חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

יום ירושלים

תל אביב או ירושלים? בירה ונשירה או נשאיר את הבירה? לקראת יום ירושלים נדב משתף אתכם בהתלבטויות שלו

249386-1218201354650_optסיפור ירושלמי אמיתי מהימים של פעם:

איש אחד עשה ניקיון לפסח ומצא פתק על הנעלים שהוא מסר לתיקון לסנדלר לפני חמש שנים ופשוט שכח מהן. אמר לעצמו, בוא נלך לבדוק. הלך לסנדלר והגיש את הפתק. ניגש הסנדלר לארון באחורי החנות, פישפש ובדק, חזר אל האיש ואמר, הן עדין לא מוכנות תחזור מחר.

ירושלים,

כיצד הייתי מסכם את חיי החברה הגאים בירושלים? כמעט ולא קיימים. בנגב הצחיח יש יותר חיים, בים המלח יש יותר תנועה, באילת יש יותר מה לעשות, מאשר, אם אתה גיי בירושלים. כלומר כל זה בהשוואה לתל אביב.

בתל אביב יש בארים, מועדונים, חדרי כושר, וגן מאיר. יש אנשים שרצים בלי חולצה, אנשים שרצים, וסתם אנשים בלי חולצה. בתל אביב אפשר ללכת יד ביד ברחוב, ואפשר להרגיש חופשי להתחיל עם מישהו. אם בא לך.

וזו השאלה, האם באמת בא לך? האם בא לך לחיות במקום כל כך מזוהה עם התרבות הלהט"בית ושאפשר לחיות בו בצורה חופשית. התשובה היא: חד משמעית, כן.

עובדה ידועה היא שיותר קל להביא ירושלמים לתל-אביב מלהביא תל אביבים לירושלים. ירושלים מסמלת את הדור הקודם, הישן. מקום שבו למילה "בירה" יש משמעות אחרת. שבו הולכים לישון בשעה נורמלית. ופה לא חוסמים את הכבישים בגלל יום אופניים. אלא אם כן האפיפיור מגיע או שהחרדים מפגינים, או שביבי נוסע עם השיירה או שזה יום שלישי.

או שחוסמים רחובות כי זה יום ירושלים, לכם אין יום תל אביב. נכון שלכם יש ים, לנו יש את בניין כלל. ואם לא שמעתם עליו, חפשו ברחוב יפו את הדוידקה זה הבניין ממול.

כן, כך ירושלמים יסבירו לך איפה נמצאים דברים. הם לא יגידו לך זה הבניין הכי גבוהה ברחוב. הם לא יתנו לך כתובת. הם יתנו לך נקודת שייכות. נקודה עם המון היסטוריה.

השוק נמצא מול בית הכנסת של ר' אריה לוין, העירייה מול העיר העתיקה. קניין מלחה בסוף של כביש בגין, בית הנשיא ליד הווידאומט שם בפינה.

הבר היחיד של גייז נמצא ליד מגרש הרוסים, כתובת? מי יודע. ואם תלכו לשם יתחילו לספר לכם את ההיסטוריה של המקום ושל המקום השני שכרגע סגור וכמה פעמים הוא החליף ידיים, וכמה זה חבל שאין עוד מקום לבלות בו. אז תעברו לדבר על מה עושים בחיים ותתחילו להעביר דאחקות, כי אפשר לפנות כאן לאנשים, והם יהיו נחמדים אליכם, במיוחד אם תזמינו להם משקה. אבל גם אם לא, יש כאן אנשים נחמדים עם חיוך וגאוות יחידה.

כן אנחנו גאים: בשקט הירושלמי, בהיסטוריה של המקום, בחתיכים שלנו שהם מאוד שונים מהחתיכים התל אביבים, ואף אחד לא יודע להסביר במה הם שונים.

