ח"כ סמוטריץ,

לא תכננתי לכתוב, הספיק לי בנתיים להתווכח עם השלטים שלך בכל רחבי הישוב תוך כדי ריצות הבוקר שלי , אבל הבוקר השלטים נעלמו והמילים מתפרצות לי החוצה, מבקשות להשמיע קול , קול של רבות ורבים שפגשתי בשנים האחרונות במסגרת תפקידיי ועיסוקיי.

ח"כ סמוטריץ,

לא תכננתי לכתוב, הספיק לי בנתיים להתווכח עם השלטים שלך בכל רחבי הישוב תוך כדי ריצות הבוקר שלי , אבל הבוקר השלטים נעלמו והמילים מתפרצות לי החוצה, מבקשות להשמיע קול , קול של רבות ורבים שפגשתי בשנים האחרונות במסגרת תפקידיי ועיסוקיי.

חונכנו על המשולש החשוב- ארץ, עם ותורה.

בתוך עמך אנוכי יושבת, לשם הוביל אותי הקב"ה. לאזור בו מצויים כאבים גדולים ומורכבויות עצומות שבאופן מובהק וקולני אין להם מקום במפלגה החדשה שיצרת.

בישוב בו אתה ואני חיים , בישובים מסביב, וברחבי המדינה היפה שלנו אני פוגשת בני נוער רבים שמהרהרים במוות או בתפיסת מרחק עצום מכור מחצבתם כפתרונות היחידים למורכבויות הזהות המינית איתן הם מתמודדים. שמתנסים בפגיעות עצמיות בשביל להעניש את עצמם, שמתחננים שנעזור להם למצוא מקום בעולם.

אל תפנה אליהם גב, אל תזלזל ואל תגעל, הם מקשיבים כל העת לשיח המבוגרים שמסביבם. כאשר נציגי מפלגתך מצהירים שזוהי זירת המאבק בה הם בוחרים להתחיל את מעורבותם הפוליטית , הנזק בל יתואר. תלמדו את הנושא, תפגשו מקרוב, תתייעצו עם אנשי שטח. תאהבו קצת יותר.

כאשר נציגי מפלגתך מדברים על האקטיביזם המתוכנן בתחום מניעת ההפלות נשים רבות מתכווצות.

אין נערה או אישה שעברה הפלה מרצון ולא חוותה מדורי גיהינום נפשיים וחברתיים רבים בדרך לשם. נערה או אישה לא מחליטות החלטה כזו סתם כי בא להן.

דברו עם עוסיו"ת שמלוות תהליכים כאלו. דברו עם וועדות להפסקת הריון, תשמעו מהם על הכאב הרב. אל תעמידו עוד מכשולים.

כאשר במצע שלך אתה מבקש לדאוג לגברים מתלונות שווא של נשים ולא מאזן עם מלחמה חוקתית בכל הכח (ויש לך המון ממנו) באלימות פיזית, מינית, מילולית או כלכלית כלפי נשים- נשים רבות בסביבה הקרובה שלך איתן אנחנו הולכות יד ביד על מנת לסייע להן לצאת ממעגלי כאב ואלימות מכניסות את הראש חזרה לקונכייה המכאיבה. כי אם יחשבו… ומה יהיה…

המילים נכתבו בכאב רב.

בבקשה מעומקו של הלב-

הרחיבו את נקודת המבט שלכם גם לכיוונים שאינכם רגילים להביט. צריכים אתכם גם שם.

אל תקריבו את הפרט על מזבח הכלל.

תביטו למציאות המורכבת בעיניים חומלות ומבקשות תיקון.

#מעת_לעט | זהבה טמיר | #דעה

יום הבחירות

מה יעשה אדם הרוצה לרסן את מערכת המשפט, להעלות את המיסוי על עשירים, להנהיג את שיטת השוברים במערכת החינוך, לתת לכל אדם תחת שלטון ישראל זכות הצבעה לפרלמנט, אך למסד בחוק את זהותה התרבותית היהודית העברית של המדינה, כך שהיא תתמוך כלכלית במוסדות תרבותיים תורניים בלי קשר לחלקם באוכלוסייה של יהודים שומרי מצוות? היש לאדם כזה מפלגה להצביע לה? בעייתו שלו ובעייתו של הלהט"ב הדתי אינן שונות מבחינה פוליטית כלל וכלל

קרא עוד »

עוד טור דעה טרנסופובי מפי אישה דתיה

בשבת האחרונה פרסמה שרון רוטר טור דעה על קרוב משפחה שלה (מצורף למטה, מוזמנים ומוזמנות לקרוא). כאיש מדע, ביולוג וגנטיקאי אני ממש מרגיש צורך לענות על הטיעונים שלה שמלאים בחוסר ידע ובהבנה בעניין.

קרא עוד »

בחור בן 18-19, שהולך לטיפול "מקצועי" ו"מבטיח", תרתיי משמע, שנותן תחושה של עוצמה, ביטחון, כמו טריפ מופלא על קוקאין משובח במיוחד הנארז בתוך מעטפת של מציאות אפשרית וחוקית לחלוטין… יש יותר מזה?!

אחד הדברים שאפיינו את הטיפול זה הדגש על כך שניתן לשנות דברים- הנטייה הזאת היא נרכשת ואיננה מולדת, נאמר, ולכן אין שום בעיה לשנות את זה. המפתח הוא בי וזה תלוי רק ברצון שלי. עניין של בחירה.

קרא עוד »

שתפו את המאמר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *