לעדכונים על פעילויות ואירועים:

יום ירושלים

249386-1218201354650_optסיפור ירושלמי אמיתי מהימים של פעם:

איש אחד עשה ניקיון לפסח ומצא פתק על הנעלים שהוא מסר לתיקון לסנדלר לפני חמש שנים ופשוט שכח מהן. אמר לעצמו, בוא נלך לבדוק. הלך לסנדלר והגיש את הפתק. ניגש הסנדלר לארון באחורי החנות, פישפש ובדק, חזר אל האיש ואמר, הן עדין לא מוכנות תחזור מחר.

ירושלים,

כיצד הייתי מסכם את חיי החברה הגאים בירושלים? כמעט ולא קיימים. בנגב הצחיח יש יותר חיים, בים המלח יש יותר תנועה, באילת יש יותר מה לעשות, מאשר, אם אתה גיי בירושלים. כלומר כל זה בהשוואה לתל אביב.

בתל אביב יש בארים, מועדונים, חדרי כושר, וגן מאיר. יש אנשים שרצים בלי חולצה, אנשים שרצים, וסתם אנשים בלי חולצה. בתל אביב אפשר ללכת יד ביד ברחוב, ואפשר להרגיש חופשי להתחיל עם מישהו. אם בא לך.

וזו השאלה, האם באמת בא לך? האם בא לך לחיות במקום כל כך מזוהה עם התרבות הלהט"בית ושאפשר לחיות בו בצורה חופשית. התשובה היא: חד משמעית, כן.

עובדה ידועה היא שיותר קל להביא ירושלמים לתל-אביב מלהביא תל אביבים לירושלים. ירושלים מסמלת את הדור הקודם, הישן. מקום שבו למילה "בירה" יש משמעות אחרת. שבו הולכים לישון בשעה נורמלית. ופה לא חוסמים את הכבישים בגלל יום אופניים. אלא אם כן האפיפיור מגיע או שהחרדים מפגינים, או שביבי נוסע עם השיירה או שזה יום שלישי.

או שחוסמים רחובות כי זה יום ירושלים, לכם אין יום תל אביב. נכון שלכם יש ים, לנו יש את בניין כלל. ואם לא שמעתם עליו, חפשו ברחוב יפו את הדוידקה זה הבניין ממול.

כן, כך ירושלמים יסבירו לך איפה נמצאים דברים. הם לא יגידו לך זה הבניין הכי גבוהה ברחוב. הם לא יתנו לך כתובת. הם יתנו לך נקודת שייכות. נקודה עם המון היסטוריה.

השוק נמצא מול בית הכנסת של ר' אריה לוין, העירייה מול העיר העתיקה. קניין מלחה בסוף של כביש בגין, בית הנשיא ליד הווידאומט שם בפינה.

הבר היחיד של גייז נמצא ליד מגרש הרוסים, כתובת? מי יודע. ואם תלכו לשם יתחילו לספר לכם את ההיסטוריה של המקום ושל המקום השני שכרגע סגור וכמה פעמים הוא החליף ידיים, וכמה זה חבל שאין עוד מקום לבלות בו. אז תעברו לדבר על מה עושים בחיים ותתחילו להעביר דאחקות, כי אפשר לפנות כאן לאנשים, והם יהיו נחמדים אליכם, במיוחד אם תזמינו להם משקה. אבל גם אם לא, יש כאן אנשים נחמדים עם חיוך וגאוות יחידה.

כן אנחנו גאים: בשקט הירושלמי, בהיסטוריה של המקום, בחתיכים שלנו שהם מאוד שונים מהחתיכים התל אביבים, ואף אחד לא יודע להסביר במה הם שונים.

אז כן, יש המון מה לעשות ויש המון מה לתקן, אבל זה יקרה בזכות האנשים הנפלאים שכאן. אז העיר עוד לא מוכנה היום, תחזרו מחר.

