להקדים רפואה למכה

הרב אלון פרסם מכתב תמיכה ב"עצת נפש". זאביק סבור שהבעיה של הרב אינה בנטייה המינית שלו - תהיה אשר תהיה - אלא בחוסר נכונותו ליטול אחריות ולהעניק לתלמידיו תמיכה רגשית ראויה לשמה, במקום לנסות "לרפא אותם במגע" * וגם זאביק בטיפ לחברי פורום "תקנה": אולי המיזם הבא שלכם יהיה לחקור את "עצת נפש", לפני השערורייה הבאה?

אני יודע שזה ילדותי להגיד "אמרנו לכם"
ממש ילדותי
אבל כולנו ילדים של החיים
ולכן, אמרנו ואמרנו לכם.

כבר כמה שנים אנחנו אומרים לכם
שיש הומואים ולסביות דתיים
והרבה. ובכל מקום.
ושאי אפשר להשתיק את זה יותר.
ואי אפשר "לרפא" את זה.
ואלו שמנסים "לרפא" את זה עושים זאת בסודי סודות ובדרך לא דרך.
אמרנו וחזרנו ואמרנו.

וחלק הקשיבו לנו. והרוב רצה להמשיך ולהתעלם כי זה היה נוח.
ועכשיו כבר אי אפשר להתעלם.

אולי גם זו דרך לטפל?
אולי גם זו דרך לטפל?

הרבה אנשים לא מבינים שזו משמעותה האמתית של "פרשת הרב אלון" – הניסיון שלו "לרפא" את "הנטיות ההפוכות" של תלמידיו בדרך-לא-דרך. יכול להיות שהוא בכנות האמין שזה עוזר. ויכול להיות שלו עצמו היו, ואולי יש, כל מיני דחפים לא מעובדים. זה לא העניין. וגם נטייתו המינית של הרב אלון לגמרי אינה מן העניין. כבר כמה אנשים שאלו אותי בימים האחרונים אם לדעתי הרב אלון הוא הומוסקסואל או פדופיל או שניהם יחד. אני עניתי לכולם שאין לי מושג ושזה לגמרי לא משנה.

הבעיה של הרב אלון אינה בנטייה המינית שלו – תהיה אשר תהיה – אלא בחוסר נכונותו ליטול אחריות ולהעניק לתלמידיו תמיכה רגשית ראויה לשמה, במקום לנסות "לרפא אותם במגע".

למי שלא יודע, מדובר בפרקטיקה שהייתה עד לא מזמן מקובלת מאוד בקרב מטפלי ההמרה – אנשים שמנסים "לרפא" הומוסקסואלים. הם פיתחו תיאוריות שלמות סביב התפיסה שהומוסקסואל נהיה כזה כביכול עקב חסך בחום ומגע אוהב מצדו של האב ולכן ניתן "לרפא" אותו באמצעות מגע או עיסוי, כדי שהוא ילמד שיש גם מגע לא מיני בין גברים וכו'. חלק מה"מרפאים" האלו בארה"ב מרצים היום תקופות מאסר כאלו ואחרות.

בלהט להגן על הרב אלון או בהלם מן הפרשה רבים לא שמו לב להשתתפותו של הרב אלון בסרט על ארגון טיפולי ההמרה "עצת נפש" ולמכתב התמיכה שלו המתנוסס באתר של הארגון. מדובר בארגון שכל פעילותו היא עבירה על כל עקרון אפשרי של אתיקה מקצועית וטיפולית. אבל הרב אלון ורבנים נוספים בחרו לתמוך בו. ואם לרבנים אין מושג לגבי השאלה מהו הטיפול הראוי ומה לא – מניין שנער תלמיד ישיבה תיכונית או הסדר יֵדע שמגע באזורים אינטימיים אינה מרפאה "נטיות הפוכות"? אולי דווקא ככה מרפאים אותן?

אשרינו שזכינו שיש לנו פורום "תקנה" ובו אנשים שעושים את מלאכתם קודש ולוקחים אחריות ציבורית מלאה. חשוב לחזק אותם במיוחד עכשיו על רקע קיתונות של בוז שהם סופגים עכשיו: מימין על הפגיעה ב"רב הנערץ" שאותו הם ניסו להציל מקלון יותר ממה שהוא רצה להציל את עצמו, ומשמאל על "סגירה של דברים בפנים".

אשריה הציונות הדתית שזכתה להנהגה רבנית וחברתית שאינה נושאת פנים לגדולים ולמהוללים. בזכות אנשי פורום "תקנה", אני גאה כיום להשתייך לציונות הדתית ושולח להם ברכת ישר כוחכם !

לרב מרדכי אלון אני שולח בקשה שלא להתבזות יותר ממה שהוא התבזה כבר. אנא ממך, מנע חילול השם נוסף. תכתוב מכתב תודה לחברי הפורום "תקנה", תבקש מחילה מהנערים בהם טיפלת ותטפל סוף כל סוף בעצמך, תוך תענית דיבור של כמה שנים טובות. לימדת תורה הרבה, עכשיו הגיע זמן להפנים דברים.

ובקשה קטנה אחרונה מחברי הפורום "תקנה" – אולי המיזם הבא שלכם יהיה לחקור את הארגון "עצת נפש", לפני השערורייה הבאה?

קוויריות במחשכים

הרכבת גולשת לתחנה ואני עולה, ושוב תפילה קטנה שאלוהים יעזור לי עם הנוער הירושלמי הקט הזה שלא חטא כי לא ראה קוויריות או שלא חטא שהסתובב ביום חמישי אחד במרכז העיר ונתקל בי. שאלוהים יעזור.

קרא עוד »

הסיפור של אביעד קנר

"אני 3 וחצי שנים בזוגיות עם בחור שהוא גם דתי ועדין בארון. המשפחה שלי מכירה אותו. המשפחה שלו עדין לא מכירה אותי".

קרא עוד »

בואו נדבר רגע על חתונה דתית גאה

המילה הגדולה הזו, האירוע הגדול והיקר הזה. עזבו רגע מאבקים, הכרה מהמדינה, הפלות של הצעות חוק לברית זוגיות וחתימה ברבנות. לא מה זה אומר לאנשים אחרים, אלא מה זה אומר בשבילנו-הומואים בחיים קהילתיים דתיים ומוקפים סטרייטים, לא עלינו.

קרא עוד »

שתפו את המאמר