביט בי דרך המראה הקטנה שתלויה במונית שלו, וראיתי לו את זה בעיינים. ראיתי שכאב לו לספר לי על ההוא שקרא לו הומו וירק. חשבתי על זה, מה זה בשביל אבא לילד הומו לשמוע אדם מבוגר אחר מקלל אותו, תוך כדי יריקה, וקורא לו ״יא הומו״

קרא עוד »

שתפו את המאמר