להט"בים דתיים בבתי ספר דתיים ובתי כנסת

התייחסנו במהלך המפגש לאמירות ולכתבות מהתקופה האחרונה על היחס של נציגי הציבור בכלל והדתי בפרט, לאוכלוסייה הגאה.

במפגש האחרון של הקשת הסרוגה חיפה שוחחנו על להט"בים דתיים בבתי ספר דתיים ובתי כנסת.

הפעם גיוונו את מקום המפגש וערכנו את הפגישה במשרדי חברת סילק ביוקנעם.

בהזדמנות זו נודה להם על האירוח המכובד והנדיב!

המפגש החל בשיתוף של חוויות אישיות במסגרות הדתיות השונות.

היה מדהים לשמוע את השוני כיצד כל אחד חווה בעבר והיכן זה פוגש כל אחד מאיתנו בהווה, ההתמודדות בין עולם הדת והמשיכה לגברים.

התייחסנו במהלך המפגש לאמירות ולכתבות מהתקופה האחרונה על היחס של נציגי הציבור בכלל והדתי בפרט, לאוכלוסייה הגאה.

בהמשך המפגש, הקו היה הרבה יותר אישי. .

התחלקנו לקבוצות קטנות ודיברנו על הסטטיסטיקות שמצביעות על מגמה חיובית בנוגע ליחס הציבור הדתי כלפי הקהילה הגאה. בהחלט יש מגמה חיובית, אבל, יש עוד דרך לעשות😇.

שמחנו לשמוע, כי ישנם קווים משותפים בין כל חברי הקבוצה ויחד עם זאת, דעות שונות ומגוונות בנוגע לאיזה יחס וציפייה אנו מצפים שהקהילה הדתית תנהג כלפיי הקהילה הגאה.

סיכמנו את הפעילות בכך, שאם בעבר, בכלל לא הייתה הכרה שיש אוכלוסייה גאה, היום, תאהבו או לא תאהבו, תסכימו או לא תסכימו, אנחנו נשמעים (!) ואנחנו כאן ובעזרת השם לתמיד ❤️

חורבן, כמו פורקן הוא תוצר של פעולה מתמשכת, הוא לא קורה מעצמו יום אחד

לכל אחד מאיתנו יש איזו ארץ מובטחת, נחלה שאליה הוא שואף להגיע בה למנוחה, לפחות בדמיון. אף אחד לא מבטיח לנו שהדרך לשם תהיה קלה. כל אחד יתמודד בדרך עם יציאה ממצרים. לשלוח מרגלים קצת יותר קשה לנו, אבל כמעט כולנו זוכים להבלחות של החיים להם אנחנו מייחלים. פעמים רבות שיתקוף אותנו הפחד בנקודות האלה וזו משימה קשה לא להוציא דיבת התמונת עתיד הזו רעה, לא להגיע לבכית חנם.

קרא עוד »

מה זאת אהבה?

יש משהו ברגש הזה שלא ניתן להגדרה. משהו מסתורי, ממגנט, לא חד משמעי. הוא תופס צורה, משתנה, מתעצב לאורך הזמן והחיים, לובש מראות וצבעים שונים.
אבל יותר מהכל, הוא תמיד שם.

קרא עוד »

שתפו את המאמר