חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

לא תמיד יוצא לי להיות צדיק טהור

ביומיים אלו מקיים ארגון חברותא סמינר הכשרה להפעלת "קו קשב" לתמיכה. והזמינו אותי ליחידה, שקראתי לה "רב קשב" (טאדאם!) - על הפעולות, החוויות והתובנות שלי כרב, שכבר במשך כמה שנים מהווה כתובת הלכתית, אמונית, רגשית ותומכת לפניית בני נוער ומעלה להט"בים דתיים, הורים וצוותי חינוך ורווחה. לא מעט מהפונות והפונים גם עוקבים פה. דש. 🤗

הרב אלקנה שרלו


לא תמיד יוצא לי להיות צדיק טהור,

שלא קובל על הרשעה, הכפירה, הבערות והלהט"בפוביה, אלא מוסיף צדק, אמונה, חכמה ואהבה;

אבל כשכן יוצא לי זו חוויה נהדרת.

תנסו בעצמכם.

ביומיים אלו מקיים ארגון חברותא סמינר הכשרה להפעלת "קו קשב" לתמיכה.

והזמינו אותי ליחידה, שקראתי לה "רב קשב" (טאדאם!) – על הפעולות, החוויות והתובנות שלי כרב, שכבר במשך כמה שנים מהווה כתובת הלכתית, אמונית, רגשית ותומכת לפניית בני נוער ומעלה להט"בים דתיים, הורים וצוותי חינוך ורווחה.

לא מעט מהפונות והפונים גם עוקבים פה. דש. 🤗

היה לי מפגש מרתק ומאוד מרגש.

סיפרתי משלל הפניות שהיו והינם, הצגתי את העקרונות המלווים אותי, שיתפתי בתובנות ובחוויות. ובעיקר הרבינו ועוד נרבה יחד צדק, אמונה, חכמה ואהבה. כמה צריך את זה היום!

לקראת המפגש אף פניתי לכמה וכמה מהיקרים והיקרות שאני איתם בקשר שיכתבו לי מנקודת המבט שלהם על החוויה. דמעות.

מחשבה אחת מאוד חשובה שאני מסתובב איתה, אמנם מאוד טרוויאלית, אבל אני רוצה לומר אותה בבירור ובשפה פשוטה –

ה"בעיה" היא לא בחבר'ה שלנו, הבעיה היא בנו. בנו ההורים, בנו הרבנים, בנו הקהילות, בנו מוסדות החינוך, בנו התורה הנלמדת, בנו המקובל בציבור. את זה צריך לשנות. ומשנים ונשנה!

יום כיפור מתקרב, הזדמנות נהדרת לתיקון. כמו שאמרתי פעם – איך אפשר לעמוד בתפילה ולומר בהתרגשות את הפיוט "אנו קהלך ואתה חלקנו", כשאיננו מאפשרים להיות חלק מהקהל??

כתיבה וחתימה טובה!

הרב אלקנה שרלו

באנו חושך לגרש

במשך תקופה ארוכה חשבתי שהקולות בראש שלי, אותם קולות שאמרו לי שאני טעות, שאני מקולקל, שאני לא ראוי לאהבה – הם האור, ואני החושך.

קרא עוד »

החלומות שהיו לי התרסקו ומצאתי את עצמי בודד ושבור

אני לא מאשים, לא אותה ולא אותי. גם לא את הממסד הדתי, על אף שאם הדברים היו אחרת הרבה מאד כאב היה יכול להיחסך. אני רק מבקש שתאמינו. שתאמינו לה, שתאמינו לי. את המחיר שלי אני כבר שילמתי, אין לי מה לעשות עם זה ואין לי טעם להאשים את המציאות שהייתה יכולה להיות אחרת. אני רק מקווה שעוד אנשים לא יעברו בגיהינום הזה. אל תתנו לזה לקרות בקלות דעת ואל תטיפו מוסר ואידיאולוגיה לאלו שיישאו את כאבם לבדם.

קרא עוד »

אלוהים לא נמצא במקום שיש בו שנאה

הייתי צריך לבחור בין לקבל את הבן שלי ולאהוב אותו, לבין להתנכר לו. לזרוק אותו בגלל מי? בגלל אלוהים? אלוהים לא נמצא במקום שיש בו שנאה״.

קרא עוד »

שתפו את המאמר