חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

יציאה מהארון | יעל משאלי (מתוך "בריש גלי" 3)

הסופרת הדתייה יעל משאלי בווידוי מרגש על תהליך היציאה מהארון - דווקא של בנה, הַלל. "מעולם לא חששתי מפני העתיד וגם עכשיו איני חוששת כלל", אומרת יעל. "צפויים להלל, כמו לכל אחיו, חיים מלאים ושמחים"

יעל משאלי
יעל משאלי

"יציאה מהארון", "גאווה", מצעד, דגלים… ככלל, לא מתה על זה. אבל כפרט, כאמא, בא לי להשוויץ. הבן שלי, הַלל, איש צעיר, מדהים (אין לתאר!!!), ואנחנו איתו, משלימים שלב א' של "יציאה מהארון". (שלבים ב' והלאה… עד 120. יציאה מהארון היא תהליך אינסופי). אז כן, בא לי להניף דגלים ולארגן מצעד הצדעה לבן הפרטי שלי. והגאווה… הו, הגאווה הזאת שאני כ"כ גאה בו! הלב צר מלהכיל.

בן 22, השתחרר מהצבא לפני כשלושה חודשים. אנחנו, אבא שלו ואני, יודעים שהוא הומו כבר שבע שנים. רק קצת פחות זמן ממנו עצמו. הוא לא סיפר לנו, גילינו בעצמנו בניסיון לפענח שינויים קיצוניים, מפחידים למדי, באישיות של הילד בן ה 14 שהיה אז. מהרגע הראשון אמרנו לו "בבית שלנו זה בסדר גמור! אנחנו אוהבים אותך הכי בעולם!" ובכל זאת לא נמנעו ממנו כל הקשיים, הייסורים, השנאה והתיעוב העצמי. שנים מאתגרות. תקופות מפחידות ממש. כהורים, כל מה שיכולנו לעשות זה להכיל את זה. ולמסור בכל דרך מסרים של קבלה מוחלטת, ללא סייג. (כולל כתיבת טורים מתלהמים, משתלחים, מכסחים כל מי שמעז לכנות הומואים בשמות גנאי. היחס להומואים וההתייחסות להומוסקסואליות הפכו אצלי לאבני בוחן-מציאות-אישיות-ותקשורת עם הזולת.)

כל השנים האלה חששתי שח"ו יקרה לי משהו לפני שאספיק להגיד להלל מה אני מאחלת לו (כל השנים שעברו הוא לא רצה לדבר על זה אתנו וכיבדנו את זה. להוציא מצבים בודדים של נפילות קשות). ועוד חששתי, שח"ו יקרה לו משהו לפני שהוא יצליח לאהוב את עצמו ולהיות בן חורין. לפני חודש, לקראת השחרור, הרשיתי לעצמי להגיד. הלל היה אז כבר נכון ומוכן לשמוע. להגיב. לפעול.

התהליך (בליווי מקצועי) התחיל באופן מיידי (ובלתי צפוי! למה דווקא רגע לפני שבוע הספר??? מה בוער???). קודם סיפר לאחים הגדולים. הלב שלי התפוצץ מגאווה בימים האלה. איזה תותחי על גדלו לי בבית. איזו אהבה! קבלה! (טוב, לא באמת ציפיתי למשהו אחר. ובכל זאת…) אח"כ חברים, אחים צעירים (עכשיו זה בעיקר מביך להם, אולי, אבל בעתיד הם יעריכו את זה שהלל כיבד אותם מספיק וסיפר להם. במילים פשוטות, ברורות). עוד חברים. ומשפחה מורחבת. גם הורים ואחים צריך לדעת לבחור! גאה במשפחה שלי.

זהו… עכשיו תור המעגלים הרחבים יותר. לא מיותר לציין שקיבלתי רשות מהלל לפרסם את זה כאן, כך. כל-כך הרבה אנשים שאנחנו רוצים שיידעו, אבל אין בנו את האנרגיות הדרושות כדי לעבור אתכם אחד, אחד. התהליך, שככל שהוא משחרר ומטעין כוחות מחודשים והמון אהבה, הוא גם מתיש וקשה מהרבה מאד בחינות.

מעולם לא חששתי מפני העתיד וגם עכשיו איני חוששת כלל. צפויים להלל, כמו לכל אחיו, חיים מלאים ושמחים. אהבה, משפחה, יצירה, פרנסה. שפע רב בכל העולמות.

שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה.

יעל משאלי, סופרת, אם לשבעה ילדים.
הפוסט התפרסם בדף הפייסבוק שלה.

כתבות נוספות בגליון תשע"ג של "חברותא בריש גלי" יפורסמו בימים הקרובים:

עיזרו לנו בהפצת המסרים ובחלוקת הגליונות – למילים הללו יש משמעות, תנו להן הד!

best full face snorkle mask, how common are face mask in beijing, 3m voc respirator, where to get face mask rs3, 3m 8511 particulate n95 20 pack, niosh n95 particulate respirator giko 1200f niosh n95 tc 84a 5037 gangkai, n95 health care particulate respirator and surgical mask, face shield softball kids, opw face shield adapter executive directive, n95 1860 mask gap, should you puit a face mask if u have a pimple, wolfsnout dust mask for sale, t mobile nokia n95, surgical mask clipart transparent background, n95 mask noshie, face and eye shield for ems, 3m ventilated welding mask, how to mask my face costume, do you need a dust mask to use food grade diatomaceous earth, image of dust mask, respirator flu, p95 oil resistant respirator mask to filter out pgmea vapors, face masks for immunosupressed people, is coronavirus a problem in washington state, how to make a mask for the bottom half face, hada labo face mask gokujyun alpha how to use, pyramex surgical mask, dental syringe walmart, sars coronavirus tor2, free celebrity face masks printable, best respirator mask for allergies, gold dust zelda majoras mask 3ds, anime character dust mask, hypothermia from coronavirus, lowes dryer vent hose, how to make a homemade lactic acid face mask, 3m anti pollution mask filter based, korean face masks am, silver face shield too dark, cp100vp nuisance disposable dust mask, will sanding respirator work when sandblasting, 3m 60921 mask, ekel face mask benefits, respiratory protection mask, oakland free n95,

עמי ידע מאיפה הוא בא.

עמי ידע לאן הוא הולך. לכל מקום אליו פנה עשה זאת בחיוך נעים ובפנים קורנות. קולו שקט, צנוע, שיחתו נעימה. עמי בנה לו בית מלא באהבה.

קרא עוד »

הסיפור של שמעון אזולאי

"יצאתי מהארון בגיל 10. בגיל 22 התחתנתי עם סטרייטית שידעה שאני הומו. סיפרתי לה כבר בדייט הראשון"

קרא עוד »

שתפו את המאמר