לעדכונים על פעילויות ואירועים:

#לייבחירות

חברותא ובת קול גאים להשיק את פרויקט '#לייבחירות'. בכל ערב, יתארח במסגרת הפרויקט אצל פעילי ופעילות הארגון מועמד.ת לכנסת הבאה, לשיח על זכויות בקהילה הגאה, אג'נדה פוליטית ומה שביניהן.

נתנאל שלר, דובר ארגוני הקהילה הלט"בית הדתית


23.01.21 | חה"כ עידן רול התארח אצל יו"ר חברותא, שי ברמסון

במוצאי שבת פרשת בא, אור לי"א שבט התשפ"א, 23 בינואר 2021, התארח חה"כ עידן רול המתמודד ברשימת "יש עתיד" לכנסת בלייבחירות של חברותא ובת קול. את הראיון קיים יו"ר חברותא, שי ברמסון. חה"כ רול סיפר על עשייתו ועשיית מפלגתו "יש עתיד" למען הקהילה הלהט"בית בפרט והציבור בכלל, והסביר מדוע "יש עתיד" היא האלטרנטיבה היחידה לשלטון נתניהו והליכוד. כמו כן התחייב שלא לאפשר וטו אנטי להט"בי בכל קונסטלציה קואליציונית עתידית.

24.01.21 | יו"ר מרצ, חה"כ ניצן הורוביץ התארח אצל יו"ר חברותא, שי ברמסון

ביום ראשון, אור לי"ב שבט התשפ"א, 24 בינואר 2021, התארח יו"ר מרצ, חה"כ ניצן הורוביץ בלייבחירות של חברותא ובת קול. את הראיון קיים יו"ר חברותא, שי ברמסון. חה"כ הורוביץ פירט את את האידיאולוגיה העומדת בבסיס עשייתה של מרצ כל השנים, בעידן שבו מפלגות רבות הופכות פרסונליות יותר ויותר, ומצהיר בגלוי על הכיוון הפוליטי של המפלגה- שמאל. עוד סיפר על פרשת חוק ההמרה, תוצאותיה וחשיבותה, ועל הכוונות לעשיה בכנסת הבאה.

25.01.21 | חה"כ יועז הנדל התארח אצל היו"ר לשעבר של הבית הפתוח בירושלים, ערן גלובוס

ביום שני, אור לי"ג שבט התשפ"א, 25 בינואר 2021, התארח שר התקשורת לשעבר, חה"כ יועז הנדל, המתמודד ברשימת "תקווה חדשה" לכנסת, בלייבחירות של חברותא ובת קול. את הראיון קיים יו"ר הבית הפתוח לשעבר, ערן גלובוס. חה"כ הנדל סיפר על עשייתו הציבורית והחברתית, על מהפיכת הסיבים האופטיים, על הבחירה להכנס לממשלת נתניהו והפרישה מכחול לבן בכנסת היוצאת ועל "תקווה חדשה" כאלטרנטיבה שלטונית יחידה. עוד ציין כי המועמדים במפלגתו הינם בעלי רקורד של עשיה בכלל ועשיה למען הקהילה הלהט"בית בפרט, וציין כי ימנים להט"בים, ובייחוד הקהילה הלהט"בית הדתית, יכולים למצוא בית רק ב"תקווה חדשה". חה"כ הנדל ציין כי ימשיך לפעול למען הקהילה הלהט"בית, אולם לא התחייב על ביטול וטו אנטי להט"בי בקונסטלציות קואליציוניות עתידיות.

27.01.21 | חה"כ יוראי להב הרצנו התארח אצל מנכ"לית בת קול, תהילה אטיאס בסה

ביום רביעי, ערב ט"ו בשבט התשפ"א, 27 בינואר 2021, התארח חה"כ יוראי הרצנו, המתמודד מטעם יש עתיד לכנסת הבאה, בלייבחירות של חברותא ובת קול אצל מנכ"לית בת קול, תהילה אטיאס בסה. חה"כ הרצנו סיפר על פעילותו הציבורית לפני היבחרו, על פעילותו כחבר כנסת ועל שלושת הנושאים החשובים לו ביותר: צעירים, הקהילה הגאה ומשבר האקלים, בהם יפעל פרלמנטרית גם בעתיד. כמו כן, דיבר על מחוייבות מפלגתו יש עתיד לקהילה הגאה בפרט ולחרויות הפרט בכלל, ועל מחוייבותו של יו"ר המפלגה, יאיר לפיד, בעבר כבהווה, להוביל שינויים לטובת הקהילה הגאה מתוך הממשלה. עוד סיפר כי בטרם היכנסו במסגרת החוק הנורבגי, הוצע לו לשמש כסגן השר למשאבי המים, אולם סירב, וכל רצונו כרגע הוא להמשיך ולשרת את הציבור כחבר כנסת.

