חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

יום עיון למטפלים: "בין נטייה (מינית) להטייה (מקצועית)"

יום העיון יעסוק בנושא "משפחות להט"ביות, להט"בים ומשפחותיהם", ומיועד בעיקר למטפלים מדיסציפלינות שונות * ביום העיון יהיו בין השאר שתי סדנאות הרלוונטיות להומואים דתיים: האחת עוסקת בטיפולי המרה והשנייה עוסקת בלהט"בים דתיים בעלי משפחות

hoshen_TLVuniשימו לב: מדובר באירוע שאינו מאורגן ע"י חברותא.
האירוע מובא לידיעתכם מטעם המארגנים.

יום העיון "בין נטייה (מינית) להטייה (מקצועית)" יעסוק בסוגיות בעבודה טיפולית עם לסביות, הומואים, ביסקסואלים וטרנסג'נדרים (להט"ב), ובדגש לנושא משפחות להט"ביות, להט"בים ומשפחותיהם:

כיצד מתמודדות משפחות עם יציאתו מהארון של בן משפחה – האתגרים וההסתרה; כיצד לעזור כאשר נפגע הקשר בין הנער הלהט”בי והוריו; אילו קשיים עומדים בפני להט”בים הרוצים להקים משפחה; להטב”ים דתיים – המפגש בין דת לנטייה המינית והקמת משפחה; מהן הדילמות שפוגש התא המשפחתי הלהט”בי בראשית דרכו, ומהן הדילמות “באמצע הדרך”.

אחת הסדנאות בכינוס: "משולש ורוד": דת-משפחה-להט"ב, עולמם של הלהט"בים הדתיים בעלי משפחות תכלול שני סיפורים אישיים של אישה וגבר דתיים, להט”בים ובעלי משפחות.

המספרים יחשפו אתגרים והתמודדויות הנובעים מתוך האינטראקציה בין שלוש הזהויות ויאפשרו למשתתפי הסדנה להכיר מקרוב את המורכבות הזו.

יום העיון נערך בשיתוף פעולה של ארגון חוש"ן (מרכז החינוך של קהילת הלהט"ב בישראל), ביה"ס לעבודה סוציאלית באוניברסיטת ת"א וקבוצת פסיכולוגים ומיועד לאנשי טיפול מדיסיפלינות שונות ומגוונות.

יום העיון ייערך בבית הספר לעבודה סוציאלית באוניברסיטת ת”א ביום חמישי, כ"ז בתשרי תש"ע, 15 לאוקטובר 2009.

עוד פרטים באתר חוש"ן.

אין פה מקום לבלבול מדובר בביריונות

בתור טרנסית בעצמי, שלמדה במוסדות דתיים, אין פה מקום לבלבול מדובר בביריונות. מדובר פה בקריאה לחרם. חרם וכעס שמופנה כלפי ילד שהדבר היחיד שהוא עשה לא נכון הוא להיות שונה. מדובר בתנועת נפש אלימה ואינפנטילית של כעס על האחר והשונה רק משום היותו שונה שכאשר היא נעישת בידי מבוגרים קל וחומר בעלי כוח פובלציסטי היא רצחנית. מדובר בהמון זועם שמשתלח בילד כי מה? כי הוא נולד אחרת?

קרא עוד »

ללא שם / י' מחיפה

הפכתי עולמות והצלחתי! השגתי תרומה של 100 ציציות לפי דרישת הרב. כשהבאתי את הציציות, יצא לי משפט שעד עכשיו אני לא מאמין שאמרתי אותו

קרא עוד »

אני רוצה לפנות מכאן לנוער שגר במועצה מקומית קרני שומרון והיישובים באזור

גם אני גדלתי במקום שבזכותו הפך התנ״ך להיות הדרך שלי לדבר על עצמי, ולהגיד משהו על העולם שלנו. הפרספקטיבה שסיפורי התנ״ך מעניקים לנו על אנושיות, אהבה וחמלה (וכן, גם רשעות ואטימות) בעולם של היום, היא מתנה גדולה ויש שיאמרו – דרך חיים.

קרא עוד »

שתפו את המאמר