"להבדיל"

לפי הדברים של דובר אוניברסיטת בר אילן חיים זיסוביץ' צריך לחוקק חוק האוסר על בני זוג לשכב כאשר האישה בזמן הנידה, או לסקול מחללי שבת. פוסט תגובה מאת נדב * ומה אתם חושבים?
חיים זיסוביץ תגובה דובר בר אילן
תגובת דובר אוניברסיטת בר אילן, חיים זיסוביץ', על החלטת האוניברסיטה לא להתיר פעילות הפנינג של התא הגאה באוניברסיטה. לחצו להגדלה

להבדיל אדוני, ואל תבין אותי לא נכון, אמרת משהו אידיוטי.
פדופילים, באמת? האם זו התקדמות מ"עוד מעט הם יבקשו להתחתן עם עז?".
קצת היסטוריה: הראשון שאמר לי אישית שאני פדופיל היה רב אחד, שבאתי אליו לשיחה בהיותי בן 20 בישיבת ההסדר, פניתי אליו כיוון ששמתי אמוני שהוא יוכל לעזור לי עם הבעיה שלי. אחד הדברים הראשונים שהוא אמר לי היו שחלק מהמשיכה שלי לגברים הינה משיכה שלי לאחיינים שלי. הקטינים.
טוב, הוא רב אז הוא מבין בדברים כאלה לא?
נקרעתי בין מה שהרב אמר לבין המציאות. ממש לא נמשכתי לאחיינים שלי, ילדים קטנים לא מעניינים אותי מינית. בינתיים, הרב אלון נשפט בבית משפט ואני מקווה להיכנס לחיים טובים ולשלום. בערך, כלומר עד הפעם הבאה שישוו אותי לפדופיל.
אני לא יודע אם פדופילים אוהבים שמשווים אותם לגייז כל הזמן. כאילו, יכול להיות מצב שהם אומרים: טוב, לפחות אנחנו לא "כאלה".
כי לפחות פדופיליות זה לא נגד ההלכה. לא רק שלא נגד, אפילו מעודדים את זה – הנה מה שהגמרא אומרת בנושא: אמר רבא: "הכי קאמר גדול הבא על הקטנה ולא כלום, דפחות מכאן [מגיל 3] כנותן אצבע בעין [כלומר לא עשה כלום מינית הלכתית]".
אני מקווה שזה ברור שיש הבדל מאוד גדול בין שני בוגרים שהחליטו ביחד לקיים יחסים מין לבין בוגר וקטינה, בוגרת וקטין בוגר וקטין או בוגרת וקטינה.
אז נכון שהוא התנצל בפייסבוק שלו ואמר שהוא היה צריך להשוות את זה למשהו אחר: הימורים לא חוקיים או שימוש בסמים. אבל העניין הוא שהוא לא עשה את זה. כי אסוציאטיבית זה מה שמתחבר אצלו בראש. וזה דבר רע.
רגע – ואם הוא היה משווה להט"בים למהמרים לא חוקיים או למשתמשים בסמים זה היה בסדר? האם לדעתו צריך להחזיר למדינה את חוק איסור משכב זכר?
האם באותה הרוח צריך לחוקק חוק האוסר על בני זוג לשכב כאשר האישה בזמן הנידה? אני מציע פקחים שיאכפו את הנושא. הם יעברו בזוגות ויחפשו בועלי נידות ומחללי שבת ואז גם נסקול בכיכר האוניברסיטה את מחללי השבת, כיאה לצביון.
מעניין שהדבר יצא בדיוק ביום ששמעתי מתנגן ברדיו אמירותיה של מירי רגב בנושא אי תמיכה תקציבית בתאטראות שמסרבות להופיע בחלקים מסוימים של ארץ ישראל. אני בטוח שאנשים מסוימים בבר אילן תמכו מאוד ברעיון זה ומאידך שמחו מאוד לשמוע שהאוניברסיטה שלהם עושה בדיוק אותו הדבר, ומחליטה שקבוצות מסוימות הם פסולות בעיניה. אולי המדינה צריכה להפסיק גם את התקצוב של בר-אילן?
כי זה בעצם לעבור על החוק במדינה, החופש להתאחד, חופש הדיבור ועוד כמה חופשים שאני לא מבין בהם. הנה את זה אפשר להשוות לפדופיליה. שניהם נגד החוק.
תאר לך שיקום מוסד שבו אנשי המוסד יחנכו לפדופיליה במעשיהם, ועוד יקבלו על כך כסף? ועוד יקראו לעצמם מוסד דתי? זו בעיה בצביון, לא?
אנסה לעזור עם משלים מטפורות והשוואות. לעשות יריד בנושא גאווה, לשיטתך, יהיה דומה יותר לקבוצת סטודנטים שיאכלו אוכל לא כשר בדשא המרכזי, נגיד כריך עם חזיר בפנים.
אבל גם הם לא מעודדים אף אחד לעבור על ההלכה, הם רק שם, חיים את החיים שלהם. גם אנחנו לא מעודדים אף אחד להיות להט"ב. זה לא עובד ככה בחיים. ההבדל הוא שאצלנו יש מצוקה גדולה מאוד בגלל תגובות שליליות מהחברה. תגובות כמו: אתם כמו פדופילים, ולכן אנחנו צריכים לעשות יריד שמבקש קצת התחשבות והכלה.

