חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

ח"כ סמוטריץ,

לא תכננתי לכתוב, הספיק לי בנתיים להתווכח עם השלטים שלך בכל רחבי הישוב תוך כדי ריצות הבוקר שלי , אבל הבוקר השלטים נעלמו והמילים מתפרצות לי החוצה, מבקשות להשמיע קול , קול של רבות ורבים שפגשתי בשנים האחרונות במסגרת תפקידיי ועיסוקיי.

ח"כ סמוטריץ,

לא תכננתי לכתוב, הספיק לי בנתיים להתווכח עם השלטים שלך בכל רחבי הישוב תוך כדי ריצות הבוקר שלי , אבל הבוקר השלטים נעלמו והמילים מתפרצות לי החוצה, מבקשות להשמיע קול , קול של רבות ורבים שפגשתי בשנים האחרונות במסגרת תפקידיי ועיסוקיי.

חונכנו על המשולש החשוב- ארץ, עם ותורה.

בתוך עמך אנוכי יושבת, לשם הוביל אותי הקב"ה. לאזור בו מצויים כאבים גדולים ומורכבויות עצומות שבאופן מובהק וקולני אין להם מקום במפלגה החדשה שיצרת.

בישוב בו אתה ואני חיים , בישובים מסביב, וברחבי המדינה היפה שלנו אני פוגשת בני נוער רבים שמהרהרים במוות או בתפיסת מרחק עצום מכור מחצבתם כפתרונות היחידים למורכבויות הזהות המינית איתן הם מתמודדים. שמתנסים בפגיעות עצמיות בשביל להעניש את עצמם, שמתחננים שנעזור להם למצוא מקום בעולם.

אל תפנה אליהם גב, אל תזלזל ואל תגעל, הם מקשיבים כל העת לשיח המבוגרים שמסביבם. כאשר נציגי מפלגתך מצהירים שזוהי זירת המאבק בה הם בוחרים להתחיל את מעורבותם הפוליטית , הנזק בל יתואר. תלמדו את הנושא, תפגשו מקרוב, תתייעצו עם אנשי שטח. תאהבו קצת יותר.

כאשר נציגי מפלגתך מדברים על האקטיביזם המתוכנן בתחום מניעת ההפלות נשים רבות מתכווצות.

אין נערה או אישה שעברה הפלה מרצון ולא חוותה מדורי גיהינום נפשיים וחברתיים רבים בדרך לשם. נערה או אישה לא מחליטות החלטה כזו סתם כי בא להן.

דברו עם עוסיו"ת שמלוות תהליכים כאלו. דברו עם וועדות להפסקת הריון, תשמעו מהם על הכאב הרב. אל תעמידו עוד מכשולים.

כאשר במצע שלך אתה מבקש לדאוג לגברים מתלונות שווא של נשים ולא מאזן עם מלחמה חוקתית בכל הכח (ויש לך המון ממנו) באלימות פיזית, מינית, מילולית או כלכלית כלפי נשים- נשים רבות בסביבה הקרובה שלך איתן אנחנו הולכות יד ביד על מנת לסייע להן לצאת ממעגלי כאב ואלימות מכניסות את הראש חזרה לקונכייה המכאיבה. כי אם יחשבו… ומה יהיה…

המילים נכתבו בכאב רב.

בבקשה מעומקו של הלב-

הרחיבו את נקודת המבט שלכם גם לכיוונים שאינכם רגילים להביט. צריכים אתכם גם שם.

אל תקריבו את הפרט על מזבח הכלל.

תביטו למציאות המורכבת בעיניים חומלות ומבקשות תיקון.

#מעת_לעט | זהבה טמיר | #דעה

הרב זיני במכתב הפתוח שלו לא קובל רק על עצם הפיצוי, וטוען שלוש טענות: בטחונית, פוליטית ואמונית.

משפחות שכולות מקבלות ליווי ועזרה מרגע שנודע שיקירן נפגע. הברית הקושרת את העורף לחזית לא ניתקת כשהחייל בחזית נפגע. אפשר לקרוא לזה חוב מוסרי. אולי זה חוב מסוג אחר. החוב הוא ביחס לאנשים הקרובים שהקריבו את היקר להם, למעננו, למען המדינה ואזרחיה. אם בני זוג בחרו לחיות את חייהם הזוגיים ללא מיסוד כהלכה, יכולה להיות לכך אחת משתי משמעויות:

קרא עוד »

כשרציתי לגייר את הילדים

כשרציתי לגייר את הילדים, לא יכולנו לעשות את זה בארץ. אף בית דין אורתודוכסי פה לא סמך עליי שאגדל ילדים יהודים. מצאנו בית דין אורתודוכסי בניו-יורק, ותוך כדי שאנחנו מתכננים טיסה עם שני תינוקות ושמונה מאות מזוודות על פני חצי יבשת, אדם שאל אותי: בשביל מי אתה עושה את זה? מי הקהילה שלך? שלושה רבנים שמעולם לא פגשת באפר-ווסט-סייד?

קרא עוד »

עוד טור דעה טרנסופובי מפי אישה דתיה

בשבת האחרונה פרסמה שרון רוטר טור דעה על קרוב משפחה שלה (מצורף למטה, מוזמנים ומוזמנות לקרוא). כאיש מדע, ביולוג וגנטיקאי אני ממש מרגיש צורך לענות על הטיעונים שלה שמלאים בחוסר ידע ובהבנה בעניין.

קרא עוד »

אז מי האבא האמיתי?

תמיד שואלים אותנו, את דני ואותי, מי האבא של אוליבר. כלומר, לרוב הם שואלים אותנו יותר בנימוס – מי האבא הביולוגי?

קרא עוד »

שתפו את המאמר