weight loss help for menopause, exercise for lose weight for man, healthy cat weight, mystery daiagnosis seanweight loss, how many steps a day, weight loss percentage calculator infant, extreme weight loss dhow s scam, olugbenga dawodu, prescription drugs that can get you high, quercetin dosage for weight loss, natural things that get you high, the safest way to lose weight, 80 diet 20 exercise theory, how to lose five pounds a week, number 1 weight loss product, hypothyroid diet plan, recipes dont starve, boy george weight, fermenting foods, keto christmas desserts recipes, strongest prescription weight loss pill, lipozene and amlodipine, keto recipes breaksfast, lipoden plus weight loss shots, fast weight loss on paleo diet, jewish weight loss center, best diet pills for weight loss yahoo answers, keto recipes with smoked sausage, song mino weight loss, low calorie shakes for weight loss recipes, how much protein do i need for goal weight loss, conclave diet pills, hcg plateau, how much coconut oil to ingest each day for weight loss with low thyroid, the perfect treatment for diabetes and weight loss, dr muin dugom, 1000 calorie meal plan for weight loss, cinch weight loss shakes, paleo sample menu for weight loss, weight loss shot b12, what can my doctor prescribe to help me lose weight, daily weight loss intermittent fasting, 3 day juice weight loss, can your body produce more testosterone if you lose weight, nopalina pills reviews for weight loss,

בחור בן 18-19, שהולך לטיפול "מקצועי" ו"מבטיח", תרתיי משמע, שנותן תחושה של עוצמה, ביטחון, כמו טריפ מופלא על קוקאין משובח במיוחד הנארז בתוך מעטפת של מציאות אפשרית וחוקית לחלוטין… יש יותר מזה?!

אחד הדברים שאפיינו את הטיפול זה הדגש על כך שניתן לשנות דברים- הנטייה הזאת היא נרכשת ואיננה מולדת, נאמר, ולכן אין שום בעיה לשנות את זה. המפתח הוא בי וזה תלוי רק ברצון שלי. עניין של בחירה.

קרא עוד »

סדנת כתיבה מונחית

לכתוב את מה שבפנים. את מה שלמדנו להשתיק ולהפנים. לא להדחיק, לא להחליק, אלא לחלוק את שעל הלב. שכבר למד לכאוב אך גם להתאהב.

קרא עוד »

ליין אוי גיי זמיר

מקוות שהתעוררתן חמודות מתוקות, כי אחרי המסיבה מוש מוש מוש שהיתה לנו קשה לקום!! אריאלה רשף המדהימה עלתה והרימה לנו את הרחבה, ו100 חברותות פיזזו אמש במועדון ה"אמור" בתל אביב, עד שהמנהל בא ואמר "רבותינו, הגיע זמן קריאת שמע של שחרית". אוי גיי זמיר 2 – הייתם מדהימים והיה מדהים! תודה שבאתם ונתראה במסיבה הבאה

קרא עוד »

סדרת ארון הקודש

"ארון הקודש”
היא סדרת רשת דוקומנטרית שיצרה הבמאית וחברת הקהילה מורן נקר, על להט”בים דתיים שתעלה בתאגיד השידור הציבורי “כאן”. כל פרק מתמקד בדמות, זוג או משפחה בשלב אחר בחיים. הקרנת הסדרה מביאה תיעוד אינטימי של אנשים המתמודדים עם המפגש בין נטיה מינית וזהות מגדרית ובין אמונה ואורח חיים דתי, דרך רגעים משמעותיים וטקסים דתיים, משפחתיים וזוגיים.

קרא עוד »

אני חושב שהמילה שחיפשת היא "קוויר"

הרב אברהם סתיו, אני חושב שהמילה שחיפשת בפתיחת דבריך היא קוויר (או אולי גיי באנגלית), אדם שהוא חריג מהציפיות הסיס-הטרו-נורמטיביות של החברה שלנו, ולא המילה הומו או הומוסקסאול. כשאנשים להט"בים מזדהים עם דמויות כמו בובספוג או אלזה "ומשייכים" אותן לקהילה הגאה הם לרוב לא מסווגים אותם מבחינת נטייה מינית או זהות מגדרית, אלא מצביעים על חוויה משותפת. בדרך כלל החוויה הזאת לא תהיה של אחת הזהויות הכלולות באותיות להטבא"ק+. זו פשוט חוויה כללית יותר, החוויה של שונות בתוך חברה שמניחה שכל בן נמשך לבת, שמבוגרת בשנות ה-30 שלה צריכה להתעניין בקשרים רומנטים, ושהחוויה המגדרית של כל אחד.ת היא או גבר או אשה. המילה היותר כוללנית לזהות השונה הזו היא המילה קוויר. הקושיה – איך ייתכן שלספוג או לכוכב ים תהיה נטייה מינית או זהות מגדרית שונה, רלוונטית כמו הקושיה איך ייתכן שבובספוג מדבר, שיש לו רישיון נהיגה, ושהוא לובש חולצה מכופתרת ועניבה.

קרא עוד »

שתפו את המאמר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.