חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

להט"בים דתיים בבתי ספר דתיים ובתי כנסת

התייחסנו במהלך המפגש לאמירות ולכתבות מהתקופה האחרונה על היחס של נציגי הציבור בכלל והדתי בפרט, לאוכלוסייה הגאה.

במפגש האחרון של הקשת הסרוגה חיפה שוחחנו על להט"בים דתיים בבתי ספר דתיים ובתי כנסת.

הפעם גיוונו את מקום המפגש וערכנו את הפגישה במשרדי חברת סילק ביוקנעם.

בהזדמנות זו נודה להם על האירוח המכובד והנדיב!

המפגש החל בשיתוף של חוויות אישיות במסגרות הדתיות השונות.

היה מדהים לשמוע את השוני כיצד כל אחד חווה בעבר והיכן זה פוגש כל אחד מאיתנו בהווה, ההתמודדות בין עולם הדת והמשיכה לגברים.

התייחסנו במהלך המפגש לאמירות ולכתבות מהתקופה האחרונה על היחס של נציגי הציבור בכלל והדתי בפרט, לאוכלוסייה הגאה.

בהמשך המפגש, הקו היה הרבה יותר אישי. .

התחלקנו לקבוצות קטנות ודיברנו על הסטטיסטיקות שמצביעות על מגמה חיובית בנוגע ליחס הציבור הדתי כלפי הקהילה הגאה. בהחלט יש מגמה חיובית, אבל, יש עוד דרך לעשות😇.

שמחנו לשמוע, כי ישנם קווים משותפים בין כל חברי הקבוצה ויחד עם זאת, דעות שונות ומגוונות בנוגע לאיזה יחס וציפייה אנו מצפים שהקהילה הדתית תנהג כלפיי הקהילה הגאה.

סיכמנו את הפעילות בכך, שאם בעבר, בכלל לא הייתה הכרה שיש אוכלוסייה גאה, היום, תאהבו או לא תאהבו, תסכימו או לא תסכימו, אנחנו נשמעים (!) ואנחנו כאן ובעזרת השם לתמיד ❤️

לצערי נפלו בכתבה בעולם קטן מספר טעויות

בגליון הקודם (868, בראשית) פורסמה בעלון זה הכתבה "מחקר חדש: טיפולי המרה עשויים להפחית אובדנות". לצערי נפלו בכתבה מספר טעויות אשר עלולות להשאיר את הקוראים עם רושם שגוי לגבי המחקר המדובר ולגבי הקשר בין טיפולי המרה לאובדנות. קראתי את המאמר המדובר של ד"ר סולינס ואת המאמר נגדו יצא, ואבקש לתקן שגיאות אלו.

קרא עוד »

כמה ממכם בעד דברים רעים?

כלומר, לא דברים שנויים במחלוקת, פשוט דברים רעים. התשובה, אני מקווה בכל אופן, היא אף אחד, אף אחד לא בעד מה שרע וכולנו מנסים לצדד בטוב. ובכן, ניתן להסיק מכאן שלהיות בעד מה שטוב ולהתנגד לרע זה דבר משותף (כמעט) לכל האנושות – ולכן זה לא אומר הרבה. אני מציע לעשות את אותו התרגיל עם הומופובים. כמה ממכם בעד טיפולי המרה?

קרא עוד »

הרהור מתמשך ואסוציאטיבי בחוויית הגלות והחֲציּוּת שלי.

הייתי מוכנה לשלם מחירים ואכן שילמתי. מחירים כבדים מנשוא. אולם למחיר הגלות הרוחנית, לא הייתי מוכנה. אני טרם יודעת להכיל את התסכול כאשר זכרונות צפים, או געגוע לישיבה וללימוד התורה מגיע.

קרא עוד »

שתפו את המאמר