כנס חירום לא.נשי טיפול וחינוך על "טיפולי" המרה

לאור ההתפתחויות הציבוריות המדאיגות, המרכז למאבק בהמרה והקליניקה הגאה של המרכז הגאה בעיריית תל אביב־יפו יוצאים בכנס חירום לא.נשי טיפול וחינוך בנושא "טיפולי" המרה.
22.12.22 | "להיות או לחדול" – כנס חירום לא.נשי טיפול וחינוך על "טיפולי" המרה | בית הצעירים

לאור ההתפתחויות הציבוריות המדאיגות, המרכז למאבק בהמרה והקליניקה הגאה של המרכז הגאה בעיריית תל אביב־יפו יוצאים בכנס חירום לא.נשי טיפול וחינוך בנושא "טיפולי" המרה.

אנו רואים חובה, דווקא עכשיו, לתת כלים נוספים לא.נשי טיפול וחינוך כדי להעלות את איכות המענים לאוכלוסייה הגאה שנמצאת תחת מתקפה בימים אלה.
כנס "להיות או לחדול", שיתקיים במתכונת יום עיון, יעסוק בקיומה של זהות להט"בית במציאות שמרנית וייתן מבוא בהיר על "טיפולי" המרה ועולם ההמרה.
המרה אינה מתרחשת רק בקליניקה אלא גם ברחוב, בבית, בבית הספר ולחילופין גם בממשלה ובכנסת, ומכאן החשיבות של הכשרת מטפלים והגדלת המענה למציאות המשתנה, מציאות בה הלחץ הציבורי להשתנות עולה ואיתו גם גוברת המצוקה הנפשית של חברי.ות הקהילה הגאה.

הכנס יתקיים ביום חמישי, 22.12.22 בין השעות 16:00-20:00 בבית הצעירים- ראול ולנברג 32 ת"א.

ההשתתפות בכנס הינה בעלות 25 ש"ח- בהרשמה מראש

לו"ז הכנס:

16:00 – התכנסות וכיבוד
16:15 – ברכות: רובי מגן – מנהל המרכז הגאה, אוהד פינצ'בסקי – מנהל פרוייקט המאבק בהמרה
16:30 – בין פרקטיקה וזהות – היבטים היסטוריים, חברתיים וקליניים – דפנה גרינר – מנהלת הקליניקה הגאה
17:30 – המרה כפגיעה מינית – נתנאל שלר – מנכ"ל חברותא, דפנה גרינר – מנהלת הקלניקהה הגאה
18:15 הפסקה
18:30 עדות של נפגע המרה – שי ברמסון
19:15 – שאלות ודיון עם הקהל
19:45 – סיכום היום

הדמעות שירדו לי כשהייתי אז בן 13 בחדר של הרב בישראל, שאמר לי שהומואים הם שטן מלוכלך וחטא חמור בתגובה לוידוי שלי, התחלפו בדמעות של אושר

אני זוכר שכשאוליבר נולד, חיפשנו מקום להתארח בו בבית הכנסת וגם ללכת למקווה, ואז פגשנו ברב ברוס הנדיר והמדהים שארגן לנו חגיגה מאירת עיניים בבית הכנסת בפורטלנד בארה״ב. כשהגענו, לא האמנו – המונים מהקהילה היהודית הגיעו כדי לחגוג איתנו. הרגשנו כמו משפחה אמיתית.

קרא עוד »

לצערי נפלו בכתבה בעולם קטן מספר טעויות

בגליון הקודם (868, בראשית) פורסמה בעלון זה הכתבה "מחקר חדש: טיפולי המרה עשויים להפחית אובדנות". לצערי נפלו בכתבה מספר טעויות אשר עלולות להשאיר את הקוראים עם רושם שגוי לגבי המחקר המדובר ולגבי הקשר בין טיפולי המרה לאובדנות. קראתי את המאמר המדובר של ד"ר סולינס ואת המאמר נגדו יצא, ואבקש לתקן שגיאות אלו.

קרא עוד »

שתפו את המאמר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *