חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

לא אמרתי להרבה אנשים בחיי שאני ביסקסואלית.

הזהות הלהט"בית שלי חלחלה סופית כשהייתי בת 20 - שנתיים אל תוך מערכת יחסים רצינית עם בן הזוג הסטרייט שלי, איתו התחתנתי אחרי כמה שנים.

ניצן שפיר | דעה


לא אמרתי להרבה אנשים בחיי שאני ביסקסואלית.

הזהות הלהט"בית שלי חלחלה סופית כשהייתי בת 20 – שנתיים אל תוך מערכת יחסים רצינית עם בן הזוג הסטרייט שלי, איתו התחתנתי אחרי כמה שנים.

ללא שום אופק ל"מימוש" המשיכה שלי לנשים ומגדרים נוספים, הביסקסואליות שלי הפכה בעיני לסוד משונה, לא רלוונטית לאחרים אבל עדיין גילוי עצמי מרעיש.

בהיותי אדם פרטי וחששן למדי, לא ששתי לשתף עם אחרים את הגילוי. מיד התחלתי לגלגל בראשי את התנהלות השיחה: איך יגיבו? האם יכעסו? האם לפתוח בשורה הקלאסית של "יש לי משהו לספר לך"?

ומה בעצם יש לי לספר? לא יצאתי לדייט עם אף אחת חדשה. אני לא מתכננת להביא הביתה להורים מישהי שהם יצטרכו לגלות כלפיה טאקט מיוחד. האם זה אומר שאני צריכה לספר למשפחה המורחבת על כל מחשבה פרטית ומעוררת מחלוקת שעולה לי בראש, גם כשהיא לא מתגשמת באופן פומבי?

גם לאנשים מהקהילה הלהט"בית לא ששתי לספר. תמיד נראה לי שזה חסר כבוד, כי לא הייתי צריכה להתמודד עם יציאה/הוצאה מהארון או איזשהן השלכות חברתיות.

אבל הגילוי הזה, כאמור, היה מרעיש. הוא הציף אותי ופרץ את דפנותי. אז בכל זאת יצא שסיפרתי.

לחברה טובה, שיצאה גם היא מהארון לפני כמה שנים לפני משפחתה השמרנית. יותר שמרנית משלי. התגובה המידית שלה הייתה חיוך נבוך כזה, והיא אמרה "אוקיי, אז מה…?"

החלפתי נושא. השיחה ביננו קלחה כמו תמיד, אז לא הייתי צריכה להתמודד עם השאלה.

אז מה?

המחיקה הביסית ששמעתי עליה כל כך הרבה לא באה אליי מבחוץ כמו שהיא הופיעה מבפנים. כאילו מישהו שתל נציג של הפטריארכיה ההטרונורמטיבית בתוכי. הם ידעו איכשהו שלא אעז להגן על עצמי וזהותי כמו שאזנק להגן על אחרים.

אבל לאט-לאט אני יוצאת. אני מקיפה עצמי בחברים טובים, ומספרת שוב שאני ביסית למי שלא הבין בפעם הראשונה. בנחת ובהבנה.

"מי שמפחד לחזק את שרקי ולעשות לו לייק של אמפתיה, חושש מן הטאבו המגזרי"

נציגי הציבור שמפחדים להביט במראה ששרקי מעניק להם – ישלמו מחיר אלקטורלי כשהנוער ירגיש שמנהיגותם מאבדת רלוונטיות. כשם שעזבו צעירי ש"ס ואגודה אל חיקו של בן גביר, יעזבו צעירים נוספים מפלגות נוספות שלא יישרו קו עם המאה ה־21, ועם הפוסט המכונן של מי שבסך הכל רוצה להיות אבא בשולחן שבת.

קרא עוד »

לבד וביחד על קינג ג'ורג'

צעדתי לאט על קינג ג'ורג'. התעייפתי מאוד, אפילו מהאינטרקציות הקטנות עם האנשים בחמ"ל הצפוף. לפחות מזג האוויר בחוץ קצת התקרר.

קרא עוד »

שלום צ’אט ג’י פי טי, תוכלי לספר לי בבקשה מהי הומופוביה?

כמו שצ’אט ג’י פי טי אמרה, יש קשר מובהק בין דתות לבין הומופוביה. ספציפית, יש קשר מובהק בין היהדות לבין הומופוביה. לפני כשנה פרסמתי ב”התקופה” את המסה “כה אהבו חכמינו”, שעסקה בדרך שבה היהדות המסורתית פירשה את סיפור רבי יוחנן וריש לקיש בנהר הירדן. משפט הפתיחה הפלרטטני של ריש לקיש: “יופיך לנשים”, שאותו ניתן להבין בקלות כ”אתה יפה כמו בחורה” פורש לאורך ההיסטוריה היהודית כ”חשבתי שאתה אישה”, כי לא ייתכן שדמות נכבדה כל כך, הנמנית על חבורת הרבנים המכונה “חז”ל”, תהיה אדם שנמשך לגבר. אבל הסיפור קורע הלב של שני החכמים הוא סיפור אהבה רומנטי, ועוד כזה שנגמר בטרגדיה, אולי כדי להזהיר את מי ששוקל להתאהב בגבר.

קרא עוד »

שתפו את המאמר