חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

כל הדברים היפים באמת

זיו מולד


כל הדברים היפים באמת
מתגלים בזמנם
האיטי, הבלתי מתחשב
האוהב
הפועם בקצבו של הלב
-דניאלה ספקטור שתקועה לי בראש

חודש הגאווה הזה עד כה הספיק להיות גדוש כל דרמה לטוב ולרע. בעיקר כי מי שהיה צריך לדעת יודע מה הרע נדלג בקלילות לטוב. הטוב המפתיע שהתגלה בזמנו האיטי הבלתי מתחשב.

איזה מצעד מהמם היה! א.נשים יפים, צועדות גיבורות חיל, אהובותיי כולםן. זו השנה הראשונה בה באמת צעדתי עם הקד"ג ואם תשאלו עוברי אורח הם יכולו לענות שהשתלבתי היטב ושהצורך שלי בריקודי חתונות ובת מצוות מולא. אני רקדתי ושרתי כפי שלא רקדתי ושרתי מעולם. זה המקום והזמן שלי, זה המרחב שמתאים למידותי בצורה שרק הקב"ה יכל לברוא.

לשני הדברים היפים באמת. אמא שלי רצתה לבוא למצעד שנה שעברה. כדי שזה יהיה באמת נכון וכו' הצעתי לה לחכות שהיא תרגיש הכי והכי בנוח ושגם יהיה בכלל מצעד. גם השנה היא רצתה לבוא אך מפגש הורים של נטור עצר בעדה. בעודי רוקד עם ההמון פתאום תפיכה על השכם ומי זאת אם לא אימי היקרה שהופיעה משום מקום על אף ערב ההורים. וואי וואי וואי! אפילו מילים לא תוכלנה לתאר את ההרגשה העילאית הזו!

כמו כל שנה בשבת שמיד אחרי המצעד הייתה שבת גאווה. אפילו פערי העשורים ביני לבין רוב הסועדים (יונתן: וואי חבורת ויאז'ות) היה אפילו יותר מושלם מהמצעד. משהו בשבתות ירושלמיות, משהו במניין של הקהל, משהו בבקעה, משהו בהליכה הלוך חזור לבית הכרם בעמק המצלבה, משהו באוויר היה קסם. קסם של שלמות הבריאה ושכך החיים צריכים להראות.

הסיפור השני קרה בשבת. כשהגעתי לבית הכרם לדירה של סבא וסבתא ראיתי בשירותים באופן תמוה שלושה בקבוקי מסיר איפור בגדלים שונים אבל לא ייחסתי להם חשיבות. אחרי הסעודה סבתי ניגשה אליי ואמרה כי היא רוצה לתת לי שיהיה לי מסיר טוב שלא יהרוס את העור. וואו! למשפט הזה חיכיתי מתמיד וחשבתי שאשמע אותו רק כשיבוא משיח בן דוד. כולי צרחתי משמחה בלב. זה כנראה הרגע שמוכיח שהאופטמיות וה"הכל יהיה בסדר" שלי ניצחו כל פסמיות. הכל היה בסדר. עם הדברים הללו אני פותח עידן חדש. ניפגש בשמחות!

היום חל יום הזיכרון הטרנסי.

במיוחד בימים אלו אני משתדלת להיזכר שיש עוד מלחמה בחוץ. מלחמה ארוכת שנים שמלאה בדגלים לבנים. מלחמה חיצונית ופנימית שעוברת כל אחת ואחד מהקהילה הטרנסית.

קרא עוד »

שמעתי אדם שבטוח ויודע שהאמת אצלו

היום צפיתי בראיון של הרב ארלה הראל מול הרב גיא אלאלוף, שמעתי אדם שבטוח ויודע שהאמת אצלו, שהדיעה שלו, לטענתו, היא קונצזנוס בקהילה הדתית, שהעובדות שלו מוחלטות ולא ניתן מקום לספק, אז לגבי זה אין לי מה לומר כי אני בעצמי לא מכיר את פרטי עדותו – על כל אלה שהצליחו להשתנות, על ההומו הדתי שטוען שהוא נשמר מכל חוויה מינית, על אותו פסיכולוג שהחליט להתעלם מעדות החברים שהוא הביא לו, אני לא אטען שהוא טועה או מטעה, אני לא אטען לחוסר אמינות עדותו, אבל העמדה הבוטחת הזאת שהאמת אצלו שהוא יודע למסור את רצון ה בצורה פשוטה היא בעצמה מעידה על עובדותיו, על דיעותיו ועל גאוותו שמסנוורת אותו.

קרא עוד »

יום הבחירות

מה יעשה אדם הרוצה לרסן את מערכת המשפט, להעלות את המיסוי על עשירים, להנהיג את שיטת השוברים במערכת החינוך, לתת לכל אדם תחת שלטון ישראל זכות הצבעה לפרלמנט, אך למסד בחוק את זהותה התרבותית היהודית העברית של המדינה, כך שהיא תתמוך כלכלית במוסדות תרבותיים תורניים בלי קשר לחלקם באוכלוסייה של יהודים שומרי מצוות? היש לאדם כזה מפלגה להצביע לה? בעייתו שלו ובעייתו של הלהט"ב הדתי אינן שונות מבחינה פוליטית כלל וכלל

קרא עוד »

עוד טור דעה טרנסופובי מפי אישה דתיה

בשבת האחרונה פרסמה שרון רוטר טור דעה על קרוב משפחה שלה (מצורף למטה, מוזמנים ומוזמנות לקרוא). כאיש מדע, ביולוג וגנטיקאי אני ממש מרגיש צורך לענות על הטיעונים שלה שמלאים בחוסר ידע ובהבנה בעניין.

קרא עוד »

שתפו את המאמר