חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

יש לך בן גיי בארון. גם ל"יתד נאמן"

לכל עיתון חרדי יש ועדה רוחנית שתפקידה לעבור על התכנים לפני ההורדה לדפוס ולאשר אותם מבחינת התאמה לערכים הדתיים. בשל חוסר הידע בכל הקשור למושגים בעולם המערבי, לא פעם מתרחשות טעויות מביכות בעבודתם של המבקרים, כמו הפרסומת לתרופה בן-גיי
צילום שלט הפרסומת שנושא את הקמפיים
צילום שלט הפרסומת שנושא את הקמפיים

קמפיין "בן גיי" התפרסם בטעות ב"יתד נאמן". "הוועדה הרוחנית" של העיתון החרדי אישרה את פרסום המודעה "יש לך בן גיי בארון?", לאחר שלא הבינה את משמעותו הכפולה

מודעת הפרסום של התכשיר "בן גיי" ממשיכה לעורר גלים לאחר שפורסמה בגיליון סוף השבוע של "יתד נאמן", אחד העיתונים המובילים במגזר החרדי. כך מדווח אתר ICE.

את הקמפיין השנוי במחלוקת הפיק משרד הפרסום עפר & הרץ, בעבור יצרנית התכשיר "פרומדיקו". הקמפיין נושא את הסלוגן הדו-משמעי "יש לך בן גיי בארון?", כשמתחתיו צילום המוצר והסבר קצר על טיבו. בסוף השבוע הופיעה המודעה במוסף הבריאות של "יתד נאמן", לאחר ש"הוועדה הרוחנית" של העיתון, המורכבת מרבנים, אישרה את הפרסום.

כל תוכן ופרסומת המופיעים בעיתון נדרשים לעבור את אישורה של ועדת הרבנים, ולדברי מקורב למערכת העיתון, נראה כי הרבנים לא זיהו ולא הבינו את המסר הכפול המסתתר בפרסומת – והתירו את הפרסום. יצויין, כי הנושא ההומו-לסבי נחשב בגדר טאבו בקרב הציבור החרדי, וכל פרסום בנושא בעבר נפסל על ידי מועצת הרבנים.

לפני מספר ימים פורסם כי קבוצה של כ-15 גברים ונשים, חלקם הורים לילדים הומואים ולסביות, פנו במכתב תלונה לרשות השניה ודרשו להוריד את הפרסומת מהאוויר. במכתבם, כתבו הפונים כי "מחריד לגלות שבישראל של שנת 2003, מציגים הומואים באור נלעג כל כך ועוד בזמן פריים טיים". "הרשות השניה, שיודעת להיות ´רגישה´ לפגיעה ברגשות הציבור כשנוח לה, מעלימה עין כשמדובר בפגיעה בקהילה הגאה בישראל. אם נשיקה בין שני גברים נחשבת ל'עבירה' בפריים-טיים, מחשש לפגיעה בציבור הדתי, מדוע שימוש נלעג, ציני ומעליב בהומואים לא נחשב פגיעה?", נכתב בפנייה.

מתוך Gogay, כ"ו בכסלו התשס"ד (21 בדצמבר 2003)

החלמה מחורבן

ככל שאנשים נמצאים במצב נפשי גרוע יותר, עמידותם ללחצים פוחתת. כשאנשים מדוכאים או סובלים מטראומה ומחרדה – קשה להם יותר להכיל חוסר הסכמה ודעות מגוונות

קרא עוד »

מצעד הגאווה בירושלים הוא לגיטימי כי ככה.

לפעמים ההסברה הכי טובה היא פשוט לא להסביר. אף אחד מעולם לא נדרש להסביר למה הוא הולך לקולנוע בציבור ולמה הוא אוכל פלאפל לצהריים בציבור כי אלה דברים יום יומיים שזכותו של כל אחד לעשות. גם ללכת ברחוב זה דבר יום יומי שזכותנו לעשות. ופעם בשנה אנחנו בוחרות לעשות את זה כולנו ביחד. ככה כיף לנו. ואם זה בא לך רע, אז מזל שאתה סתם בן אדם רגיל כמו כל אחד אחר ואף אחד לא מבקש את רשותך לצאת מהבית.

קרא עוד »

הסיפור של נריה שמעון

"יצאתי מהארון עוד לפני שנפגשתי עם גבר, עוד לפני שהיה לי משהו עם מישהו… לא הרגשתי שום צורך לחכות לזוגיות או להתנסות. זאת פשוט הייתה ההרגשה שלי"

קרא עוד »

שתפו את המאמר