אז כן, יש המון מה לעשות ויש המון מה לתקן, אבל זה יקרה בזכות האנשים הנפלאים שכאן. אז העיר עוד לא מוכנה היום, תחזרו מחר.

weight loss help for menopause, exercise for lose weight for man, healthy cat weight, mystery daiagnosis seanweight loss, how many steps a day, weight loss percentage calculator infant, extreme weight loss dhow s scam, olugbenga dawodu, prescription drugs that can get you high, quercetin dosage for weight loss, natural things that get you high, the safest way to lose weight, 80 diet 20 exercise theory, how to lose five pounds a week, number 1 weight loss product, hypothyroid diet plan, recipes dont starve, boy george weight, fermenting foods, keto christmas desserts recipes, strongest prescription weight loss pill, lipozene and amlodipine, keto recipes breaksfast, lipoden plus weight loss shots, fast weight loss on paleo diet, jewish weight loss center, best diet pills for weight loss yahoo answers, keto recipes with smoked sausage, song mino weight loss, low calorie shakes for weight loss recipes, how much protein do i need for goal weight loss, conclave diet pills, hcg plateau, how much coconut oil to ingest each day for weight loss with low thyroid, the perfect treatment for diabetes and weight loss, dr muin dugom, 1000 calorie meal plan for weight loss, cinch weight loss shakes, paleo sample menu for weight loss, weight loss shot b12, what can my doctor prescribe to help me lose weight, daily weight loss intermittent fasting, 3 day juice weight loss, can your body produce more testosterone if you lose weight, nopalina pills reviews for weight loss,

מצעד הגאווה בירושלים הוא לגיטימי כי ככה.

לפעמים ההסברה הכי טובה היא פשוט לא להסביר. אף אחד מעולם לא נדרש להסביר למה הוא הולך לקולנוע בציבור ולמה הוא אוכל פלאפל לצהריים בציבור כי אלה דברים יום יומיים שזכותו של כל אחד לעשות. גם ללכת ברחוב זה דבר יום יומי שזכותנו לעשות. ופעם בשנה אנחנו בוחרות לעשות את זה כולנו ביחד. ככה כיף לנו. ואם זה בא לך רע, אז מזל שאתה סתם בן אדם רגיל כמו כל אחד אחר ואף אחד לא מבקש את רשותך לצאת מהבית.

קרא עוד »

"דברו איתנו – לא עלינו"

איך להט"בים דתיים מעיזים לדרוש להיות חלק אינטגרלי מכל קהילה דתית שקיימת, ואיך הם מעיזים להשלים עם העובדה שרבש"ע ברא אותם כמו שצריך, יצירה נאה ושלמה? אולי כי זה לא טעות ולא ניסיון? | דעה

קרא עוד »

אני חושב שהמילה שחיפשת היא "קוויר"

הרב אברהם סתיו, אני חושב שהמילה שחיפשת בפתיחת דבריך היא קוויר (או אולי גיי באנגלית), אדם שהוא חריג מהציפיות הסיס-הטרו-נורמטיביות של החברה שלנו, ולא המילה הומו או הומוסקסאול.

קרא עוד »

אם מצעד הגאווה בתל אביב הוא חגיגה המונית של חופש, אצלנו זה מאבק קיומי ויומיומי.

בשנה שעברה, לקראת המצעד השני, העימות בין חושך לאור הגיע לסף פיצוץ. המשטרה, בעקבות איומים לפגוע במצעד, דרשה לשנות את התוואי ולהרחיק אותנו ככל שניתן מהגרעין התורני המאיים, כלומר מהרחוב שבו גדלתי ומלב היישוב שלי. בהתערבות בג"ץ, שלמרבה המזל עדיין קיים במדינה הזאת, חלחלה ההבנה שלא יעלה על הדעת שבזמן שמצעדי דגלים ואירועי דת מתקיימים במועצה בשפע, תיאסר צעדה למען הסובלנות. בסופו של דבר, למרות נהירה המונית ומרגשת של תומכים מכל קצוות הארץ, היו שם יותר שוטרים מצועדים.

קרא עוד »

החלמה מחורבן

ככל שאנשים נמצאים במצב נפשי גרוע יותר, עמידותם ללחצים פוחתת. כשאנשים מדוכאים או סובלים מטראומה ומחרדה – קשה להם יותר להכיל חוסר הסכמה ודעות מגוונות

קרא עוד »

הסיפור של שמעון אזולאי

"יצאתי מהארון בגיל 10. בגיל 22 התחתנתי עם סטרייטית שידעה שאני הומו. סיפרתי לה כבר בדייט הראשון"

קרא עוד »

שתפו את המאמר