לעדכונים על פעילויות ואירועים:

חודש אלול: המלך בשדה – הזמן להתחדש

טיפול שורש

כל ראש חודש מהוה פוטנציאל להתחדשות של האדם בתחומים המיוחדים בחייו, במיוחד ראש חודש אלול.

הזמן ביהדות פועל על פי תכונה מעגלית. שנה מלשון שניות, תקופה מלשון מקיף, חג מלשון לחוג, חודש מלשון התחדשות. האדם נע בתוך הזמן, והזמן היחיד שקיים הוא עכשיו – רגע ההווה. לכן נקרא הקב"ה – הויה ברוך הוא. כדי ליצור את השינוי עלינו להתחבר לשורש הרוחני. שינוי בשורש ישפיע על כל הענף. לכן אנו עוסקים בלימוד זה, על מנת "לתפוס" את החודש כבר מראשו ולשנות את כל הזקוק לשינוי כבר בשורש. מאוד חשוב באיזה 'ראש', האדם נמצא בראש כל חודש. ראש חודש אלול ולמעשה החודש כולו עם עשרת ימי תשובה – זהו עת רצון עצום להשפיע על כל השנה. 40 יום (עד יום כיפור) של "שמיים פתוחים והמלך בשדה"!

עומד במעגל השנה ומביט סביבי

אלול בגימטרייה שווה 67, בדיוק כמו בינה. החיבור לספירת הבינה (*סְפִירָה היא מושג קבלי המתאר רובד בהופעת האלוהות או כמסמל כוחות שונים שלה). מרמז שזהו זמן של עבודת התבוננות.

כתוב, "וַיָּתֻרוּ אֶת-הָאָרֶץ" (במדבר י"ג כ"א). ארץ מלשון ארציות. ארץ זה רצון. כלומר, "וַיָּתֻרוּ" משמעו יחפשו ויתבוננו ברצון, מהו שורש הרצון שלי? מה אני באמת רוצה?

כתוב, "דע מאיין באת, ולאן אתה הולך" (מסכת אבות). אדם צריך לבדוק היכן הוא עומד במערך הכללי. האם אני קרוב למקום שממנו יצאתי? או שמא אני קרוב יותר למקום שאליו אני הולך? מה המרחק? מהי הדרך? זאת העבודה בחודש אלול, התבוננות ותשובה.

בחזרה לעצמי

תשובה מהי? אומר רבי נחמן: "דע כי תשובה היא לשוב את הדבר למקום שניטל משם". לשוב את הדבר: להשיב את עצמך. המקור של כולנו הוא האור האלוקי, אור אינסוף פשוט שממלא את כל המציאות. כולנו היינו דבוקים באור אינסוף, ״חלק אלוק ממעל״ והתנתקנו מהמקום הזה, נקרענו ממנו אל העולם הזה. לכן אנו באים כתינוק. תינוק=ניתוק, אבל גם תיקון. התיקון מתחיל בזמן הניתוק, יוצא מהרחם, ממקום הרחמים, אל העולם הזה, אל מקום של העלם (נעלם). אדם אינו רואה שהוא חלק אלוק ממעל, אלא הוא חושב שהוא סתם אדם. להשיב את הדבר למקום שניטל משם זה לראות מי אני ומה אני באמת.

החיבור החיצוני

אלול זה ראשי תיבות, "אֲנִי לְדוֹדִי וְדוֹדִי לִי" (שיר השירים ו' ג'). הדוד מייצג את הבורא והנערה מייצגת אותנו, כל אחד מאיתנו, בני אדם. זהו זמן של חיבור בין האדם לבורא.

משום שהזמן מעגלי, השורש הרוחני של זמן הרחמים של אלול הינו העלייה של משה רבנו להר סיני, בתקופת נדודי בני ישראל במדבר. משה עולה להר סיני ל-120 ימים. פעם ראשונה עולה ל-40 ימים ראשונים מיד אחרי מתן תורה, ו' בסיון ויורד ב-י"ז בתמוז (שבירת הלוחות), עולה שוב למחרת ל-40 ימים שניים, בי"ח בתמוז ויורד בסוף אב, ואז עולה שוב ל-40 ימים אחרונים בא' באלול ויורד ביום כיפור עם הלוחות השניים. אלה 40 יום של סליחה, רחמים וכפרה. זה התגלה על-ידי משה רבנו וזה מתגלה עכשיו אצלנו במציאות.

החיבור הפנימי

אברהם אבינו מגלה לנו, בספר היצירה, שאלול נשלט ע״י מזל בתולה. כתוב "מָצָא אִשָּׁה, מָצָא טוֹב" (משלי י"ח כ"ב). מה הכוונה? ה'בני יששכר' כותב שמדובר על חודש אלול בו ניתן למצוא את בחינת הבתוליות בנפש האדם. למצוא את מידת ההתחדשות, "שׁוּבִי בְּתוּלַת יִשְׂרָאֵל" (ירמיהו ל"א כ'). זו הזדמנות לאדם לעורר בתוכו את כח ההתחדשות, את הבתוליות. להתחזק באמונה שאדם יכול להתחיל מחדש.