אז באו נסכם פשוט שכל השוואה יכולה להיות בעייתית? יש פה מצב שלא משנה כמה ילחמו בו הוא יישאר. יש פה אנשים שבאמת סובלים וקשה לנו. ואם זה אומר שפעם בשנה למשך חמש שעות עושים אצלכם באוניברסיטה יריד שבו אנשים מקדמים סובלנות והכלה, זה לא יפגע בצביון הדתי. אדרבה, זה יכול אפילו לחזק אותו. מומלץ לנסות.

פורסם גם בבלוג של נדב

באותו נושא: לשמיעת ראיון של יו"ר חברותא דניאל יונס בתוכניתו של גבי גזית, שבו השתתף גם פרופ' הלל וייס – אמריטוס באוניברסיטת בר אילן – לחצו כאן

we all wear masks but which one is real the one that hides your face or the one that is your face, 3m respirator fit testing, wal mart 3m painting mask, sun tanning face shield, uv visor face shield, respirator mask for airborne virus, best natural face mask, coronavirus antibotic, whish face mask, sars coronavirus rna producedc, 3m particulate respirator 8511 n95, usmle1 coronavirus, 100 pc disposable masks allergy, stella fiesta face mask, n95 dust mask apf, south korea dist surgical mask, green tea bag face mask, diy pretreated antiviral mask surgical, uneveloped coronavirus, face shield mask snowboarding walmart, 3m mask disposable, should you use a face mask when bleaching hair, what does it feel like to be on a respirator, which is the lie the mask of my face, what is that mask athletes wear opn thier face, what happens if you use an expired face mask ulta dermalogica, half face mask design, best walmart face mask, 3 step face mask, menards respirator mask, why asian wear face mask, rexall bandages, face shield christmas, fremont california n95 mask fit test, menards dust mask 3m, coronavirus vaccine one dog and not others, chang air pollution n95, image of dust mask,

הדמעות שירדו לי כשהייתי אז בן 13 בחדר של הרב בישראל, שאמר לי שהומואים הם שטן מלוכלך וחטא חמור בתגובה לוידוי שלי, התחלפו בדמעות של אושר

אני זוכר שכשאוליבר נולד, חיפשנו מקום להתארח בו בבית הכנסת וגם ללכת למקווה, ואז פגשנו ברב ברוס הנדיר והמדהים שארגן לנו חגיגה מאירת עיניים בבית הכנסת בפורטלנד בארה״ב. כשהגענו, לא האמנו – המונים מהקהילה היהודית הגיעו כדי לחגוג איתנו. הרגשנו כמו משפחה אמיתית.

קרא עוד »

הקללה הכי נפיצה בבית הספר

בימים אלו אני עובד בבית ספר ממלכתי דתי במרכז הארץ כתומך הוראה של כיתה ד', כשהכיתות מחולקות לקפסולות. מורה מן המניין באחת, ואני מעביר את אותו השיעור באחרת. מעמד-ביניים שהומצא לימי המגפה, הדועכת ב"ה.

קרא עוד »

עוד טור דעה טרנסופובי מפי אישה דתיה

בשבת האחרונה פרסמה שרון רוטר טור דעה על קרוב משפחה שלה (מצורף למטה, מוזמנים ומוזמנות לקרוא). כאיש מדע, ביולוג וגנטיקאי אני ממש מרגיש צורך לענות על הטיעונים שלה שמלאים בחוסר ידע ובהבנה בעניין.

קרא עוד »

שתפו את המאמר