28.01.21 | חה"כ איתן גינזבורג התארח אצל חברת בת קול, אחינעם סגל אורבך

ביום חמישי, אור לט"ז בשבט התשפ"א, 28 בינואר 2021, התארח חה"כ איתן גינזבורג, המתמודד מטעם כחול לבן לכנסת הבאה, בלייבחירות של חברותא ובת קול אצל חברת בת קול אחינעם סגל אורבך. חה,כ גינצבורג סיפר על תקופתו בעיריית רעננה, על פעילותו בעיר למען הקהילה הגאה והיותו ראש העיר הגאה הראשון בישראל ועל המירוץ לראשות העיר שכלל גם ביטויים הומופוביים כלפיו. הוא הציג את עמדת מפלגת כחול לבן, ועל השינויים שכן הצליח להוביל מהקואליציה, כגון התקציבים לקהילה הגאה וההעברה בקריאה טרומית של חוק איסור ההמרה, כמו גם אחרים. הוא ציין כי מפלגתו מחוייבת לקהילה הגאה ובעלת קבלות על כך, וכשם שפעלו בקואליציה הנוכחית לטובת הקהילה כך יוכלו לעשות זאת בקונסטלציות קואליציוניות נוספות.

31.01.21 | חה"כ תהלה פרידמן התארחה אצל יו"ר חברותא לשעבר, דניאל יונס

ביום ראשון, אור לי"ט בשבט התשפ"א, 31 בינואר 2021, התארחה חה"כ תהלה נעמה פרידמן מכחול לבן אצל יו"ר חברותא לשעבר דניאל יונס. חה"כ פרידמן סיפרה על פועלה בציבור הדתי למען גישה ליברלית יותר, ולהצבת סדר יום אזרחי וחברתי בעדיפות גבוהה יותר, על פני הכותרות המדיניות בטחוניות שהתרגלנו אליהן. היא סיפרה על עמדותיה המורכבות ביחס לסוגיות דת ומדינה, ועל כך שיש לבוא לפתרון בעיות רבות באמצעות שיח. היא הציגה את עמדתה המורכבת ביחס לפונדקאות ולהמרה, אבל ציינה שאין מנוס מיצירת מערך נישואין אלטרנטיבי רשמי לזה הדתי הקיים במדינת ישראל. חה"כ תהלה פרידמן אינה מתמודדת בסופו של דבר בבחירות לכנסת ה-24.

01.02.21 | הגב' שרן השכל התארחה אצל אצל יו"ר חברותא, שי ברמסון

ביום שני, אור לכ' בשבט התשפ"א, 1 בפברואר 2021, התארחה חברת הכנסת לשעבר שרן השכל, המתמודדת מטעם מפלגת "תקווה חדשה" במקום החמישי ברשימה. השכל סיפרה על פעילותה הדיפלומטית בשירות מדינת ישראל בתפוצות ועל עיסוקה בנושא, ועל עמדותיה הליברליות אותן הדגישה רבות ופעלה למען ללא לאות בתקופת כהונתה בכנסת. השכל סיפרה בצער על השינוי שחל ברה"מ נתניהו, ועל כך שבמצב הנוכחי לא ראתה ברירה אלא לעזוב את הליכוד על מנת לקדם את ערכיה. היא מצאה לדבריה מקום במפלגת תקווה חדשה עם גדעון סער, וציינה את מחוייבותה של המפלגה בקידום ערכים ליברליים ולאומיים. בנושאי דת ומדינה וכן בנושא הלהט"בי ציינה שלמועמדי המפלגה רקורד הצבעה מוכח בעניין הקהילה הלהט"בית, ומחוייבות להביא שינוי בעניין הפונדקאות.

