"כלפי מעלה" – סדנה וקבוצת העצמה לעוברי "טיפולי" המרה

"כלפי מעלה" הינה סדנה וקבוצת העצמה, תמיכה ועיבוד החוויות הקשות, לצד זיהוי נקודות אור, כוח ואופטימיות.

"הוא ישר הדגיש 'זה לא טיפולי המרה' אבל הוסיף שהוא בהחלט רוצה לשנות את הנטייה המינית שלי" (עדותו של א', מתוך פרויקט קיר העדויות של המרכז למאבק בהמרה).

אמון הבסיס לכל טיפול ותהליך.
כשנוצר שבר באמון דרושה בנייה מחדש. זהו תהליך שלוקח זמן, במיוחד אם הפגיעה נובעת "מהטיפול" וה"מטפלים" – כמו שקורה בהמון מקרים של נסיונות המרה.

הגילוי והתמודדות עם זהות מינית שאינה הטרוסקסואלית מביאה איתה אתגרים רבים ודרכי פעולה שונות.
בחיפוש אחר הדרך להתמודד עם הנטייה, יש שפונים.ות ל"טיפול" ההמרה מתוך תקווה שזה מה שיעזור להם.ן להיות כמו כולם, להרגיש "נורמליים".
הפגיעה של "הטיפולים" האלו עלולה להימשך לאורך שנים.

"כלפי מעלה" הינה סדנה וקבוצת העצמה, תמיכה ועיבוד החוויות הקשות, לצד זיהוי נקודות אור, כוח ואופטימיות.

את ההנחייה וההכוונה המקצועית יוביל ד"ר אייל זק, עו"ס קליני ומרצה, שמטפל בלהט"בים שתיים קרוב לשני עשורים.
הסדנה מתקיימת במסגרת "מישאני" – המרכז למאבק בהמרה, בהובלת חברותא והמרכז הגאה.

משך הסדנה הינו 10 מפגשים פרונטליים, החל מחודש אוקטובר 2023 (חשוון תשפ"ד; פרטים מדוייקים ימסרו לנרשמים.ות).

עלות כוללת: 400 ש"ח לכל המפגשים (העלות כוללת עשרה מפגשים קבוצתיים ואפשרות לשישה מפגשים אישיים עם פסיכולוג.ית ללא עלות נוספת).

ההרשמה בתחתית העמוד

הרודפים אותנו? שבו בפינה בבקשה, עם הפנים לקיר

יש המון המון שבח לומר, ואילו פי מלא דברי שבח אין אני מספיק להודות לכל מי שראוי להודות לו. בדין הייתי צריך לסיים בשבח, אבל לבי אינו מתיר לי. העוול שנעשה לי מצד אנשים הנסמכים על שירותיי ועל תרומתי פשוט קשה מנשוא.

קרא עוד »

את שאהבה נפשי

"את שאהבה נפשי" הוא מחזה שכתב איתי סגל, שעיקר עלילתו עוסקת בפיגוע בברנוער ובטיפולי המרה. בלב ההצגה יהונתן, בחור צעיר מיישוב דתי שנפגע בפיגוע ונדרש להתמודד עם החשיפה בפני משפחתו בעקבותיו.

קרא עוד »

שמעתי אדם שבטוח ויודע שהאמת אצלו

היום צפיתי בראיון של הרב ארלה הראל מול הרב גיא אלאלוף, שמעתי אדם שבטוח ויודע שהאמת אצלו, שהדיעה שלו, לטענתו, היא קונצזנוס בקהילה הדתית, שהעובדות שלו מוחלטות ולא ניתן מקום לספק, אז לגבי זה אין לי מה לומר כי אני בעצמי לא מכיר את פרטי עדותו – על כל אלה שהצליחו להשתנות, על ההומו הדתי שטוען שהוא נשמר מכל חוויה מינית, על אותו פסיכולוג שהחליט להתעלם מעדות החברים שהוא הביא לו, אני לא אטען שהוא טועה או מטעה, אני לא אטען לחוסר אמינות עדותו, אבל העמדה הבוטחת הזאת שהאמת אצלו שהוא יודע למסור את רצון ה בצורה פשוטה היא בעצמה מעידה על עובדותיו, על דיעותיו ועל גאוותו שמסנוורת אותו.

קרא עוד »

שתפו את המאמר