חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

יש לך בן גיי בארון. גם ל"יתד נאמן"

לכל עיתון חרדי יש ועדה רוחנית שתפקידה לעבור על התכנים לפני ההורדה לדפוס ולאשר אותם מבחינת התאמה לערכים הדתיים. בשל חוסר הידע בכל הקשור למושגים בעולם המערבי, לא פעם מתרחשות טעויות מביכות בעבודתם של המבקרים, כמו הפרסומת לתרופה בן-גיי
צילום שלט הפרסומת שנושא את הקמפיים
צילום שלט הפרסומת שנושא את הקמפיים

קמפיין "בן גיי" התפרסם בטעות ב"יתד נאמן". "הוועדה הרוחנית" של העיתון החרדי אישרה את פרסום המודעה "יש לך בן גיי בארון?", לאחר שלא הבינה את משמעותו הכפולה

מודעת הפרסום של התכשיר "בן גיי" ממשיכה לעורר גלים לאחר שפורסמה בגיליון סוף השבוע של "יתד נאמן", אחד העיתונים המובילים במגזר החרדי. כך מדווח אתר ICE.

את הקמפיין השנוי במחלוקת הפיק משרד הפרסום עפר & הרץ, בעבור יצרנית התכשיר "פרומדיקו". הקמפיין נושא את הסלוגן הדו-משמעי "יש לך בן גיי בארון?", כשמתחתיו צילום המוצר והסבר קצר על טיבו. בסוף השבוע הופיעה המודעה במוסף הבריאות של "יתד נאמן", לאחר ש"הוועדה הרוחנית" של העיתון, המורכבת מרבנים, אישרה את הפרסום.

כל תוכן ופרסומת המופיעים בעיתון נדרשים לעבור את אישורה של ועדת הרבנים, ולדברי מקורב למערכת העיתון, נראה כי הרבנים לא זיהו ולא הבינו את המסר הכפול המסתתר בפרסומת – והתירו את הפרסום. יצויין, כי הנושא ההומו-לסבי נחשב בגדר טאבו בקרב הציבור החרדי, וכל פרסום בנושא בעבר נפסל על ידי מועצת הרבנים.

לפני מספר ימים פורסם כי קבוצה של כ-15 גברים ונשים, חלקם הורים לילדים הומואים ולסביות, פנו במכתב תלונה לרשות השניה ודרשו להוריד את הפרסומת מהאוויר. במכתבם, כתבו הפונים כי "מחריד לגלות שבישראל של שנת 2003, מציגים הומואים באור נלעג כל כך ועוד בזמן פריים טיים". "הרשות השניה, שיודעת להיות ´רגישה´ לפגיעה ברגשות הציבור כשנוח לה, מעלימה עין כשמדובר בפגיעה בקהילה הגאה בישראל. אם נשיקה בין שני גברים נחשבת ל'עבירה' בפריים-טיים, מחשש לפגיעה בציבור הדתי, מדוע שימוש נלעג, ציני ומעליב בהומואים לא נחשב פגיעה?", נכתב בפנייה.

מתוך Gogay, כ"ו בכסלו התשס"ד (21 בדצמבר 2003)

"דע שאתה חשוב בעולם הזה"

בפעם הראשונה שסיפרתי להורים שלי שאני טרנסג'נדר, אימא שלי קצת הייתה בשוק אבל אבא שלי הוא הראשון שקיבל. לצערי הרב אבא שלי כבר לא איתנו, והרגשתי מאוד בודד. מכאן התחיל הרצון שלי להתחזק בדת ובאמונה, באתי מבית חילוני אז להתחיל כזה תהליך לבד זה לא כל כך פשוט כמו שזה נראה. 

קרא עוד »

בחור בן 18-19, שהולך לטיפול "מקצועי" ו"מבטיח", תרתיי משמע, שנותן תחושה של עוצמה, ביטחון, כמו טריפ מופלא על קוקאין משובח במיוחד הנארז בתוך מעטפת של מציאות אפשרית וחוקית לחלוטין… יש יותר מזה?!

אחד הדברים שאפיינו את הטיפול זה הדגש על כך שניתן לשנות דברים- הנטייה הזאת היא נרכשת ואיננה מולדת, נאמר, ולכן אין שום בעיה לשנות את זה. המפתח הוא בי וזה תלוי רק ברצון שלי. עניין של בחירה.

קרא עוד »

יציאת מצרים הפרטית שלי

עכשיו כשפסח נגמר אני יכול להגיד שעשיתי יציאת מצרים פרטית משלי. ניקיתי כל פיסת חמץ מהלב, ואני מוכן לשלב הבא. לכל חג ביהדות יש סימן משלו, משהו ללמוד ממנו. הפסח הזה, בערב חג שני של פסח, רגע לפני קריעת ים סוף, ישבנו- עידן, הבנזוג שלי, רועי- חבר שהוא יאחתי על מלא ואני- ויצאנו ביחד ממצרים, כל אחד משלו וכולנו יחדיו.

קרא עוד »

אז מי האבא האמיתי?

תמיד שואלים אותנו, את דני ואותי, מי האבא של אוליבר. כלומר, לרוב הם שואלים אותנו יותר בנימוס – מי האבא הביולוגי?

קרא עוד »

שתפו את המאמר