חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

חוגגים.ות את יום המשפחה

אמש ציינו בשתי קבוצות של חברותא – הקשת הסרוגה בכפר סבא והקבוצה המעורבת – את יום המשפחה, באירוע מיוחד במינו. התארחנו בכפר סבא לפאנל משפחות גאות, שכלל את מגוון הזהויות הלהט"ביות.

אמש ציינו בשתי קבוצות של חברותא – הקשת הסרוגה בכפר סבא והקבוצה המעורבת – את יום המשפחה, באירוע מיוחד במינו. התארחנו בכפר סבא לפאנל משפחות גאות, שכלל את מגוון הזהויות הלהט"ביות.

זוגות גברים, נשים, משפחות חד הוריות וזוג טרנס וביסית, כולם מגיעים מרקעים דתיים מגוונים מאוד.

הסיפורים המרגשים על הדרך למשפחה ששמענו מהם, כמו גם ההשראה ליצירת משפחה והקמת תא משפחתי למי שבחייו הבוגרים מתכנן לעשות זאת, והכל תוך דיאלוג מתמיד בין הזהות הלהט"בית לזהות הדתית.

הפאנל הוכיח לכולנו משהו שכבר ידענו – ניתן לחיות ולהקים משפחה בהמון דרכים, שונות ומגוונות. ממש לא בדרך אחת בלבד.

עם ילדים או בלי, עם זוגיות או בלי, וגם אם הרקע שונה מאוד דתית, משיכתית ומגדרית.

תודה ענקית למשתתפי ומשתתפות הפאנל : ליאור לפידות מרקס ובועז מרקס, משה וערן ארגמן, לירון ידעי והילה נקסון, ואביחי אברבנאל. תודה לכן ולכם על פאנל מוצלח, מעשיר ומעורר השראה!️

יום משפחה שמח!

אין זה מקומם של יהודים

לפני מאתיים שנה, כאשר בקייב הלכה אדל לבית הספר וסיימה לאכול את ארוחתה, היא מלמלה בשפתיה את ברכת המזון. כאשר שמעו על כך הבנות האחרות הלשינו עליה למורה כי היא יהודיה ומשכו אותה משערה. לפני אלף שנה, כאשר יוסף הלך בשווקים שבפס, לקחו ממנו כמה בחורים את ספריו וזרקו אותם לבאר רק משום ש"אין זה מקומם של יהודים".

קרא עוד »

שמעתי אדם שבטוח ויודע שהאמת אצלו

היום צפיתי בראיון של הרב ארלה הראל מול הרב גיא אלאלוף, שמעתי אדם שבטוח ויודע שהאמת אצלו, שהדיעה שלו, לטענתו, היא קונצזנוס בקהילה הדתית, שהעובדות שלו מוחלטות ולא ניתן מקום לספק, אז לגבי זה אין לי מה לומר כי אני בעצמי לא מכיר את פרטי עדותו – על כל אלה שהצליחו להשתנות, על ההומו הדתי שטוען שהוא נשמר מכל חוויה מינית, על אותו פסיכולוג שהחליט להתעלם מעדות החברים שהוא הביא לו, אני לא אטען שהוא טועה או מטעה, אני לא אטען לחוסר אמינות עדותו, אבל העמדה הבוטחת הזאת שהאמת אצלו שהוא יודע למסור את רצון ה בצורה פשוטה היא בעצמה מעידה על עובדותיו, על דיעותיו ועל גאוותו שמסנוורת אותו.

קרא עוד »

שתפו את המאמר