חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

יו"ר חברותא: "הרב זיני מבקש לדבר על אחדות – אך מסכן אותה ואת נצחוננו".

כאב מאוד לקרוא את דבריו של הרב זיני, שבחר בשעה קשה זו לדבר על מחלוקות, דווקא כשדרושה אחדות. אם אחדות כוונתו – הרי שפלגנות באה במילותיו.

שי ברמסון


יו"ר חברותא: "הרב זיני מבקש לדבר על אחדות – אך מסכן אותה ואת נצחוננו".

בימים כה קשים, אחרי טרגדיה שמעולם לא ראינו כמותה, שבאים גם הם לאחר ימים קשים מאוד – ימי מחלוקת עמוקה ומשסעת לבבות, התאחדנו ב"ה כולנו כדי לעמוד על הקמים עלינו לכלותנו. בעז"ה גם ננצח.

רבים מסרו את חייהם להגנה עלינו וקיפחו אותם במערכה הקשה. נודעו בגבורתן נשים רבות, אימהות, אחיות, לוחמות, רופאות, חטופות. ולא רק הן – בני עיר ובני קיבוץ, דתיים וחילונים, ישישים ותינוקות, ימנים ושמאלנים – בכל הצבעים ובכל המקומות מצאנו שכול ומוות על קידוש שם שמים, ומכל אלו באים עתה לנקום נקמת דם עבדיו השפוך, ולהביא שלום בארץ.

כאב מאוד לקרוא את דבריו של הרב זיני, שבחר בשעה קשה זו לדבר על מחלוקות, דווקא כשדרושה אחדות. אם אחדות כוונתו – הרי שפלגנות באה במילותיו.

שגיא גולן ז"ל, קצין לוחמה בטרור, נפל ביום הראשון בקרב על גאולת עוטף ישראל כנגד מפלצות החמאס. לחם בגבורה, הוביל צוות, ושם נפל. בהגנה עלינו.

לשגיא היה בן זוג, עומר. הם התכוונו להתחתן. לא כדת הנוגדת דת משה וישראל, אלא כדי לממש אהבתם כפי שהבורא יתברך יצר אותם. נטיה מינית אינה עניין הניתן לשינוי ברצונו של אדם. כך נבראנו. ומי שמלין על כך, מוזמן ללכת לאמן שעשאנו ולשאול אותו.

עומר ושגיא רצו להקים משפחה. הם רצו לחיות את חייהם יחד, ובשקט.

שגיא נרצח על קידוש השם. כמה אטימות ניתן לגייס, כדי להפוך את האבל הפרטי של עומר, ואת העינוי של אי ההכרה באבלו הפרטי, לאיזו מחלוקת כללית שידענו ממנה מספיק, שמככבת בדברי הרב זיני?!

יו"ר הכנסת אמיר אוחנה לא דיבר על נישואין, ולא על הורות, ולא על יהדות, ולא על משכב זכר. הוא בא בסה"כ למנוע עינוי של אדם בשעתו הקשה ביותר. אדם שכבר איבד את היקר לו ביותר בחיים.

על אף היכרותי עם להט"בים רבים אינני יודע מה זוגות גברים עושים בחייהם הפרטיים, ומתפלא אני על כך שהרב זיני יודע. לא הייתי ממהר, מנסיון, להסיק מסקנות, להוציא דיבת אדם רעה או לדבר עליו לשון הרע. להט"בים נמצאים בכל המגזרים. ישנם גם להט"בים דתיים – נטיה מינית או שונות מגדרית לא פוטרת מקיום מצוות. אנחנו לא המעשה, אנחנו לא החטא – אנחנו בעלי זהות שלא תלויה בו. להט"בים דתיים נמנים גם על תלמידי הרב זיני, המגיעים לקבוצות שלנו בחברותא – ארגון הלהט"בים הדתיים, והכאב שלהם עורר אותי להשיב לו.

