לעדכונים על פעילויות ואירועים:

יציאה מהארון | יעל משאלי (מתוך "בריש גלי" 3)

יעל משאלי
יעל משאלי

"יציאה מהארון", "גאווה", מצעד, דגלים… ככלל, לא מתה על זה. אבל כפרט, כאמא, בא לי להשוויץ. הבן שלי, הַלל, איש צעיר, מדהים (אין לתאר!!!), ואנחנו איתו, משלימים שלב א' של "יציאה מהארון". (שלבים ב' והלאה… עד 120. יציאה מהארון היא תהליך אינסופי). אז כן, בא לי להניף דגלים ולארגן מצעד הצדעה לבן הפרטי שלי. והגאווה… הו, הגאווה הזאת שאני כ"כ גאה בו! הלב צר מלהכיל.

בן 22, השתחרר מהצבא לפני כשלושה חודשים. אנחנו, אבא שלו ואני, יודעים שהוא הומו כבר שבע שנים. רק קצת פחות זמן ממנו עצמו. הוא לא סיפר לנו, גילינו בעצמנו בניסיון לפענח שינויים קיצוניים, מפחידים למדי, באישיות של הילד בן ה 14 שהיה אז. מהרגע הראשון אמרנו לו "בבית שלנו זה בסדר גמור! אנחנו אוהבים אותך הכי בעולם!" ובכל זאת לא נמנעו ממנו כל הקשיים, הייסורים, השנאה והתיעוב העצמי. שנים מאתגרות. תקופות מפחידות ממש. כהורים, כל מה שיכולנו לעשות זה להכיל את זה. ולמסור בכל דרך מסרים של קבלה מוחלטת, ללא סייג. (כולל כתיבת טורים מתלהמים, משתלחים, מכסחים כל מי שמעז לכנות הומואים בשמות גנאי. היחס להומואים וההתייחסות להומוסקסואליות הפכו אצלי לאבני בוחן-מציאות-אישיות-ותקשורת עם הזולת.)

כל השנים האלה חששתי שח"ו יקרה לי משהו לפני שאספיק להגיד להלל מה אני מאחלת לו (כל השנים שעברו הוא לא רצה לדבר על זה אתנו וכיבדנו את זה. להוציא מצבים בודדים של נפילות קשות). ועוד חששתי, שח"ו יקרה לו משהו לפני שהוא יצליח לאהוב את עצמו ולהיות בן חורין. לפני חודש, לקראת השחרור, הרשיתי לעצמי להגיד. הלל היה אז כבר נכון ומוכן לשמוע. להגיב. לפעול.

התהליך (בליווי מקצועי) התחיל באופן מיידי (ובלתי צפוי! למה דווקא רגע לפני שבוע הספר??? מה בוער???). קודם סיפר לאחים הגדולים. הלב שלי התפוצץ מגאווה בימים האלה. איזה תותחי על גדלו לי בבית. איזו אהבה! קבלה! (טוב, לא באמת ציפיתי למשהו אחר. ובכל זאת…) אח"כ חברים, אחים צעירים (עכשיו זה בעיקר מביך להם, אולי, אבל בעתיד הם יעריכו את זה שהלל כיבד אותם מספיק וסיפר להם. במילים פשוטות, ברורות). עוד חברים. ומשפחה מורחבת. גם הורים ואחים צריך לדעת לבחור! גאה במשפחה שלי.

זהו… עכשיו תור המעגלים הרחבים יותר. לא מיותר לציין שקיבלתי רשות מהלל לפרסם את זה כאן, כך. כל-כך הרבה אנשים שאנחנו רוצים שיידעו, אבל אין בנו את האנרגיות הדרושות כדי לעבור אתכם אחד, אחד. התהליך, שככל שהוא משחרר ומטעין כוחות מחודשים והמון אהבה, הוא גם מתיש וקשה מהרבה מאד בחינות.

מעולם לא חששתי מפני העתיד וגם עכשיו איני חוששת כלל. צפויים להלל, כמו לכל אחיו, חיים מלאים ושמחים. אהבה, משפחה, יצירה, פרנסה. שפע רב בכל העולמות.

שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה.

יעל משאלי, סופרת, אם לשבעה ילדים.
הפוסט התפרסם בדף הפייסבוק שלה.

