חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

חשבתי על זה שבמובן מסוים אני דגל גאווה מהלך לאנשים מסוימים וזה די חזק ומעורר גאווה מסוימת | #תובנות_מכיכר_ציון

אני הולך לתומי על קינג ג'ורג', מקליט הודעה ומזהה מרחוק את הבחור הכי קולני וגס משבוע שעבר שהוביל לפיצוץ הערב
אוריה בן ברית, חבר ועד לשעבר ומייסד שותף של הקשת הסרוגה משתף על פרויקט 'נקודת מפגש', פרויקט שיח והסברה בכיכר ציון בירושלים שנוסד בעקבות רצח שירה בנקי ז"ל

הערב לא הסתדר לנו לקיים את 'נקודת מפגש' בכיכר ציון כרגיל בגלל קרקס פראג שעושה שם הופעה, אבל אלוהים סידר את זה ככה שבכל זאת יהיה לי משהו לספר שקשור לכיכר – אני הולך לתומי על קינג ג'ורג', מקליט הודעה ומזהה מרחוק את הבחור הכי קולני וגס משבוע שעבר שהוביל לפיצוץ הערב. הוא זיהה אותי כשהתקרבתי ואני עדיין מקליט את ההודעה, והוא אומר בכעס "אז גם מחר אתם צועדים?" וקילל אותי קללה עסיסית. היה לי חשוב להתעלם ממנו לחלוטין וזה מה שעשיתי. שום שינוי הבעת פנים, שום מבט ובטח לא עניתי לו. סגנון הדיבור הזה לא ראוי להתייחסות, בעיקר ריחמתי על הצורה בה הוא הופך אותי לאיש קש כדי להתמודד עם הפחדים הבולטים שלו ובעצם מדבר עם עצמו בקול ומקלל בעיקר את עצמו כנראה. חשבתי על זה שבמובן מסוים אני דגל גאווה מהלך לאנשים מסוימים וזה די חזק ומעורר גאווה מסוימת.

ספתח נחמד למצעד מחר 😉

אמנם לא התרחש בכיכר אבל בהחלט קשור אליה.

"דע שאתה חשוב בעולם הזה"

בפעם הראשונה שסיפרתי להורים שלי שאני טרנסג'נדר, אימא שלי קצת הייתה בשוק אבל אבא שלי הוא הראשון שקיבל. לצערי הרב אבא שלי כבר לא איתנו, והרגשתי מאוד בודד. מכאן התחיל הרצון שלי להתחזק בדת ובאמונה, באתי מבית חילוני אז להתחיל כזה תהליך לבד זה לא כל כך פשוט כמו שזה נראה. 

קרא עוד »

אני זוכר את זה, שהוא הביט בי ואמר ש״זה לא אמיתי ורק מחשבות שווא ואי אפשר באמת לאהוב בנים, אתה לא רוצה למות לבד״.

אני זוכר את היום הזה טוב מאוד, כי הוא שרט לי את הלב. זוכר איך אבא שלי אסף אותי אחרי זה עם המונית שלו, ואיך נכנסתי וישבתי במושב האחורי כאילו הייתי לקוח זר, ורציתי שהוא ישאל אותי מי כיבה לי את הלב, איך היה אצל הרב, אבל אבא לא שאל.

קרא עוד »

שתפו את המאמר