מה שעוצר אותנו הרבה פעמים הוא חוסר האמונה שאנו יכולים להתחדש, להופיע כחדשים, להשלים עם עצמנו. אבל כל נשימה היא נשימה חדשה, כל רגע הוא רגע חדש השאלה היא האם אני יכול להתחבר לזה? כתוב בירמיהו, "אָז תִּשְׂמַח בְּתוּלָה בְּמָחוֹל" (ירמיהו ל"א י"ב), מחול מלשון מחילה. זהו התהליך שאנו עוברים עכשיו, תהליך של מחילה, מבקשים מחילה מהשמיים, מחילה בתוך עצמנו, וכמובן מחילה בין איש לרעהו. מחילה זו מביאה אותנו לחיבור עם הבורא ואז להתחדשות אמתית ועמוקה.

חודש טוב לכל עם ישראל ולעולם כולו.

gas mask and respirator wiki, walkmart respirator mask, 6900 respirator positive, la mer face masks, mers termasuk coronavirus, home face masks for pimples, what cities ban face masks, how face masks can you get out of an 8 oz, dust mask you can breath, 3m dust mask 1 in filters, how to get a good full face mask cpap seal, tyvek air fed painting hood mask respirator, is n95 mask medical grade, mask dust disposable, apx adult half helmet with face shield, full face venetian masquerade masks, where can i buy a black face mask, gentle peel off face mask, ma pollen count, disposable baby face mask, custom dust masks, 3d printing covid 19, dust mask ratings explained, niosh respirator standards, how to breathe in a full face snorkel mask, shark face shield masks, face mask for cleaning mouse droppings, turmeric and milk face mask, what do you use to put on a face mask, philips full face mask, ceramics face mask, surgical mask gst rate, face shield fishing purpose, what respirator should i use for hybond cf 23, level 3a ballistic face mask review, good face masks for pimples, funny pics with face masks, coronavirus zoonose, how good a dust mask do i need for blowing cellulose insulation,

בחור בן 18-19, שהולך לטיפול "מקצועי" ו"מבטיח", תרתיי משמע, שנותן תחושה של עוצמה, ביטחון, כמו טריפ מופלא על קוקאין משובח במיוחד הנארז בתוך מעטפת של מציאות אפשרית וחוקית לחלוטין… יש יותר מזה?!

אחד הדברים שאפיינו את הטיפול זה הדגש על כך שניתן לשנות דברים- הנטייה הזאת היא נרכשת ואיננה מולדת, נאמר, ולכן אין שום בעיה לשנות את זה. המפתח הוא בי וזה תלוי רק ברצון שלי. עניין של בחירה.

קרא עוד »

סדנת כתיבה מונחית

לכתוב את מה שבפנים. את מה שלמדנו להשתיק ולהפנים. לא להדחיק, לא להחליק, אלא לחלוק את שעל הלב. שכבר למד לכאוב אך גם להתאהב.

קרא עוד »

ליין אוי גיי זמיר

מקוות שהתעוררתן חמודות מתוקות, כי אחרי המסיבה מוש מוש מוש שהיתה לנו קשה לקום!! אריאלה רשף המדהימה עלתה והרימה לנו את הרחבה, ו100 חברותות פיזזו אמש במועדון ה"אמור" בתל אביב, עד שהמנהל בא ואמר "רבותינו, הגיע זמן קריאת שמע של שחרית". אוי גיי זמיר 2 – הייתם מדהימים והיה מדהים! תודה שבאתם ונתראה במסיבה הבאה

קרא עוד »

סדרת ארון הקודש

"ארון הקודש”
היא סדרת רשת דוקומנטרית שיצרה הבמאית וחברת הקהילה מורן נקר, על להט”בים דתיים שתעלה בתאגיד השידור הציבורי “כאן”. כל פרק מתמקד בדמות, זוג או משפחה בשלב אחר בחיים. הקרנת הסדרה מביאה תיעוד אינטימי של אנשים המתמודדים עם המפגש בין נטיה מינית וזהות מגדרית ובין אמונה ואורח חיים דתי, דרך רגעים משמעותיים וטקסים דתיים, משפחתיים וזוגיים.

קרא עוד »

אני חושב שהמילה שחיפשת היא "קוויר"

הרב אברהם סתיו, אני חושב שהמילה שחיפשת בפתיחת דבריך היא קוויר (או אולי גיי באנגלית), אדם שהוא חריג מהציפיות הסיס-הטרו-נורמטיביות של החברה שלנו, ולא המילה הומו או הומוסקסאול. כשאנשים להט"בים מזדהים עם דמויות כמו בובספוג או אלזה "ומשייכים" אותן לקהילה הגאה הם לרוב לא מסווגים אותם מבחינת נטייה מינית או זהות מגדרית, אלא מצביעים על חוויה משותפת. בדרך כלל החוויה הזאת לא תהיה של אחת הזהויות הכלולות באותיות להטבא"ק+. זו פשוט חוויה כללית יותר, החוויה של שונות בתוך חברה שמניחה שכל בן נמשך לבת, שמבוגרת בשנות ה-30 שלה צריכה להתעניין בקשרים רומנטים, ושהחוויה המגדרית של כל אחד.ת היא או גבר או אשה. המילה היותר כוללנית לזהות השונה הזו היא המילה קוויר. הקושיה – איך ייתכן שלספוג או לכוכב ים תהיה נטייה מינית או זהות מגדרית שונה, רלוונטית כמו הקושיה איך ייתכן שבובספוג מדבר, שיש לו רישיון נהיגה, ושהוא לובש חולצה מכופתרת ועניבה.

קרא עוד »

שתפו את המאמר

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.