כתבות נוספות בגליון תשע"ג של "חברותא בריש גלי" יפורסמו בימים הקרובים:

עיזרו לנו בהפצת המסרים ובחלוקת הגליונות – למילים הללו יש משמעות, תנו להן הד!

best full face snorkle mask, how common are face mask in beijing, 3m voc respirator, where to get face mask rs3, 3m 8511 particulate n95 20 pack, niosh n95 particulate respirator giko 1200f niosh n95 tc 84a 5037 gangkai, n95 health care particulate respirator and surgical mask, face shield softball kids, opw face shield adapter executive directive, n95 1860 mask gap, should you puit a face mask if u have a pimple, wolfsnout dust mask for sale, t mobile nokia n95, surgical mask clipart transparent background, n95 mask noshie, face and eye shield for ems, 3m ventilated welding mask, how to mask my face costume, do you need a dust mask to use food grade diatomaceous earth, image of dust mask, respirator flu, p95 oil resistant respirator mask to filter out pgmea vapors, face masks for immunosupressed people, is coronavirus a problem in washington state, how to make a mask for the bottom half face, hada labo face mask gokujyun alpha how to use, pyramex surgical mask, dental syringe walmart, sars coronavirus tor2, free celebrity face masks printable, best respirator mask for allergies, gold dust zelda majoras mask 3ds, anime character dust mask, hypothermia from coronavirus, lowes dryer vent hose, how to make a homemade lactic acid face mask, 3m anti pollution mask filter based, korean face masks am, silver face shield too dark, cp100vp nuisance disposable dust mask, will sanding respirator work when sandblasting, 3m 60921 mask, ekel face mask benefits, respiratory protection mask, oakland free n95,

בחור בן 18-19, שהולך לטיפול "מקצועי" ו"מבטיח", תרתיי משמע, שנותן תחושה של עוצמה, ביטחון, כמו טריפ מופלא על קוקאין משובח במיוחד הנארז בתוך מעטפת של מציאות אפשרית וחוקית לחלוטין… יש יותר מזה?!

אחד הדברים שאפיינו את הטיפול זה הדגש על כך שניתן לשנות דברים- הנטייה הזאת היא נרכשת ואיננה מולדת, נאמר, ולכן אין שום בעיה לשנות את זה. המפתח הוא בי וזה תלוי רק ברצון שלי. עניין של בחירה.

קרא עוד »

סדנת כתיבה מונחית

לכתוב את מה שבפנים. את מה שלמדנו להשתיק ולהפנים. לא להדחיק, לא להחליק, אלא לחלוק את שעל הלב. שכבר למד לכאוב אך גם להתאהב.

קרא עוד »

ליין אוי גיי זמיר

מקוות שהתעוררתן חמודות מתוקות, כי אחרי המסיבה מוש מוש מוש שהיתה לנו קשה לקום!! אריאלה רשף המדהימה עלתה והרימה לנו את הרחבה, ו100 חברותות פיזזו אמש במועדון ה"אמור" בתל אביב, עד שהמנהל בא ואמר "רבותינו, הגיע זמן קריאת שמע של שחרית". אוי גיי זמיר 2 – הייתם מדהימים והיה מדהים! תודה שבאתם ונתראה במסיבה הבאה

קרא עוד »

סדרת ארון הקודש

"ארון הקודש”
היא סדרת רשת דוקומנטרית שיצרה הבמאית וחברת הקהילה מורן נקר, על להט”בים דתיים שתעלה בתאגיד השידור הציבורי “כאן”. כל פרק מתמקד בדמות, זוג או משפחה בשלב אחר בחיים. הקרנת הסדרה מביאה תיעוד אינטימי של אנשים המתמודדים עם המפגש בין נטיה מינית וזהות מגדרית ובין אמונה ואורח חיים דתי, דרך רגעים משמעותיים וטקסים דתיים, משפחתיים וזוגיים.

קרא עוד »

אני חושב שהמילה שחיפשת היא "קוויר"

הרב אברהם סתיו, אני חושב שהמילה שחיפשת בפתיחת דבריך היא קוויר (או אולי גיי באנגלית), אדם שהוא חריג מהציפיות הסיס-הטרו-נורמטיביות של החברה שלנו, ולא המילה הומו או הומוסקסאול. כשאנשים להט"בים מזדהים עם דמויות כמו בובספוג או אלזה "ומשייכים" אותן לקהילה הגאה הם לרוב לא מסווגים אותם מבחינת נטייה מינית או זהות מגדרית, אלא מצביעים על חוויה משותפת. בדרך כלל החוויה הזאת לא תהיה של אחת הזהויות הכלולות באותיות להטבא"ק+. זו פשוט חוויה כללית יותר, החוויה של שונות בתוך חברה שמניחה שכל בן נמשך לבת, שמבוגרת בשנות ה-30 שלה צריכה להתעניין בקשרים רומנטים, ושהחוויה המגדרית של כל אחד.ת היא או גבר או אשה. המילה היותר כוללנית לזהות השונה הזו היא המילה קוויר. הקושיה – איך ייתכן שלספוג או לכוכב ים תהיה נטייה מינית או זהות מגדרית שונה, רלוונטית כמו הקושיה איך ייתכן שבובספוג מדבר, שיש לו רישיון נהיגה, ושהוא לובש חולצה מכופתרת ועניבה.

קרא עוד »

שתפו את המאמר

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.