חוגגים.ות את יום המשפחה

אמש ציינו בשתי קבוצות של חברותא – הקשת הסרוגה בכפר סבא והקבוצה המעורבת – את יום המשפחה, באירוע מיוחד במינו. התארחנו בכפר סבא לפאנל משפחות גאות, שכלל את מגוון הזהויות הלהט"ביות.

אמש ציינו בשתי קבוצות של חברותא – הקשת הסרוגה בכפר סבא והקבוצה המעורבת – את יום המשפחה, באירוע מיוחד במינו. התארחנו בכפר סבא לפאנל משפחות גאות, שכלל את מגוון הזהויות הלהט"ביות.

זוגות גברים, נשים, משפחות חד הוריות וזוג טרנס וביסית, כולם מגיעים מרקעים דתיים מגוונים מאוד.

הסיפורים המרגשים על הדרך למשפחה ששמענו מהם, כמו גם ההשראה ליצירת משפחה והקמת תא משפחתי למי שבחייו הבוגרים מתכנן לעשות זאת, והכל תוך דיאלוג מתמיד בין הזהות הלהט"בית לזהות הדתית.

הפאנל הוכיח לכולנו משהו שכבר ידענו – ניתן לחיות ולהקים משפחה בהמון דרכים, שונות ומגוונות. ממש לא בדרך אחת בלבד.

עם ילדים או בלי, עם זוגיות או בלי, וגם אם הרקע שונה מאוד דתית, משיכתית ומגדרית.

תודה ענקית למשתתפי ומשתתפות הפאנל : ליאור לפידות מרקס ובועז מרקס, משה וערן ארגמן, לירון ידעי והילה נקסון, ואביחי אברבנאל. תודה לכן ולכם על פאנל מוצלח, מעשיר ומעורר השראה!️

יום משפחה שמח!

חורבן, כמו פורקן הוא תוצר של פעולה מתמשכת, הוא לא קורה מעצמו יום אחד

לכל אחד מאיתנו יש איזו ארץ מובטחת, נחלה שאליה הוא שואף להגיע בה למנוחה, לפחות בדמיון. אף אחד לא מבטיח לנו שהדרך לשם תהיה קלה. כל אחד יתמודד בדרך עם יציאה ממצרים. לשלוח מרגלים קצת יותר קשה לנו, אבל כמעט כולנו זוכים להבלחות של החיים להם אנחנו מייחלים. פעמים רבות שיתקוף אותנו הפחד בנקודות האלה וזו משימה קשה לא להוציא דיבת התמונת עתיד הזו רעה, לא להגיע לבכית חנם.

קרא עוד »

אמש צוין יום הזכרון הטרנסי. יום שלם של אחדות ותקווה לצד יום שכולו זכרון ואבל

ביום הזה אני נזכרת בכל הא.נשים על הקשת הטרנסית שהכרתי ושסיימו את חייהם, בכל הקשיים המנטליים והחברתיים שהקהילה הטרנסית, הקהילה שלי – חווה באופן יומיומי.

קרא עוד »

לצערי נפלו בכתבה בעולם קטן מספר טעויות

בגליון הקודם (868, בראשית) פורסמה בעלון זה הכתבה "מחקר חדש: טיפולי המרה עשויים להפחית אובדנות". לצערי נפלו בכתבה מספר טעויות אשר עלולות להשאיר את הקוראים עם רושם שגוי לגבי המחקר המדובר ולגבי הקשר בין טיפולי המרה לאובדנות. קראתי את המאמר המדובר של ד"ר סולינס ואת המאמר נגדו יצא, ואבקש לתקן שגיאות אלו.

קרא עוד »

שתפו את המאמר