חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

לא תמיד יוצא לי להיות צדיק טהור

ביומיים אלו מקיים ארגון חברותא סמינר הכשרה להפעלת "קו קשב" לתמיכה. והזמינו אותי ליחידה, שקראתי לה "רב קשב" (טאדאם!) - על הפעולות, החוויות והתובנות שלי כרב, שכבר במשך כמה שנים מהווה כתובת הלכתית, אמונית, רגשית ותומכת לפניית בני נוער ומעלה להט"בים דתיים, הורים וצוותי חינוך ורווחה. לא מעט מהפונות והפונים גם עוקבים פה. דש. 🤗

הרב אלקנה שרלו


לא תמיד יוצא לי להיות צדיק טהור,

שלא קובל על הרשעה, הכפירה, הבערות והלהט"בפוביה, אלא מוסיף צדק, אמונה, חכמה ואהבה;

אבל כשכן יוצא לי זו חוויה נהדרת.

תנסו בעצמכם.

ביומיים אלו מקיים ארגון חברותא סמינר הכשרה להפעלת "קו קשב" לתמיכה.

והזמינו אותי ליחידה, שקראתי לה "רב קשב" (טאדאם!) – על הפעולות, החוויות והתובנות שלי כרב, שכבר במשך כמה שנים מהווה כתובת הלכתית, אמונית, רגשית ותומכת לפניית בני נוער ומעלה להט"בים דתיים, הורים וצוותי חינוך ורווחה.

לא מעט מהפונות והפונים גם עוקבים פה. דש. 🤗

היה לי מפגש מרתק ומאוד מרגש.

סיפרתי משלל הפניות שהיו והינם, הצגתי את העקרונות המלווים אותי, שיתפתי בתובנות ובחוויות. ובעיקר הרבינו ועוד נרבה יחד צדק, אמונה, חכמה ואהבה. כמה צריך את זה היום!

לקראת המפגש אף פניתי לכמה וכמה מהיקרים והיקרות שאני איתם בקשר שיכתבו לי מנקודת המבט שלהם על החוויה. דמעות.

מחשבה אחת מאוד חשובה שאני מסתובב איתה, אמנם מאוד טרוויאלית, אבל אני רוצה לומר אותה בבירור ובשפה פשוטה –

ה"בעיה" היא לא בחבר'ה שלנו, הבעיה היא בנו. בנו ההורים, בנו הרבנים, בנו הקהילות, בנו מוסדות החינוך, בנו התורה הנלמדת, בנו המקובל בציבור. את זה צריך לשנות. ומשנים ונשנה!

יום כיפור מתקרב, הזדמנות נהדרת לתיקון. כמו שאמרתי פעם – איך אפשר לעמוד בתפילה ולומר בהתרגשות את הפיוט "אנו קהלך ואתה חלקנו", כשאיננו מאפשרים להיות חלק מהקהל??

כתיבה וחתימה טובה!

הרב אלקנה שרלו

היום ישבתי במונית של אבא שלי ובכיתי.

אבא שלי הביט בי דרך המראה הקטנה שתלויה במונית שלו, וראיתי לו את זה בעיינים. ראיתי שכאב לו לספר לי על ההוא שקרא לו הומו וירק. חשבתי על זה, מה זה בשביל אבא לילד הומו לשמוע אדם מבוגר אחר מקלל אותו, תוך כדי יריקה, וקורא לו ״יא הומו״

קרא עוד »

שתפו את המאמר