02.02.21 | השר אמיר אוחנה התארח אצל יו"ר חברותא, שי ברמסון

ביום שלישי, אור לכ"א בשבט התשפ"א, 2 בפברואר 2021, התארח השר לבטחון פנים אמיר אוחנה, המתמודד ברשימת הליכוד לכנסת הבאה. השר אוחנה פירט על פעילותו הציבורית בכלל ועל עשייתו למען הקהילה הגאה בפרט. השר אוחנה תופש את המאבק הלהט"בי ככזה שעבר כברת דרך, על אף שיש עוד אתגרים המצויים בדרכנו, ובראשם השוויון בפונדקאות. עוד ציין כי לצד סדר היום הלהט"בי ישנה קשת רחבה של נושאים על סדר היום הציבורי, ולכן יש לעסוק גם בהם על פי חשיבותם גם אם אינם להט"ביים. הוא ציין שהליכוד כמפלגה מחוייבת לערכיה הלאומיים והליברליים, הכוללים גם שוויון מלא לקהילה הגאה, אולם בקונסטלציות הקואליציוניות במדינת ישראל לא התאפשרו מהפיכות כוללות בתחום, והצעדים בכיוון הזה קטנים יותר. עוד ציין שבניגוד לעמדות של מפלגות אחרות, בליכוד לא מצהירים ולא מבטיחים, היות שכשמרכיבים קואליציה, ישנם שיקולים רבים נוספים הבאים בחשבון. מי שהבטיח לא הקים קואליציה מעולם ולא סביר שיקים, ועל כן קל לו להבטיח. ליכוד גדול יותר יוכל להביא שינויים גדולים יותר.

03.02.21 | יו"ר העבודה, חה"כ מרב מיכאלי התארחה אצל עו"ד איה כנען חגבי, ממייסדות בת קול וחברת ועד שב"ל

ביום רביעי, אור לכ"ב בשבט התשפ"א, 3 בפברואר 2021, התארחה יו"ר העבודה, חה"כ מרב מיכאלי, אצל פעילת בת קול ושב"ל, איה כנען חגבי. חה"כ מיכאלי סיפרה על החייאת מפלגת העבודה בראשותה, ועל שיבה לערכים שבסופו של דבר הביאו את השינוי ואיפשרו את תקומתה של המפלגה. עוד סיפרה על מחוייבותה שלה ושל המפלגה לאורך שנות עשייתה, לשוויון, שלום ורווחה, ובפרט לקהילת הלהט"ב. עוד ציינה כי יש להצביע אך ורק למפלגות אידיאולוגיות שכבר הוכיחו את העשיה שלהן, ולא למפלגות אווירה יתכן ומחר ייכנסו לממשלה. עוד ציינה כי יש להחליף את הממשלה, היות וכניסה לממשלה הוכחה פעם אחר פעם כלא יעילה ומשרתת רק את האידיאולוגיה הימנית, ומפוררת את הכוח הפוליטי של המרכז- שמאל.

27.01.21 | הגב' מירב כהן התארחה אצל מנכ"לית בת קול, תהילה אטיאס בסה

ביום חמישי, אור לכ"ג בשבט התשפ"א, 4 בפברואר 2021, התארחה השרה לשוויון חברתי לשעבר, מירב כהן, אצל מנכ"לית בת קול, תהילה אטיאס בסה. מירב מתמודדת במסגרת רשימת "יש עתיד", במקום החמישי ברשימה. מירב סיפרה על פעילותה הציבורית בירושלים במסגרת תנועת "התעוררות בירושלים", על תפקידה כמנכ"לית "אמון הציבור" ועל פעילותה בממשלה האחרונה, בה שימשה שרה מטעם כחול לבן. מירב ציינה את חשיבות עיסוקה בנושא האזרחים הוותיקים ואת אמונתה הגדולה בשינוי המגיע מהשלטון המקומי, שהודגשה בתקציב לרשויות המקומיות לקהילה הגאה על סך 10 מיליון ש"ח, שהושג בקדנציה האחרונה. עוד סיפרה מירב על מחוייבותה העמוקה לשינויים חברתיים באמצעות קידום אוכלוסיות מוחלשות ומיעוטים, וגם תיארה את המעבר ל"יש עתיד" כצעד נדרש לאחר שרה"מ הכזיב לדבריה בהבטחותיו, מעבר לו לא היו שותפים רבים במפלגתה, כחול לבן.

