חווית הלהט״ב הדתי אל מול עצמו ואלוקים

בשבוע שעבר בקשת הסרוגה רמת גן המשכנו את המערך שלנו על דת ולהט״ב, והפעם בחרנו להתמקד בחווית הלהט״ב הדתי אל מול עצמו ואלוקים.

בשבוע שעבר בקשת הסרוגה רמת גן המשכנו את המערך שלנו על דת ולהט״ב, והפעם בחרנו להתמקד בחווית הלהט״ב הדתי אל מול עצמו ואלוקים.

פתחנו בסבב מה נשמע, בו המשכנו להכיר את המשתתפים החדשים, ובעיקר הרגשנו שהמשפחה שלנו מתרחבת ומתעצמת.

צללנו ישר למים העמוקים עם מספר משפטים המייצגים תחושות שהלהט״ב הדתי חווה אל מול עצמו ואלוקים. היה מרגש לשמוע את השיתוף האישי של חברי הקבוצה ואת היחס שלהם לכל אחד מהמשפטים.

לאחר מכן התחלקנו לקבוצות וקראנו קטע עדות מספרו של הרב סטיבן גרינברג, המספר על היחס לאלוקים בחווית הלהט״ב הדתי, שלו ובכלל. בקבוצות שיתפנו על המקום בו אנו מתחברים לעדות של סטיבן, ועל המשפטים שהכי תפסו אותנו מהקטע.

אחרי ששיתפנו מחשבות על הקטע גם בקבוצה הגדולה, סקרנו 3 גישות המסתכלות על הקשר בין אפיק ״הדת״ לאפיק ״הלהט״ב״ בחווית הלהט״ב הדתי. היה מעניין לשמוע באיזו גישה בחרו כל אחד מחברי הקבוצה כגישה המייצגת את חוויתם אל מול עצמם ואלוקים.

סיימנו בקטע של הסופר פול אוסטר מהספר ״מר ורטיגו״ המדבר על התמודדות עם קשיים.
אחרי פעילות מורכבת, מרגשת ואישית, יצאנו בתחושה שלמרות המורכבות, בכולנו יש את הכוחות להתמודד ולעוף לכל מקום שרק נרצה 🧚🏼

בואו נדבר רגע על חתונה דתית גאה

המילה הגדולה הזו, האירוע הגדול והיקר הזה. עזבו רגע מאבקים, הכרה מהמדינה, הפלות של הצעות חוק לברית זוגיות וחתימה ברבנות. לא מה זה אומר לאנשים אחרים, אלא מה זה אומר בשבילנו-הומואים בחיים קהילתיים דתיים ומוקפים סטרייטים, לא עלינו.

קרא עוד »

אלה הם ימים קשים לעם שלנו

ונניח לרגע שיש אמת בדבר, ואכן לא מדובר בשנאה. אותם נבחרי ציבור חייבים לזכור שלמילים יש כח. מה אמור לחשוב נער חמום מוח בן 18 כשהוא יושב בבית ומתלבט אם לצאת לרחוב עם לום ולצוד הומואים

קרא עוד »

אמש צוין יום הזכרון הטרנסי. יום שלם של אחדות ותקווה לצד יום שכולו זכרון ואבל

ביום הזה אני נזכרת בכל הא.נשים על הקשת הטרנסית שהכרתי ושסיימו את חייהם, בכל הקשיים המנטליים והחברתיים שהקהילה הטרנסית, הקהילה שלי – חווה באופן יומיומי.

קרא עוד »

בחור בן 18-19, שהולך לטיפול "מקצועי" ו"מבטיח", תרתיי משמע, שנותן תחושה של עוצמה, ביטחון, כמו טריפ מופלא על קוקאין משובח במיוחד הנארז בתוך מעטפת של מציאות אפשרית וחוקית לחלוטין… יש יותר מזה?!

אחד הדברים שאפיינו את הטיפול זה הדגש על כך שניתן לשנות דברים- הנטייה הזאת היא נרכשת ואיננה מולדת, נאמר, ולכן אין שום בעיה לשנות את זה. המפתח הוא בי וזה תלוי רק ברצון שלי. עניין של בחירה.

קרא עוד »

שתפו את המאמר