חודש הגאווה בחיפה!

צוות כיבוד האדיר שלנו דאג לפתוח את הערב עם שולחן חומוס בשלל צבעי הגאווה! כן כן חומוס בכל צבעי הקשת, שמעבר ליופי גם היה טעים (!) והכניס את כולנו, 18 משתתפים (מהם 2 חדשים - welcome!) בכיף לחודש עשיר וצבעוני.

חודש הגאווה בחיפה!

רגע לפני המצעד החיפאי, נפגשנו בקשת הסרוגה בחיפה לדבר על קהילות, קהילת הלהט"ב והמקום שלנו בתוכה.

צוות כיבוד האדיר שלנו דאג לפתוח את הערב עם שולחן חומוס בשלל צבעי הגאווה! כן כן חומוס בכל צבעי הקשת, שמעבר ליופי גם היה טעים (!) והכניס את כולנו, 18 משתתפים (מהם 2 חדשים – welcome!) בכיף לחודש עשיר וצבעוני.

אז למה חשוב לנו לגור בסביבה עם עוד להט״בים? האם מספיק להט״בית-פרנדלי? או שזה בכלל לא משנה?

עד כמה להט״ב זו קהילה? והאם ״הקהילה הגאה״ בכלל מקדמת אותנו? האם אנחנו מרגישים יותר שייכות ל״קהילה הדתית הגאה״?

שמענו את כל הדעות (והיה מגוון עשיר!), ואז בקבוצות הקשבנו לעוד קולות ותחושות אישיות על משמעותה של ״קהילה״, וניסחנו (בהצלחה מפתיעה ומחוץ לקופסה) את ״הדיברות״ החשובות לנו בקהילת הלהט"ב.

מגוון הכללים והחוקים שהוצגו היו יצרתיים, מצחיקים ועסקו גם בכיבוד הפרט ובהתנהגויות שהיינו שמחים לשפר בקהילה: ״לא תחשוף רעך״, ״היה קשוב למצוקות חברך. עזור תעזור עימו״, ״לא תאיץ״, ״זכור את אשר היה לך בארון״ ועוד ועוד..

סיכמנו בכך שלפי כל הגדרה אפשרית – הקשת הסרוגה בחיפה היא ללא ספק ק-ה-י-ל-ה ! קהילת עוטפת, מכילה ואוזן קשבת ❤️

עוד טור דעה טרנסופובי מפי אישה דתיה

בשבת האחרונה פרסמה שרון רוטר טור דעה על קרוב משפחה שלה (מצורף למטה, מוזמנים ומוזמנות לקרוא). כאיש מדע, ביולוג וגנטיקאי אני ממש מרגיש צורך לענות על הטיעונים שלה שמלאים בחוסר ידע ובהבנה בעניין.

קרא עוד »

אז מי האבא האמיתי?

תמיד שואלים אותנו, את דני ואותי, מי האבא של אוליבר. כלומר, לרוב הם שואלים אותנו יותר בנימוס – מי האבא הביולוגי?

קרא עוד »

מצעד הגאווה בירושלים הוא לגיטימי כי ככה.

לפעמים ההסברה הכי טובה היא פשוט לא להסביר. אף אחד מעולם לא נדרש להסביר למה הוא הולך לקולנוע בציבור ולמה הוא אוכל פלאפל לצהריים בציבור כי אלה דברים יום יומיים שזכותו של כל אחד לעשות. גם ללכת ברחוב זה דבר יום יומי שזכותנו לעשות. ופעם בשנה אנחנו בוחרות לעשות את זה כולנו ביחד. ככה כיף לנו. ואם זה בא לך רע, אז מזל שאתה סתם בן אדם רגיל כמו כל אחד אחר ואף אחד לא מבקש את רשותך לצאת מהבית.

קרא עוד »

שתפו את המאמר