חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

חברותא שיגרה מכתב לראש הממשלה

ארגון חברותא, שיגר הבוקר מכתב המזהיר בפני התקציב המתקרב לחצי מיליארד שקל בסה"כ שאושר לחבר הכנסת אבי מעוז לצורך הקמת "הרשות לחיזוק הזהות היהודית".

ארגון חברותא, שיגר הבוקר מכתב המזהיר בפני התקציב המתקרב לחצי מיליארד שקל בסה"כ שאושר לחבר הכנסת אבי מעוז לצורך הקמת "הרשות לחיזוק הזהות היהודית".

בשבוע שעבר אושר בבסיס התקציב סכום בסך 285 מליון שקל לחבר הכנסת אבי מעוז, במסגרת הדיונים על התקציב. זאת בנוסף על 125 מיליון שקל שהובטח לו בשנה הראשונה לממשלה ו-175 מיליון שקל לשנה עוקבת, במסגרת ההסכמים הקואליציוניים.

"עיקר עיסוקם של חה"כ מעוז וסיעתו לא מצוי בחיזוק הזהות היהודית, אלא בפעילות שעיקרה פגיעה בקבוצות מקרב אזרחי ישראל – בהסברה שעיקרה דה לגיטימציה של משפחותינו, בדחיקת רגלי עובדי ציבור ועובדי מדינה המשתייכים לקהילתנו מן השירות הציבורי ובעיכוב תהליכים מבורכים במשרדי ממשלה שונים שעיקרם הסברת פנים לאזרחי המדינה ושילוב אוכלוסיות פגיעות בציבור הכללי." כך נכתב במכתב שנשלח. ועוד: "כשמדינת ישראל נמצאת בעיצומה של מערכה להגנה על גבולותיה מפני האיומים בדרום, חה"כ מעוז מוצא לנכון לשסע את העם, הנמצא בנקודת שבר ממילא, ומוחה על הימצאות גופנים שוויוניים במסמכים רשמיים".

המכתב שנשלח חתום על ידי יושבי ראש הארגון – שי ברמסון ויהונתן גיל רוסן ממן ומנכ"ל חברותא – נתנאל שלר.

עוד נכתב: "התקציב לסוכנות הזו…שיוקצה, בהתאם לרצון העומד בראש הסוכנות, לפעולות שעיקרן גרימת נזק מכוון לציבור הלהט"בי בישראל – התקציב הזה גדול מכלל התקציבים שהוקצו בכל תולדות מדינת ישראל לסיוע לאוכלוסיות להט"ביות – בין במשרדי ממשלה וברשויות מקומיות, בין בתמיכה בעמותות (כ-70 מיליון ש"ח בהערכה נדיבה, אי פעם)"
עוד הוסיף שי ברמסון, שורד ״טיפולי״ המרה בעצמו: "תכניות חינוך להט"בפוביות, תמיכה ב"טיפולי" המרה מסוכנים והגברת השנאה כלפינו וכלפי המשפחות שלנו, יעמידו כולן את הקהילה שלנו בסכנה ובלחץ. זה אנטי יהודי, אנטי לאומי וחילול השם גדול".

תהיו נאמנים לעצמכם!

לא לחיות זה לפחד. זה לשקוע בחרדות. זה להסתיר את עצמנו מהאנשים הכי קרובים אלינו.
ולפעמים זה מרגיש שאי אפשר אחרת, כי החיים האלה הם פאקינג מפחידים ואם חושבים עליהם יותר מידי – אפשר לשקוע בדיכאון קיומי.

קרא עוד »

אין זה מקומם של יהודים

לפני מאתיים שנה, כאשר בקייב הלכה אדל לבית הספר וסיימה לאכול את ארוחתה, היא מלמלה בשפתיה את ברכת המזון. כאשר שמעו על כך הבנות האחרות הלשינו עליה למורה כי היא יהודיה ומשכו אותה משערה. לפני אלף שנה, כאשר יוסף הלך בשווקים שבפס, לקחו ממנו כמה בחורים את ספריו וזרקו אותם לבאר רק משום ש"אין זה מקומם של יהודים".

קרא עוד »

היום יום אחד לעמי.

הוא כתב פוסטים בספירת העומר, על ההיסטוריה היהודית, הגאה והאישית שלו. היום מתחילה ספירה חדשה, למסע הבא של עמי. יהי זכרו ברוך.

קרא עוד »

גם לנו זה קרה

גם לנו זה קרה…
הכל התחיל, איך לא, בשבת חברותא, אי שם לפני 9 שנים בגוש עציון. דווקא אז, לא קרה כלום וכל אחד המשיך בחייו.
אבל חייב להיות סוף טוב, אז רצה הגורל ויצאנו כעבור 3 שנים לטיול פסח של…חברותא. וכן, שם כבר נוצר הקליק ומאז הכל התגלגל…

קרא עוד »

שתפו את המאמר