כ״ד בשבט ה׳תשפ״ב (26 בJanuary 2022)

יש עוד כמה פסוקים בתורה…

open_torahבתוכנית הרדיו שלה אמרה דר' לורה שלזינגר שכיהודית אורתודוכסית, על פי ספר ויקרא פרק יח' פסוק 22, הומוסקסואליות היא תועבה שלא נתנת למחילה בשום תנאי.
התגובה הבאה היא מכתב גלוי לדר' לורה שנכתב ע"י אזרח אמריקאי באינטרנט.
אמנם לא אקדמי במיוחד, ויותר נוצרי מאשר יהודי, אבל קצת משעשע וגם אינפורמטיבי:

דר' לורה היקרה,

תודה רבה לך על עבודתך הרבה לחינוך אנשים על פי חוקי אלוהים. למדתי רבות מהתוכנית שלך, ואני מנסה לחלוק את הידע עם אנשים רבים ככל שניתן.
למשל, כאשר מישהו מנסה להגן על אורח חיים הומסקסואלי, אני פשוט מזכיר להם שבויקרא יח':22 מוצהר בברור שזו תועבה. נקודה.
יחד עם זאת, אני זקוק לעוד עצות ממך באשר לאלמנטים נוספים של חוקי אלוהים ואיך לקיימם.

1. בויקרא כה':44 כתוב שאני יכול לקחת עבדים, גברים ונשים, ובתנאי שאקנה אותם מהגויים שמסביבי. חבר שלי טוען שהכוונה למקסיקנים אבל לא לקנדים. את יכולה להבהיר? למה אני לא יכול לקנות קנדי?

2. אני רוצה למכור את בתי לעבדות, ככתוב בשמות כא':7. מה לדעתך יהיה מחיר הוגן בימים אלה?

3. ידוע לי שצריך לשמור נגיעה כשאשה טמאה מהמחזור (ויקרא טו' 19-24). הבעיה היא שאין לי דרך לדעת, ניסיתי לשאול אבל רוב הנשים נעלבות מהשאלה.

4. כאשר אני מעלה קורבן על המזבח, אני יודע שזה מעלה ריח ניחוח לה' (ויקרא א':9), הבעיה היא השכנים, הם טוענים שהריח לא נעים להם. האם עלי להכותם?

5. יש לי שכן המתעקש לעבוד בשבת. בשמות לה:2 כתוב בבירור "…כל העושה בו מלאכה יומת". האם יש לי חובה מוסרית להרוג אותו בעצמי או שעלי לבקש מהמשטרה להרוג אותו?

6. חבר שלי מרגיש שעל אף שאכילת פירות ים אסורה (ויקרא יא':10) היא פחות אסורה מהומוסקסואליות. אני לא מסכים. האם את יכולה לישב את  המחלוקת? האם יש דרגות של איסורים או תועבות?

7. בויקרא כא' פסוק כ' כתוב שאני לא יכול לגשת למזבח אם ראייתי לקויה. אני מרכיב משקפי קריאה.  האם ראייתי צריכה להיות 6:6 או שיש גמישות בנושא?

8. רוב חברי מסתפרים ומתגלחים, כולל הפיאות, למרות שזה בפירוש אסור (ויקרא יט':27). איך עליהם למות?

9. אני מבין מויקרא יא' פסוק 6-8 שנגיעה בעור חזיר מת גורמת לטומאה,
אבל האם אני יכול לשחק פוטבול אם אני לובש כפפות?

10. לדוד שלי יש חווה. הוא מפר את ויקרא יט' פסוק 19 וזורע באדמתו כלאים, ובגדי אישתו שעטנז. הוא גם מקלל ומחלל את שם ה'. האם באמת יש צורך לארגן את כל תושבי העיר כדי לרגום אותם באבנים? (ויקרא כד':10-16) האם לא ניתן פשוט לשרוף אותם למוות באירוע משפחתי פרטי כפי שאנחנו נוהגים עם איש השוכב עם החותנת שלו? (ויקרא כ':14)

ידוע לי שלמדת דברים אלה לעומקם ושיש לך מומחיות בנושאים אלה ולכן אני בטוח שתוכלי לעזור לי.
שוב תודה שהזכרת לכולנו שדבר השם הוא נצחי וללא שינוי.

מעריצך ואוהדך ג'יימס מ. קאופמן, פרופסור במחלקת החינוך, אוניברסיטת וירג'יניה.

אז מי האבא האמיתי?

תמיד שואלים אותנו, את דני ואותי, מי האבא של אוליבר. כלומר, לרוב הם שואלים אותנו יותר בנימוס – מי האבא הביולוגי?

קרא עוד »

ברגע שראשי המערכת לא מוכנים לטפל בבעיה, הפתרון יגיע מהשטח

בשנת 2002 הרחוקה, ישי מאיר ואני, ניהלנו יחד את הפורום "גייז דתיים" באתר "ואללה". בהתחלה עשינו זאת מתוך חיפוש נואש וכדי להבין, האם אנחנו בודדים בעולם. ודי מהר התברר שיש עוד הרבה אנשים כמונו, בכל המגזרים של החברה הדתית ואת חווייתם ניתן לתאר- בגדול- כסבל בל יתואר.

קרא עוד »

עוד טור דעה טרנסופובי מפי אישה דתיה

בשבת האחרונה פרסמה שרון רוטר טור דעה על קרוב משפחה שלה (מצורף למטה, מוזמנים ומוזמנות לקרוא). כאיש מדע, ביולוג וגנטיקאי אני ממש מרגיש צורך לענות על הטיעונים שלה שמלאים בחוסר ידע ובהבנה בעניין.

קרא עוד »

שתפו את המאמר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter

3 תגובות

  1. זאת בחירת טיעונים די תמוהה בשביל אתר של אנשים דתיים. מה שעובד נהדר בשביל הקתולי מהבית הלבן, לא עובד בשביל אנשים שאשכרה מאמינים בכל הדברים הביזארים האלה: אישה במחזור היא טמאה, אכילת פירות ים פחות אסורה ממשכב זכר, לא סוקלים אנשים על זריעת כלאיים, וכולי. זה מגוחך, אולי, אבל אלה החיים שלי. מה הטיעון שלכם?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *