כ״ה בסיון ה׳תשפ״ב (24 בJune 2022)

ח"כ סמוטריץ,

ח"כ סמוטריץ,

לא תכננתי לכתוב, הספיק לי בנתיים להתווכח עם השלטים שלך בכל רחבי הישוב תוך כדי ריצות הבוקר שלי , אבל הבוקר השלטים נעלמו והמילים מתפרצות לי החוצה, מבקשות להשמיע קול , קול של רבות ורבים שפגשתי בשנים האחרונות במסגרת תפקידיי ועיסוקיי.

חונכנו על המשולש החשוב- ארץ, עם ותורה.

בתוך עמך אנוכי יושבת, לשם הוביל אותי הקב"ה. לאזור בו מצויים כאבים גדולים ומורכבויות עצומות שבאופן מובהק וקולני אין להם מקום במפלגה החדשה שיצרת.

בישוב בו אתה ואני חיים , בישובים מסביב, וברחבי המדינה היפה שלנו אני פוגשת בני נוער רבים שמהרהרים במוות או בתפיסת מרחק עצום מכור מחצבתם כפתרונות היחידים למורכבויות הזהות המינית איתן הם מתמודדים. שמתנסים בפגיעות עצמיות בשביל להעניש את עצמם, שמתחננים שנעזור להם למצוא מקום בעולם.

אל תפנה אליהם גב, אל תזלזל ואל תגעל, הם מקשיבים כל העת לשיח המבוגרים שמסביבם. כאשר נציגי מפלגתך מצהירים שזוהי זירת המאבק בה הם בוחרים להתחיל את מעורבותם הפוליטית , הנזק בל יתואר. תלמדו את הנושא, תפגשו מקרוב, תתייעצו עם אנשי שטח. תאהבו קצת יותר.

כאשר נציגי מפלגתך מדברים על האקטיביזם המתוכנן בתחום מניעת ההפלות נשים רבות מתכווצות.

אין נערה או אישה שעברה הפלה מרצון ולא חוותה מדורי גיהינום נפשיים וחברתיים רבים בדרך לשם. נערה או אישה לא מחליטות החלטה כזו סתם כי בא להן.

דברו עם עוסיו"ת שמלוות תהליכים כאלו. דברו עם וועדות להפסקת הריון, תשמעו מהם על הכאב הרב. אל תעמידו עוד מכשולים.

כאשר במצע שלך אתה מבקש לדאוג לגברים מתלונות שווא של נשים ולא מאזן עם מלחמה חוקתית בכל הכח (ויש לך המון ממנו) באלימות פיזית, מינית, מילולית או כלכלית כלפי נשים- נשים רבות בסביבה הקרובה שלך איתן אנחנו הולכות יד ביד על מנת לסייע להן לצאת ממעגלי כאב ואלימות מכניסות את הראש חזרה לקונכייה המכאיבה. כי אם יחשבו… ומה יהיה…

המילים נכתבו בכאב רב.

בבקשה מעומקו של הלב-

הרחיבו את נקודת המבט שלכם גם לכיוונים שאינכם רגילים להביט. צריכים אתכם גם שם.

אל תקריבו את הפרט על מזבח הכלל.

תביטו למציאות המורכבת בעיניים חומלות ומבקשות תיקון.

#מעת_לעט | זהבה טמיר | #דעה

סדרת ארון הקודש

"ארון הקודש”
היא סדרת רשת דוקומנטרית שיצרה הבמאית וחברת הקהילה מורן נקר, על להט”בים דתיים שתעלה בתאגיד השידור הציבורי “כאן”. כל פרק מתמקד בדמות, זוג או משפחה בשלב אחר בחיים. הקרנת הסדרה מביאה תיעוד אינטימי של אנשים המתמודדים עם המפגש בין נטיה מינית וזהות מגדרית ובין אמונה ואורח חיים דתי, דרך רגעים משמעותיים וטקסים דתיים, משפחתיים וזוגיים.

קרא עוד »

עֵת לַחֲשׁוֹת וְעֵת לְדַבֵּר

עֵת לַחֲשׁוֹת וְעֵת לְדַבֵּר, ואיננו מסוגלים עוד לחשות. מחזיקנא טיבותא לרב בני לאו שנענה לדברי הרב יובל שרלו וכתב הצעה לחיי משפחה להט"ב בקהילה הדתית (קישור בתגובה הראשונה), ונגע בנקודות רבות ומגוונות. אחרי שהנושא צף מול תלמידים שלי, באתי להגיב לחלק מדבריו, ולהשלים בחלק ממה שנראה בעיני. אשמח לתגובות.

קרא עוד »

מַה טֹּבוּ אֹהָלֶיךָ יַעֲקֹב מִשְׁכְּנֹתֶיךָ יִשְׂרָאֵל

א"מ;ל"ק: תלמידי ישיבות נדרשו לחלוק מגורים עם חייל בעל הרכב כרומוזומלי שונה משלהם, באופן שאין בו שום בעיה הלכתית. וייאנחו החיילים מן הטרלול הפרוגרסיבי, ותעל שוועתם אליי, והנה באתי בדברים האלה.

קרא עוד »

"חבל שלא הצלחת להתאבד."

"חבל שלא הצלחת להתאבד."
אלו המילים האחרונות שאבא שלי אמר לי מאז שיצאתי בפניו מהארון בתור טרנסית. את אותו הלילה לא העברתי בבית.

קרא עוד »

שתפו את המאמר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.