חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

חודש הגאווה בחיפה!

צוות כיבוד האדיר שלנו דאג לפתוח את הערב עם שולחן חומוס בשלל צבעי הגאווה! כן כן חומוס בכל צבעי הקשת, שמעבר ליופי גם היה טעים (!) והכניס את כולנו, 18 משתתפים (מהם 2 חדשים - welcome!) בכיף לחודש עשיר וצבעוני.

חודש הגאווה בחיפה!

רגע לפני המצעד החיפאי, נפגשנו בקשת הסרוגה בחיפה לדבר על קהילות, קהילת הלהט"ב והמקום שלנו בתוכה.

צוות כיבוד האדיר שלנו דאג לפתוח את הערב עם שולחן חומוס בשלל צבעי הגאווה! כן כן חומוס בכל צבעי הקשת, שמעבר ליופי גם היה טעים (!) והכניס את כולנו, 18 משתתפים (מהם 2 חדשים – welcome!) בכיף לחודש עשיר וצבעוני.

אז למה חשוב לנו לגור בסביבה עם עוד להט״בים? האם מספיק להט״בית-פרנדלי? או שזה בכלל לא משנה?

עד כמה להט״ב זו קהילה? והאם ״הקהילה הגאה״ בכלל מקדמת אותנו? האם אנחנו מרגישים יותר שייכות ל״קהילה הדתית הגאה״?

שמענו את כל הדעות (והיה מגוון עשיר!), ואז בקבוצות הקשבנו לעוד קולות ותחושות אישיות על משמעותה של ״קהילה״, וניסחנו (בהצלחה מפתיעה ומחוץ לקופסה) את ״הדיברות״ החשובות לנו בקהילת הלהט"ב.

מגוון הכללים והחוקים שהוצגו היו יצרתיים, מצחיקים ועסקו גם בכיבוד הפרט ובהתנהגויות שהיינו שמחים לשפר בקהילה: ״לא תחשוף רעך״, ״היה קשוב למצוקות חברך. עזור תעזור עימו״, ״לא תאיץ״, ״זכור את אשר היה לך בארון״ ועוד ועוד..

סיכמנו בכך שלפי כל הגדרה אפשרית – הקשת הסרוגה בחיפה היא ללא ספק ק-ה-י-ל-ה ! קהילת עוטפת, מכילה ואוזן קשבת ❤️

משהו קטן על ״סערת הדוריטוס״

משהו קטן על ״סערת הדוריטוס״ (לא זאת שבקיבה שלי במקום ארוחת ערב פעמיים בשבוע), שהוא בעצם משהו קטן וחשוב על הומופוביה גם בכל סערה אחרת.

קרא עוד »

שלום צ’אט ג’י פי טי, תוכלי לספר לי בבקשה מהי הומופוביה?

כמו שצ’אט ג’י פי טי אמרה, יש קשר מובהק בין דתות לבין הומופוביה. ספציפית, יש קשר מובהק בין היהדות לבין הומופוביה. לפני כשנה פרסמתי ב”התקופה” את המסה “כה אהבו חכמינו”, שעסקה בדרך שבה היהדות המסורתית פירשה את סיפור רבי יוחנן וריש לקיש בנהר הירדן. משפט הפתיחה הפלרטטני של ריש לקיש: “יופיך לנשים”, שאותו ניתן להבין בקלות כ”אתה יפה כמו בחורה” פורש לאורך ההיסטוריה היהודית כ”חשבתי שאתה אישה”, כי לא ייתכן שדמות נכבדה כל כך, הנמנית על חבורת הרבנים המכונה “חז”ל”, תהיה אדם שנמשך לגבר. אבל הסיפור קורע הלב של שני החכמים הוא סיפור אהבה רומנטי, ועוד כזה שנגמר בטרגדיה, אולי כדי להזהיר את מי ששוקל להתאהב בגבר.

קרא עוד »

תהיו נאמנים לעצמכם!

לא לחיות זה לפחד. זה לשקוע בחרדות. זה להסתיר את עצמנו מהאנשים הכי קרובים אלינו.
ולפעמים זה מרגיש שאי אפשר אחרת, כי החיים האלה הם פאקינג מפחידים ואם חושבים עליהם יותר מידי – אפשר לשקוע בדיכאון קיומי.

קרא עוד »

שתפו את המאמר