חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

חברותא עולה לכנסת

חברותא היתה גאה להיות חלק בכנס הגאווה השנתי הנערך בכנסת. השנה נערך הכנס בסימן החינוך לסובלנות. צפו ביו"ר חברותא דניאל יונס מדבר על החינוך לסובלנות בציבור הדתי
מתוך הכנס. צילום: גיא לוי
מתוך הכנס. צילום: גיא לוי

ביום שני, י"ד בסיון תשע"ב, 04.06.2012, הגיעו נציגי חברותא לכנס הגאווה במשכן הכנסת.

הכנס הוקדש השנה לעניין החינוך ובני הנוער, התקיים ביוזמנתו של ח"כ ניצן הורוביץ ונכחו בו חברי כנסת מכל הסיעות, ובהם יו"ר הכנסת מר רובי ריבלין ויו"ר האופוזיציה גב' שלי יחימוביץ'. כמו-כן, נכחו בכנס נציגים בשלל הארגונים בישראל וכן מארגוני הקהילה הדתית הגאה.

אפרת גרוסמן מהועדה המנהלת של ארגון 'בת-קול' סיפרה, בין היתר, על ההתקדמות המשמעותית שקרתה בשנים האחרונות בדבר שיתופי הפעולה שלנו, 'בת-קול' ו'חברותא' עם ארגונים דתיים אחרים כדוגמת 'קולך', 'נאמני תורה ועבודה' ואף חברי כנסת דתיים כגון עתניאל שנלר ואורי אורבך. גידי גרונברג ייצג הן את הקבוצות הדתיות של איגי והן את שב"ל, הצביע על הצורך העמוק של בני-נוער בתמיכה ומקום לגדול בו, ועל הקושי שיש בפני מתנדבי ומתנדבות שב"ל להכנס למוסדות חינוך דתיים בארץ. בנוסף להם, יו"ר חברותא דניאל יונס ציין את הקשר השורשי והעמוק של חברותא עם ערכים יהודיים וציוניים ותיאר בקצרה את מסעם של נציגי 'בת-קול' ו'חברותא' באירופה. דניאל ביקש מחברי הכנסת שימשכו לתמוך בנו ובקהילה הגאה בכלל, אך גם הפציר בהם לעמוד במאחורי התחייבויותיהם והמציאות אותה ממשלת ישראל מציגה בחו"ל. אנחנו בחברותא גאים בשיתוף הפעולה שלנו עם משרד החוץ והנציגויות השונות ובכך שזכינו לייצג את מדינת ישראל, אך אנו גם דורשים מהמדינה לעמוד מאחורי הדימוי אותו היא מציבה לעצמה.

מתוך הכנס. צילום: גיא לוי
מתוך הכנס. צילום: גיא לוי

ניתן בהחלט לומר שבשנים האחרונות הצליחה חברותא להציב את דבר קיומם של הומואים דתיים בלב השיח של הציבורים הדתיים בישראל. אנחנו בחברותא הבאנו לשינויים מרחקי לכת הן בתפיסות כלפי הומואים החיים בקרב החברה הדתית, והן ביחס כלפיהם. יותר ויותר מנהיגים דתיים, אנשי רוח, מחנכים וקהילות מודעים היום לנוכחותנו – הומואים דתיים – בקרב החברה, ומבינים שיש עוד הרבה מקום לשיפור מעמדנו בקהילות. מנהיגים דתיים מעיזים היום לדבר בגלוי ובחופשיות על הומואים ועל משפחות חד-מיניות, מחנכים ויועצים רבים פונים אלינו לשם קבלת יעוץ וחומר חינוכי ועיוני בנושא, ומספרם של אלו המאמינים כי ניתן לשנות אותנו הולך ופוחת.

אנו מאמינים שחינוך לסובלנות וקבלת האחר בציבור הדתי מקרינה, מעצם טבעה, על כלל הציבור הישראלי ואף מתרחבת אל מעבר לגבולות ישראל. ההכרה בנו על-ידי ממשלת צרפת, שיתוף הפעולה עם נציגויות ישראל בחו"ל והזמנתנו למשכן הכנסת הינן רק עוד הוכחות למקומנו בשיח הישראלי וביכולתנו להשפיע על החברה הדתית בישראל ועל החברה הישראלית כולה.

אך הדרך עוד ארוכה!
עזרו לנו ובואו לצעוד איתנו כקבוצה במצעד הגאווה ביום שישי הקרוב!

  • קראו את המכתב על זכויות הקהילה הגאה בישראל ששלחו הארגונים הגאים אל ראש הממשלה (קובץ pdf).
  • צפו ביו"ר חברותא דניאל יונס מדבר בערוץ הכנסת על החינוך לסובלנות בציבור הדתי, שעה קלה לפני תחילת הכנס.

running for weight loss app results, paleo rules for weight loss, keto chicken breast recipes creamy over cauliflower rice, how does metformin work on pcos weight loss, herbalife pills lose weight, keto buttercream frosting recipes, best running exercise to lose weight, list of lean proteins to lose weight, how much weight loss starts heart arrhythmias, lets lose, burn products, how much weight do you lose a day on the egg fast, help full movie, lose weight fast easy free, carolina weight loss and wellness center, plexus fda approved, how to lose weight pills that work, dr tamblyn, espiria weight loss pills, what is a weight loss drug that starts with a, probifia pearls weight loss, how to motivate people to lose weight, ziad mamish, botanical weight loss, how much weight can you lose running a mile, best fat supplement, pain killer meds, does diet pills cause you to gain weight, how to stop eating sugar and lose weight, lose weight neck and face, 12 benefits reviews, dramatic weight loss center dunwoody ga, which diet pills work fast, how to lose weight in a month, wu yi oolong weight loss tea, how much weight can yoy lose by taking metformin, weight loss stuff that works, hot chocolate for weight loss, appetite suppressant pills supplement,

אין זה מקומם של יהודים

לפני מאתיים שנה, כאשר בקייב הלכה אדל לבית הספר וסיימה לאכול את ארוחתה, היא מלמלה בשפתיה את ברכת המזון. כאשר שמעו על כך הבנות האחרות הלשינו עליה למורה כי היא יהודיה ומשכו אותה משערה. לפני אלף שנה, כאשר יוסף הלך בשווקים שבפס, לקחו ממנו כמה בחורים את ספריו וזרקו אותם לבאר רק משום ש"אין זה מקומם של יהודים".

קרא עוד »

שתפו את המאמר