08.02.21 | חה"כ אלי אבידר התארח אצל יו"ר חברותא, שי ברמסון

ביום שני, אור לכ"ז בשבט התשפ"א, 8 בפברואר 2021, התארח חה"כ אלי אבידר אצל יו"ר חברותא, שי ברמסון. חה"כ אבידר מכהן בה מאז הכנסת ה-21, ומועמד ברשימת "ישראל ביתנו" לכנסת ה-24, במקום הרביעי. חה"כ אבידר סיפר על השינוי בעמדות מפלגתו ביחס לסוגיות הקהילה הגאה, ולמחוייבותה של המפלגה לרפורמה מקיפה בזכויות האזרח בישראל, וכחלק ממנה גם לקהילה הגאה. חה"כ אבידר התחייב שבכל קואליציה בה ישראל ביתנו תהיה חברה, לא יינתן וטו אנטי להט"בי לאף אחד ממרכיבי הקואליציה. עוד ציין כי התחייבות זו מחוזקת בהתחייבותה של המפלגה שלא לשבת עם המפלגות החרדיות בקואליציה, שהן הדורשות העיקריות לווטו הזה. כמו כן אמר שיפעל למען ייצוג להט"בי במפלגה, אולם הדבר תלוי גם במעורבות הלהט"בים בה. חה"כ אבידר ציין כי רשלנות הממשלה בטיפול בקורונה גדולה מאוד, ושחלק מהחלטותיה בוצעו אף בזדון, מתוך שיקולים פוליטיים. הוא ממלא את תפקידו כחבר אופוזיציה בבקורת על הממשלה, ושתוך נסיונות להשתיקו הוא מכונה "מכחיש קורונה", אף שזה כמובן אינו המצב.

בחור בן 18-19, שהולך לטיפול "מקצועי" ו"מבטיח", תרתיי משמע, שנותן תחושה של עוצמה, ביטחון, כמו טריפ מופלא על קוקאין משובח במיוחד הנארז בתוך מעטפת של מציאות אפשרית וחוקית לחלוטין… יש יותר מזה?!

אחד הדברים שאפיינו את הטיפול זה הדגש על כך שניתן לשנות דברים- הנטייה הזאת היא נרכשת ואיננה מולדת, נאמר, ולכן אין שום בעיה לשנות את זה. המפתח הוא בי וזה תלוי רק ברצון שלי. עניין של בחירה.

קרא עוד »

סדנת כתיבה מונחית

לכתוב את מה שבפנים. את מה שלמדנו להשתיק ולהפנים. לא להדחיק, לא להחליק, אלא לחלוק את שעל הלב. שכבר למד לכאוב אך גם להתאהב.

קרא עוד »

ליין אוי גיי זמיר

מקוות שהתעוררתן חמודות מתוקות, כי אחרי המסיבה מוש מוש מוש שהיתה לנו קשה לקום!! אריאלה רשף המדהימה עלתה והרימה לנו את הרחבה, ו100 חברותות פיזזו אמש במועדון ה"אמור" בתל אביב, עד שהמנהל בא ואמר "רבותינו, הגיע זמן קריאת שמע של שחרית". אוי גיי זמיר 2 – הייתם מדהימים והיה מדהים! תודה שבאתם ונתראה במסיבה הבאה

קרא עוד »

סדרת ארון הקודש

"ארון הקודש”
היא סדרת רשת דוקומנטרית שיצרה הבמאית וחברת הקהילה מורן נקר, על להט”בים דתיים שתעלה בתאגיד השידור הציבורי “כאן”. כל פרק מתמקד בדמות, זוג או משפחה בשלב אחר בחיים. הקרנת הסדרה מביאה תיעוד אינטימי של אנשים המתמודדים עם המפגש בין נטיה מינית וזהות מגדרית ובין אמונה ואורח חיים דתי, דרך רגעים משמעותיים וטקסים דתיים, משפחתיים וזוגיים.

קרא עוד »

אני חושב שהמילה שחיפשת היא "קוויר"

הרב אברהם סתיו, אני חושב שהמילה שחיפשת בפתיחת דבריך היא קוויר (או אולי גיי באנגלית), אדם שהוא חריג מהציפיות הסיס-הטרו-נורמטיביות של החברה שלנו, ולא המילה הומו או הומוסקסאול. כשאנשים להט"בים מזדהים עם דמויות כמו בובספוג או אלזה "ומשייכים" אותן לקהילה הגאה הם לרוב לא מסווגים אותם מבחינת נטייה מינית או זהות מגדרית, אלא מצביעים על חוויה משותפת. בדרך כלל החוויה הזאת לא תהיה של אחת הזהויות הכלולות באותיות להטבא"ק+. זו פשוט חוויה כללית יותר, החוויה של שונות בתוך חברה שמניחה שכל בן נמשך לבת, שמבוגרת בשנות ה-30 שלה צריכה להתעניין בקשרים רומנטים, ושהחוויה המגדרית של כל אחד.ת היא או גבר או אשה. המילה היותר כוללנית לזהות השונה הזו היא המילה קוויר. הקושיה – איך ייתכן שלספוג או לכוכב ים תהיה נטייה מינית או זהות מגדרית שונה, רלוונטית כמו הקושיה איך ייתכן שבובספוג מדבר, שיש לו רישיון נהיגה, ושהוא לובש חולצה מכופתרת ועניבה.

קרא עוד »

שתפו את המאמר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.