חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

חודש הגאווה בחיפה!

צוות כיבוד האדיר שלנו דאג לפתוח את הערב עם שולחן חומוס בשלל צבעי הגאווה! כן כן חומוס בכל צבעי הקשת, שמעבר ליופי גם היה טעים (!) והכניס את כולנו, 18 משתתפים (מהם 2 חדשים - welcome!) בכיף לחודש עשיר וצבעוני.

חודש הגאווה בחיפה!

רגע לפני המצעד החיפאי, נפגשנו בקשת הסרוגה בחיפה לדבר על קהילות, קהילת הלהט"ב והמקום שלנו בתוכה.

צוות כיבוד האדיר שלנו דאג לפתוח את הערב עם שולחן חומוס בשלל צבעי הגאווה! כן כן חומוס בכל צבעי הקשת, שמעבר ליופי גם היה טעים (!) והכניס את כולנו, 18 משתתפים (מהם 2 חדשים – welcome!) בכיף לחודש עשיר וצבעוני.

אז למה חשוב לנו לגור בסביבה עם עוד להט״בים? האם מספיק להט״בית-פרנדלי? או שזה בכלל לא משנה?

עד כמה להט״ב זו קהילה? והאם ״הקהילה הגאה״ בכלל מקדמת אותנו? האם אנחנו מרגישים יותר שייכות ל״קהילה הדתית הגאה״?

שמענו את כל הדעות (והיה מגוון עשיר!), ואז בקבוצות הקשבנו לעוד קולות ותחושות אישיות על משמעותה של ״קהילה״, וניסחנו (בהצלחה מפתיעה ומחוץ לקופסה) את ״הדיברות״ החשובות לנו בקהילת הלהט"ב.

מגוון הכללים והחוקים שהוצגו היו יצרתיים, מצחיקים ועסקו גם בכיבוד הפרט ובהתנהגויות שהיינו שמחים לשפר בקהילה: ״לא תחשוף רעך״, ״היה קשוב למצוקות חברך. עזור תעזור עימו״, ״לא תאיץ״, ״זכור את אשר היה לך בארון״ ועוד ועוד..

סיכמנו בכך שלפי כל הגדרה אפשרית – הקשת הסרוגה בחיפה היא ללא ספק ק-ה-י-ל-ה ! קהילת עוטפת, מכילה ואוזן קשבת ❤️

ובחרת באהבה

הפסיכולוג שלי נוהג לומר את משפט המחץ הזה כל פעם כשאני מעלה את הנושא בכותלי חדרו. בתחילה עיוותי את פניי בסלידה מהקלישאה השגורה אותה דקלם פעם אחר פעם, אך עם הזמן היכרתי בנכונותה וחרטתי אותה על ליבי.

קרא עוד »

הסיפור של שמעון אזולאי

"יצאתי מהארון בגיל 10. בגיל 22 התחתנתי עם סטרייטית שידעה שאני הומו. סיפרתי לה כבר בדייט הראשון"

קרא עוד »

אני זוכר את זה, שהוא הביט בי ואמר ש״זה לא אמיתי ורק מחשבות שווא ואי אפשר באמת לאהוב בנים, אתה לא רוצה למות לבד״.

אני זוכר את היום הזה טוב מאוד, כי הוא שרט לי את הלב. זוכר איך אבא שלי אסף אותי אחרי זה עם המונית שלו, ואיך נכנסתי וישבתי במושב האחורי כאילו הייתי לקוח זר, ורציתי שהוא ישאל אותי מי כיבה לי את הלב, איך היה אצל הרב, אבל אבא לא שאל.

קרא עוד »

שתפו את המאמר