חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

חווית הלהט״ב הדתי אל מול עצמו ואלוקים

בשבוע שעבר בקשת הסרוגה רמת גן המשכנו את המערך שלנו על דת ולהט״ב, והפעם בחרנו להתמקד בחווית הלהט״ב הדתי אל מול עצמו ואלוקים.

בשבוע שעבר בקשת הסרוגה רמת גן המשכנו את המערך שלנו על דת ולהט״ב, והפעם בחרנו להתמקד בחווית הלהט״ב הדתי אל מול עצמו ואלוקים.

פתחנו בסבב מה נשמע, בו המשכנו להכיר את המשתתפים החדשים, ובעיקר הרגשנו שהמשפחה שלנו מתרחבת ומתעצמת.

צללנו ישר למים העמוקים עם מספר משפטים המייצגים תחושות שהלהט״ב הדתי חווה אל מול עצמו ואלוקים. היה מרגש לשמוע את השיתוף האישי של חברי הקבוצה ואת היחס שלהם לכל אחד מהמשפטים.

לאחר מכן התחלקנו לקבוצות וקראנו קטע עדות מספרו של הרב סטיבן גרינברג, המספר על היחס לאלוקים בחווית הלהט״ב הדתי, שלו ובכלל. בקבוצות שיתפנו על המקום בו אנו מתחברים לעדות של סטיבן, ועל המשפטים שהכי תפסו אותנו מהקטע.

אחרי ששיתפנו מחשבות על הקטע גם בקבוצה הגדולה, סקרנו 3 גישות המסתכלות על הקשר בין אפיק ״הדת״ לאפיק ״הלהט״ב״ בחווית הלהט״ב הדתי. היה מעניין לשמוע באיזו גישה בחרו כל אחד מחברי הקבוצה כגישה המייצגת את חוויתם אל מול עצמם ואלוקים.

סיימנו בקטע של הסופר פול אוסטר מהספר ״מר ורטיגו״ המדבר על התמודדות עם קשיים.
אחרי פעילות מורכבת, מרגשת ואישית, יצאנו בתחושה שלמרות המורכבות, בכולנו יש את הכוחות להתמודד ולעוף לכל מקום שרק נרצה 🧚🏼

ללא שם / י' מחיפה

הפכתי עולמות והצלחתי! השגתי תרומה של 100 ציציות לפי דרישת הרב. כשהבאתי את הציציות, יצא לי משפט שעד עכשיו אני לא מאמין שאמרתי אותו

קרא עוד »

סדרת ארון הקודש

"ארון הקודש”
היא סדרת רשת דוקומנטרית שיצרה הבמאית וחברת הקהילה מורן נקר, על להט”בים דתיים שתעלה בתאגיד השידור הציבורי “כאן”. כל פרק מתמקד בדמות, זוג או משפחה בשלב אחר בחיים. הקרנת הסדרה מביאה תיעוד אינטימי של אנשים המתמודדים עם המפגש בין נטיה מינית וזהות מגדרית ובין אמונה ואורח חיים דתי, דרך רגעים משמעותיים וטקסים דתיים, משפחתיים וזוגיים.

קרא עוד »

"רק שבועיים לפני שהתחתנתי סיפרתי לסבתא שאני הומו"

אני ואלוהים: "אני דתי. אף פעם לא היתה לי בעיה. אני באמת ובתמים מאמין שהבעיה היא לא בדת, אלא עם הדתיים. אני לא רואה שיש קונפליקט בין גאווה לבין התורה. לא כל המצוות וכל האיסורים קשורים אל כל אדם, כמו שהלכות שחיטה לא רלוונטיות לצמחוני.

קרא עוד »

קוויריות במחשכים

הרכבת גולשת לתחנה ואני עולה, ושוב תפילה קטנה שאלוהים יעזור לי עם הנוער הירושלמי הקט הזה שלא חטא כי לא ראה קוויריות או שלא חטא שהסתובב ביום חמישי אחד במרכז העיר ונתקל בי. שאלוהים יעזור.

קרא עוד »

שתפו את המאמר