הרב זיני רואה בבקשתו של יו"ר הכנסת אוחנה דבר מקומם – אך הן נועדו לנחמה. מה שמקומם היו המילים של הרב זיני, המתעללות במשפחות השכול שאיבדו את היקר להן בהגנה עליו, ומבקשות שלא להכיר בהן. להרע להן. פיצויים כספיים, כמו שכולנו יודעים, אינם עניין של מה בכך – השעה היא שעת מלחמה! כולנו סובלים, גם כלכלית. קל וחומר משק בית שאיבד את אחד מהמנהלים אותו. הרב זיני מעוניין שיגיע בן זוגו לפת לחם? לרעב? שלא יקבל מה שאחרים מקבלים למרות שנתן יותר מרובנו?

לא, הרב זיני.

המבקש אחדות בעם – יקבל את כל חלקי העם, ויתפלמס עימם בשוך הקרבות. כמה ישמחו אויבינו לגלות, שיש המבקשים לרפות ידי הלוחמים, כי יש דם ויש דם. בלעדי הדם של שגיא שנשפך, אולי לא היה יכול הרב זיני לכתוב את מה שכתב כלל. המעוניין בשיח, ימתין לעת שלום. מי שמבקש להרע לאדם בצרתו, לא מעוניין בשיח, לא מעוניין באחדות, לא מעוניין בניצחון. לא מעוניין בעם ישראל.

יעטרנו ה' בעטרת ישועה ונצחון, ויסיר מתוכנו שנאה וקנאה ותחרות, אמן.

שי ברמסון הינו יו"ר ארגון הלהט"בים הדתיים חברותא

המאמר של שי פורסם היום בערוץ 7 כמאמר תגובה למאמר דעה שפורסם אמש של הרב זיני

לצערי נפלו בכתבה בעולם קטן מספר טעויות

בגליון הקודם (868, בראשית) פורסמה בעלון זה הכתבה "מחקר חדש: טיפולי המרה עשויים להפחית אובדנות". לצערי נפלו בכתבה מספר טעויות אשר עלולות להשאיר את הקוראים עם רושם שגוי לגבי המחקר המדובר ולגבי הקשר בין טיפולי המרה לאובדנות. קראתי את המאמר המדובר של ד"ר סולינס ואת המאמר נגדו יצא, ואבקש לתקן שגיאות אלו.

קרא עוד »

קוויריות במחשכים

הרכבת גולשת לתחנה ואני עולה, ושוב תפילה קטנה שאלוהים יעזור לי עם הנוער הירושלמי הקט הזה שלא חטא כי לא ראה קוויריות או שלא חטא שהסתובב ביום חמישי אחד במרכז העיר ונתקל בי. שאלוהים יעזור.

קרא עוד »

"רק שבועיים לפני שהתחתנתי סיפרתי לסבתא שאני הומו"

אני ואלוהים: "אני דתי. אף פעם לא היתה לי בעיה. אני באמת ובתמים מאמין שהבעיה היא לא בדת, אלא עם הדתיים. אני לא רואה שיש קונפליקט בין גאווה לבין התורה. לא כל המצוות וכל האיסורים קשורים אל כל אדם, כמו שהלכות שחיטה לא רלוונטיות לצמחוני.

קרא עוד »

יום הבחירות

מה יעשה אדם הרוצה לרסן את מערכת המשפט, להעלות את המיסוי על עשירים, להנהיג את שיטת השוברים במערכת החינוך, לתת לכל אדם תחת שלטון ישראל זכות הצבעה לפרלמנט, אך למסד בחוק את זהותה התרבותית היהודית העברית של המדינה, כך שהיא תתמוך כלכלית במוסדות תרבותיים תורניים בלי קשר לחלקם באוכלוסייה של יהודים שומרי מצוות? היש לאדם כזה מפלגה להצביע לה? בעייתו שלו ובעייתו של הלהט"ב הדתי אינן שונות מבחינה פוליטית כלל וכלל

קרא עוד »

שתפו את המאמר